Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyenkor miért nem előzékenyek...

Ilyenkor miért nem előzékenyek velünk?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülye a kérdésem, nem is így kellett volna feltenni. Ugye, az elvárt, még valahol társadalmi szinten is (elsőbbségi ülések, nevelés, stb.), hogy mondjuk a villamoson adjuk át a helyünket az időseknek. Nem is szeretnék ezzel vitázni. De ma felmerült bennem egy másik kérdés, mikor reggelimet kifizetni álltam sorba egy pénztár előtt. Adott nálam: cseresznye, fél liter víz. Idős hölgynél tele bevásárlókocsi. Egy árnyalattal előbb ért oda a kasszához; de az is lehet, hogy egyszerre érkeztünk. Rögtön beállt a sorba, én mögé jutottam. Nyilván ő nem dolgozni ment, én oda. A mozdulataiból nem az látszott, hogy baromira siet.

Ha tőlünk, fiatalabbaktól elvárt, hogy legyünk előzékenyek az idősek iránt, ők miért nem azok felénk, dolgozó réteg felé? Mibe került volna ezt mondani? 'Kedvesem, látom, csak ez a két dolog van önnél, biztos siet, jöjjön elém. Kb. 1 percébe került volna.'

Nem habzószájú kommenteket várok az idősek ellen, inkább egy kis közös gondolkodást, akár idősektől is: nem kellene az előzékenységnek idősebbek és fiatalabbak között KÖLCSÖNÖSnek lennie? 41/n (kort most csak azért írok, hogy ne kezdjen vmi okos 'tinihisztizni')



2017. júl. 11. 01:48
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: gondolom, fiatal srác vagy.
2017. júl. 12. 22:53
 12/13 anonim ***** válasza:

gondolkodtam kicsit a jelenségen.

szóval a mamikák elég figyelmetlenek,mert kicsit szenilisek,fáj a lába a háta,azon agyal mindent megvett-e,van-e nála elég pénz.

szóval mindenre figyel,de a környezetére nem.

legalábbis én azt vettem észre,hogy az idősek a környezetükre való odafigyelés hiányából eredően kerülnek sokszor kellemetlen,vagy egyenesen illetlen helyzetbe.

de egy szép magas férfit még ők is észrevesznek sokszor,míg téged lehet hogy észre sem vett,ezért nem is tűnt fel neki,hogy csak két dolog van nálad.

2017. júl. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Rám nézett. Még mikor átmentem a másik pénztárhoz, akkor is utánam nézett. Egyébként sem olyannak tűnt, aki már alig él, nem lát-nem hall, akkor eszembe se jutott volna az egész kérdés.
2017. júl. 12. 23:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!