Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Feministák, mi a véleményetek...

Feministák, mi a véleményetek a transznemű emberekről?

Figyelt kérdés
Pl egy transz nőt nőnek tartotok?

2017. júl. 6. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ki mit nevez feministának, én inkább mindentől függetlenül támogatom az emberek jogait, persze egyes csoportok kevésbé szorulnak rá, de azért azoké is fontos. Egy transznő nekem nő, igen, fontosabbnak tartom a saját maga által érzékelt nemi identitást, mint a biológiait.

Mondjuk én transznemű vagyok, csak éppen androgün. Magamat félig tartom nőnek vagy valami ilyesmi, biológiailag az vagyok s mint androgün, nem érzem magam férfinak, inkább a két csoport közöttinek s nem értem, mit számít a nem egyáltalán... Ezért lehetnek feminista tendenciáim, mivel nem fogom fel a nemi megkülönböztetést sok esetben. Ember - ember, persze statisztikai és nagyon alap biológiai különbségek vannak, de azok ritkán számítanak igazán egyedszinten.

A nőimádó férfiutálókat nem tartom rendes feministáknak, az az eltorzított feminista fogalom, ők mindkét nem számára ártalmasak.

2017. júl. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Nem. Mindet agybetegnek tartom.
2017. júl. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Az ember ember. A nő nő. A férfi férfi. A transznemű nő az nekem nő. :)
2017. júl. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%

Nem vagyok a modern feminista, nem értek egyet a mai feministákkal, szóval.


Transznemű emberek, hát... most azt kellene mondanom, hogy ha ő így érzi jól magát tegye, de valamiért nem tudom ezt mondani. :(

És nem tudok igazi nőnek tartani egy transznemű nőt, már bocsi, tudom, ezért nagyon le leszek pontozva. Ő attól biológiai értelemben férfi, és akkor már inkább az LGBTQ közösségnél védje a jogait.


De egyébként a modern feministák támogatnak mindenféle LGBTQ mozgalmat.

2017. júl. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

Ez a hozzáállás, a feminizmussal kapcsolatban, ami itt, a kommentek között is megvan, mindig is érdekes volt számomra. Bármikor kerüljön is szóba a feminizmus, szinte kötelező jelleggel el kell határolódni a férfifűlölőktől, miközben ugye pont, hogy akkor fogsz oktalan utálkozókkal találkozni, ha már mélyebbre ástál a témában. Jobbosokat pl sosem látni rögtön meghunyászkodni, meg elhatárolódni a fehérhatalmat akaró náciktól, meg a hívők sem úgy mutatkoznak be, hogy "hát igen, én támogatom az egyházat, de nehogy azt gondoljátok rólam, hogy egy habzószájú bigott vagyok, aki szerint a melegeknek a pokolban a helyük:)"

Na mindegy, ez csak egy mellékes megfigyelés :D


Amúgy meg a kérdésre: nem gondolom, hogy a transzneműek ténylegesen a kiválasztott nemükhöz tartoznának.

2017. júl. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
4%
Szabadelvű köcsögök.
2017. aug. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!