Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyenkor miért nem előzékenyek...

Ilyenkor miért nem előzékenyek velünk?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülye a kérdésem, nem is így kellett volna feltenni. Ugye, az elvárt, még valahol társadalmi szinten is (elsőbbségi ülések, nevelés, stb.), hogy mondjuk a villamoson adjuk át a helyünket az időseknek. Nem is szeretnék ezzel vitázni. De ma felmerült bennem egy másik kérdés, mikor reggelimet kifizetni álltam sorba egy pénztár előtt. Adott nálam: cseresznye, fél liter víz. Idős hölgynél tele bevásárlókocsi. Egy árnyalattal előbb ért oda a kasszához; de az is lehet, hogy egyszerre érkeztünk. Rögtön beállt a sorba, én mögé jutottam. Nyilván ő nem dolgozni ment, én oda. A mozdulataiból nem az látszott, hogy baromira siet.

Ha tőlünk, fiatalabbaktól elvárt, hogy legyünk előzékenyek az idősek iránt, ők miért nem azok felénk, dolgozó réteg felé? Mibe került volna ezt mondani? 'Kedvesem, látom, csak ez a két dolog van önnél, biztos siet, jöjjön elém. Kb. 1 percébe került volna.'

Nem habzószájú kommenteket várok az idősek ellen, inkább egy kis közös gondolkodást, akár idősektől is: nem kellene az előzékenységnek idősebbek és fiatalabbak között KÖLCSÖNÖSnek lennie? 41/n (kort most csak azért írok, hogy ne kezdjen vmi okos 'tinihisztizni')



2017. júl. 11. 01:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Van aki átadja a helyét a buszon, van aki nem, van aki előre enged a sorban, ha kevesebbet vásárolsz, van aki nem. Nagyobb az esély rá, hogy idősként kapsz helyet egy buszon, mivel több ember = nagyobb esély, hogy eszébe jut valakinek, hogy mindenhonnan ez folyik, hogy adjuk át a helyünket idősebbeknek, kismamáknak. Kevesebb az esély rá, hogy egy sorban pont az az egy ember gondolni fog rá, hogy lehet, hogy a mögötte lévő alig vásárolt valamit, és szeretne hamarabb kijutni az üzletből - amúgy nem ciki rákérdezni ilyenkor, ahogy az idősek is megszoktak kérni a buszon, főleg, hogy azt írtad egy árnyalattal előbb ért oda. Lehet, hogy rohadtul nem érdekelte, mert nem szeret "kezdeményezni", de ha azólsz, akkor örömmel előre enged.

Amúgy meg nem a társadalmat kell okolni, hanem az üzleteket, BKV-t meg ilyesmi.

2017. júl. 11. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Késő van már és sajnos ilyenkor már nem fog annyira az agyam, hogy érdemlegesen hozzá tudjak tenni véleményemmel a témához, egyszerűen csak kifejezni szeretném észrevételemet, hogy ez egy nagyon korrekt írás. Bennem is többször felmerült...
2017. júl. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek. Én attól tudok kiakadni, amikor egy idősebb ember nem köszön vissza, és látszik az arcán, hogy ő megteheti, mert idősebb. Vagy, hogy köszönök, és úgy néznek rám, mint aki most szabadult a börtönből. Mintha az is bűn lenne, hogy én 20-30 évvel később születtem meg.
2017. júl. 11. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A társadalom, és a szokások az emberektől függően folyamatosan változnak. A mostani idős emberek teljesen más életet éltek, mint amilyet mi élünk, és nekik talán természetes, hogy nem kell semmit sem tenniük a náluk fiatalabbakért, mert ők már tisztességben megöregedtek, és mindenki más idomuljon hozzájuk, de amikor a mostani felnőtt lakosság lesz idős, akkor mi (jobb esetben) talán jobban bele tudjuk éli magunkat abba, hogy az embereknek dolguk van, sietni kell, és néha jobb lemondani az "öreg privilégiumokról", hogy másnak jobb legyen.

Ezt a mi generációnk nem valószínű, hogy meg fogja kapni az idősebbektől, viszont a következő generáció talán szerencsésebb lesz velünk.

2017. júl. 11. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van. Én is jártam már így. Ráadásul pofátlanul beszélgetésbe is elegyedett. Meg akadékoskodott is egy termék árán,ami tovább lassította a sort,mert a pénztáros elkezdett miatta telefonálni,és még a probléma sem lett megoldva. A végén még pár forinton ment is gondolkodás,hogy megéri-e neki a répapüré 10 Ft-tal drágábban...

Azért ilyen,mert nincs benne semmi beleérző képesség,és az ő szemében ő ugyanúgy nagyon siet mint bárki más,csak ő max a macskájához.

2017. júl. 11. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát én próbálom divatba hozni a pénztárnál az előreengedést de eddig nem láttam mástól, hogy csinálja.

Pedig ez azért elég ésszerű dolog.

2017. júl. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Sajnos a legtöbb idős ember nem gyakorlatias és lassan reagál. Nem figyelik azt, hogy neked mennyi cuccod van vagy mit csinálsz, csak mennek a dolgukra, amit ők már előre elterveztek.

Oké, én még fiatal vagyok, de ha sok dolgot vásárolok és nem sietek sehova, akkor általában elém engedem azt, aki csak 1-2 dolgot vesz. Ráérek, nem sietek. Ha látom, hogy valaki siet, azt is előreengedem.

Én attól futok ki a világból, amikor valaki vásárol, lehúzzák az árukat, a vásárló nézelődik, mondják az árat és... a vásárló akkor kezdi el a táskája legaljáról előkeresni a pénztárcáját. Az ilyen emberek fogalmam sincs, hogy mit éreznek.

2017. júl. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

engem bírnak az idős nénik többször előre engedtek már

27f

2017. júl. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Találkoztam már a te példáddal és annak az ellenkezőjével is. Szóval van egy csomó nyugdíjas néni meg bácsi, aki előreengedi a dolgozó fiatalabbakat, ha csak kevés dolgot vásárol. Ez azon múlik, hogy van, aki figyel az emberekre, van, aki nem.

Most pl. itthon vagyok babával, és ha a gyerek nyugiban van, akkor én is előreengedem a sietőket, mert nekem nem annyira sürgős. De amikor dolgozni meg suliba jártam, a sok bunkózás mellett sok figyelmességet is kaptam.

2017. júl. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

haha.

engem pont ma engedett előre egy mami a közértben,mert látta,hogy csak 1 vizet vettem.

2017. júl. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!