Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kezelni az...

Hogyan lehet kezelni az egoista természetűnek mondható embereket?

Figyelt kérdés

Azokról a fajtákról van szó akik sokat beszélnek, de persze csak magukról és arról hogy mi történt velük a nap során.

Nekem a szobatársam ilyen. Nem rossz ember ő, csak be nem áll a szája. Eljutottam odáig, hogy nem birom idegileg sem a hangját és főleg nem azt amiről beszél.

Néha nem is reagál arra amikor próbálok én mondani valamit.

Mit tehetnék annak érdekében, hogy rávezessem, hogy nem akarom végig hallgatni a mondandóját? A világért sem bántanám meg. De igy nem mehet ez tovább. Új lakásba nem akarok költözni, de örökké nem tettethetem azt hogy alszom. A fürdőszobában és konyhában pedig nem nagyon kellemes tölteni az időt.



2017. júl. 6. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elmész a dolgodat csinálni, amikor belekezd vagy szimplán leszereled ezekkel a dumákkal.


Aha.

Értem.

Biztos.

Mennem kell.


A lényeg, hogy szakítsd meg a sémáját. Valami tök oda nem illő dolgot közölj be pókerarccal. Pl meséli, hogy ma mi tötént vele, bemondod, hogy de gec_i meleg volt ma. Vagy, hogy rohannom kell és lelépsz.

2017. júl. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kerek-perec mondd meg neki hogy sokat beszél és te csendet szeretnél. Ilyen helyzetekben általában nem vezet eredményre a rávezetés. Mondj neki valami hasonlót: "Figyi most tök fáradt vagyok, van valami fontos amit mondani akarsz? Ha nem akkor majd inkább holnap dumáljunk." Ha tényleg egoista nem hiszem hogy ettől lelki sérült lesz.
2017. júl. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki ilyen, annak figyelem kell. Ha ezt simán, minden felhajtás nélkül megvonod, akkor általában észreveszik magukat. Ő is érdektelen az irányodba, legyél te is az vele.
2017. júl. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jajj neeeeeeee. Van egy ugyanilyen ismerősöm, csak évek alatt jutottunk el ide, az elején még érdekelte mi van velem. Most már abszolút semmit nem tud rólam, pedig a lányomról lenne mit mesélni, viszont ontja rám a dolgait, ha nem figyelek, bevet 1-2 hazugságot is. Az egyetlen módszer, hogy legyél rossz hallgatóság. Kerüld vele ilyenkor a szemkontaktust, csinálj mást, reagálj ilyen automatikus miniválaszokkal "aha. óóó!. azta..." . Ha nem vagy neki 'kielégítő', nagyon könnyen fog rárepülni valaki másra. Mindegy ki, csak hallgassa :)
2017. júl. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Mennek a zöld kezek :)
2017. júl. 7. 12:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt kell elérned, hogy a zizi kérdéseiddel, mindig félbeszakítod a mondandóját (nem baj, ha nem válaszol). Minden jelentéktelen dologra kérdezz rá. Egy hét után nem lesz kedve veled megosztani semmit, mert idegesíteni fogja.

Jelentéktelen kérdések.


Aztán ott a busz (milyen színű volt?) az ott a kék szinű busz (bajuszos volt a sőför?)

Én élvezem, amikor hülyeségeket kérdezek vissza, de aki ismer azzal már nem müködik.


Ha valakit kibeszél.

Azt mondta...(megint az a pulcsi volt rajta?) Aha (Zokni volt a kezén?)


Rájön, hogy dilis vagy, és nem fog hozzádszólni.

2017. júl. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6os válaszoló ezt ki fogom próbálni. Mert eddig ez az egyetlen dolog amit még nem csináltam vele?
2017. júl. 8. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!