Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Feministák, ugye, az ilyen...

Feministák, ugye, az ilyen baromságokkal azért ti sem értetek egyet?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=5xJI4zYR5o8&feature=youtu.be


Én úgy gondolom, hogy az "egyenlő munkáért egyenlő fizetést" teljesen jogos követelés, egyet is értek vele. De ez, amiről a videóban beszélnek, azért beteges. Ha létezik egy diszkrimináció, az a megoldás, hogy megszüntetjük, nem az, hogy akkor mostantól másokat fogunk diszkriminálni.



2017. febr. 9. 16:55
1 2
 1/20 Vortrex ***** válasza:
Azok után, hogy konkrétan humor kategóriában lett feltöltve elég gáz, hogy ennyien komolyan veszik. Amúgy meg egy idétlen cipő reklám
2017. febr. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Hát remélem, hogy tényleg csak poén.


Tudom, hogy reklám, nem ez volt a kérdés, hanem hogy egyetértetek-e vele.


Én egyetértek azzal, hogy egyenlő jogaik legyenek a férfiaknak és a nőknek, de sajnos egyes feministák néha ennél többet akarnak: többletjogokat, pozitív diszkriminációt satöbbi. Ezzel pedig nagyon nem értek egyet. Az egyenlőségbe sehogy se fér bele a pozitív diszkrimináció.

2017. febr. 9. 17:03
 3/20 anonim ***** válasza:

Egy politikailag korrekt világban csak a reklámok tudnak megélni.

Pár éve megmondták ezt nekünk, és tessék itt vagyunk.

Amúgy pedig ha kevés a pénz akkor jobb melót kell keresni. És törvény szerint senki se kereshet azonos munkakörért kevesebbet a neme, bőrszíne vagy szexualitása miatt. Ha valaki ezt bejelenti hogy a munkáltató mégis pusztán ezért kevesebbet ad neki akkor a munkáltatót nagyon meg tudják fingatni. Ezen felül nem tudom mit lehetne még tenni az ügy érdekében.

De ugye siránkozni és követelőzni könnyebb.

2017. febr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
35%
Nekem nincs bajom az egyenjogúsággal, de pl. az a vaginás reklám a TVben.... Rólunk férfiakról sincs fitymaturó problémás reklám, nem is értem ilyen szar kinek jutott eszébe.
2017. febr. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Sunshinedoll ***** válasza:
26%

Ok, tedd fel a kérdést: Szeretnéd, ha most ebben a pillanatban megcserélődnének a szerepek, ésa nők kapnák at a jót, amit eddig ti, és nektek lenne sok szempontból sz-rabb?

Nem, mert beismered, hogy nektek jobb a helyzetetek.


Ne sajnáld már tőlünk azt a kis extra pénzt egy cuki melltartóra bakker :D

2017. febr. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"Szeretnéd, ha most ebben a pillanatban megcserélődnének a szerepek, ésa nők kapnák at a jót, amit eddig ti, és nektek lenne sok szempontból sz-rabb?"


Leírtam, hogy egyenlőséget szeretnék. Ha te viszont azt szeretnéd, hogy a nők többet keressenek, akkor te se vagy semmivel jobb, mint akik nem azt akarják, hogy egyenlő legyen, hanem hogy a férfiak többet. Pont ugyanolyan vagy.


"Ne sajnáld már tőlünk azt a kis extra pénzt egy cuki melltartóra bakker :D"


Ne sajnáld már a férfiaktól azt a kis extra pénzt, amivel többet kapnak! :D

2017. febr. 9. 21:11
 7/20 A kérdező kommentje:

"Ne sajnáld már tőlünk azt a kis extra pénzt egy cuki melltartóra bakker :D"


Szóval szerinted:

- Ha a férfiak keresnek többet, akkor igazságtalanság, férfielnyomás stb.

- Ha a nők keresnek többet, akkor ne sajnálják már a férfiak tőlük!


Kettős mércét nem érzed? Úgy szeretem, mikor egyes feministák azt mondják, hogy az egyenlőségért harcolnak és utálják a kettős mércét, közben pedig kiderül, hogy ha a férfiakat sújtja a diszkrimináció, akkor semmi bajuk vele.

2017. febr. 9. 21:12
 8/20 anonim ***** válasza:
64%

4-es.

Írd le hogy a jelenlegi első világbeli országokban mennyivel rosszabb a nőknek?

Régen rosszabb volt, az igaz. Azonban manapság mindenben egyenlő jogunk van törvény előtt.

A harmadik világban a mai napig emberszámba se veszik a nőket. De a feministákat ez nem zavarja. Ehelyett baromságok miatt mennek tüntetni és limuzinokat gyújtogatni.

Légyszives mondj pár példát miért sz"arabb nektek sok szempontból".

Én speciel egy dolgot tudok megemlíteni. Az pedig a megerőszakolás kérdése. Ugyanis egy nőt sokkal könnyebb megerőszakolni mint egy férfit. De cserébe egy férfit sokkal könnyebb megerőszakolás vádjával eltüntetni mint egy nőt. És mikor erre példa van késöbb a nő a férfi eredeti büntetésének csak a töredék részét kapja a hamis vádért. Ha egyáltalán kap valamit. Ezzel amúgy mindkét félnek átrva ugyanis sok esetben a sok kamu bejelentés miatt az igazi női áldozatokat nem veszik komolyan.

Én speciel simán bevállalnám a cserét. Nehogy azt hidd hogy a férfiaknak teljesen gondtalan az élet. Vagy hogy nem kell külsőségekre, ruhákra költeni. Én is használok kozmetikai eszközöket, én nekem is fontos a kinézetem. Akkor tőlem miért sajnálod mert férfi vagyok.

Attól hogy valaki férfi nem egy igénytelen ősember akinek az ölébe hullanak a dolgok.

Én támogatom az egyenlőséget, az emberek elfogadását. De szerintem ezt az erre vonatkozó törvényekkel és jogszabályokkal tudjuk elérni, és a betarttatásukkal. Nem pedig azzal hogyha áldozatnak állítjuk be magunkat és megpróbáljuk kizsigerelni a helyzetet egymásra fújtatva. Pedig a 21. századi feminizmus a valódi problémák megoldása helyett erről szól.

És ami még szégyen hogy az ilyenek rossz nevet adnak a feminizmusnak, ami régen az egyenlőségért és mindenki jobb életéért küzdött. Most harácsoló elhízott disznók színtere akik szerint az egyenlőség nem esélyegyenlőséget hanem az eredmények egyenlőségét jelenti. Közben pedig a saját generált problémáink miatt nem törődünk a világban lévő valódi problémákkal.

És akkor még egyszer azzal zárnám hogy sorolj pár dolgot amiért rosszabb neked, és ami a férfiaknak nincsen.

(Gender war! 3...2...1...)

2017. febr. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Gondolom törölve lett komment, nem hinném, hogy nekem címezted. :D
2017. febr. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem lett törölve, csak mellélőttem. Az 5-ös válaszolónak akartam címezni :D
2017. febr. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!