Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális hogy ennyire háklis...

Normális hogy ennyire háklis vagyok a gyerekem játékaira?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk a jelenlegi lakóhelyünkre, lakik a szomszédunkban egy úgyszint kisgyerekes házaspár. Elég jóba lettünk velük, szinte már barátok.

Az ő gyerekeik (3 és 5 évesek) elég gyakran átjönnek játszani a 2 éves fiamhoz.

A probléma: a gyerekeik elég neveletlenek sajnos és mondhatni elég állat módjára is játszanak. Ez nem csak durvaságban nyilvánul meg, hanem hogy gyerekjátékokat törnek-zúznak szó szerint. Volt olyan hogy a srác mutatja a fiamnak a kisautót hogy:nézd, és a szeme előtt szándékosan letörte az ajtaját. Az egy dolog, hogy erre a fiam köpni-nyelni nem tudott, de még én se.

A múltkor meg, rászóltam a gyerekükre, hogy a játékot nem dobáljuk a földhöz, mert össze fog törni. Mintha nem is neki szóltam volna, következő pillanatban ugyanúgy csinálja. Össze is tört.

Ilyen esetben illene azt mondanom, hogy fizessétek ki? Értem én, h csak gyerekjátékokról van szó (ami nem volt olcsó) de nem azért veszem a gyerekemnek a játékokat, h mások összetörjék. Ha az én fiam töri el, akkor legalább a sajátját töri. Az megint más dolog, amikor játszanak és VÉLETLENÜL törik el egy játék.


A másik probléma, h a gyerekeik lopkodnak. Még csak 3 és 5 évesek, de már lopnak.

Nemegyszer szó nélkül kölcsönvesznek ezt meg azt, aztán ez meg az sose kerül vissza.

A múltkor megfigyeltem, h a nagyobbik gyerek kissebb játékautókat pl. Matchbox tuszkol a zsebébe, mikor nálunk voltak. Nem szóltam, megfigyeltem mi lesz. Mikor az anyjuk jött értük és vitte el a gyerekeket, én szóltam h a zsebedbe azokat a kisautókat ne vigye el, mert a fiam keresni fogja. Az anyja reakciója ó ugyan hát csak nem gondolom... hát csak játszik.

Nekem nem úgy tűnt.


Szóval a szomszéd szülők elég jó fejek és rendesek is csak a gyerekeik nincsenek megnevelve.

Hogyan hozzam fel nekik, h szertném ha a jó baráti kapcsolat megmaradna, de a gyerekei nevelésével kezdjenek valamit, mert ez így nem állapot. Vagy csak én gondolom túl komolyan ezt a gyerekjáték problémát.

Nem szeretném ha sértődés lenne ebből, a rossz szomszédi viszony amúgy sem túl szerencsés.



2017. júl. 12. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod nekik, vagy megnevelik a gyereküket vagy többet nem jön át játszani. Én ezt biztos nem tűrném. Ha ezen besértődnek, akkor talán mégse olyan jó fejek és rendesek.
2017. júl. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

ki kell dobni őket ilyen esetben, de még frissébe hogy megértse miért

és nem beengedni máskor

nem csodálnám ha a "nem idén barnultak" közé tartoznának

2017. júl. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Hát ha a gyerekük eltört egy játékot nálatok és a szülők nem ajánlották fel maguktól, hogy kifizetik vagy pótolják, akkor azért nem annyira jófejek.


Mindenesetre mondd el nekik egyenesen az itt leírt problémákat és jelezd nekik, hogy ez zavar téged és próbáljanak meg elmagyarázni a gyerekeknek, hogy nem helyes dolog eltörni vagy eltenni más játékát. Nyilván nem a gyerekek a hibásak, hanem a szülők, akik nem figyelnek oda erre.


Ha a kérésed ellenére nincs változás a szülők hozzáállásában, akkor én a helyedben elgondolkodnék azon, hogy a jövőben nem kívánom vendégül látni a gyerekeiket.


Még egy kérdés: a te gyereked milyen gyakran megy át játszani hozzájuk?

2017. júl. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 acelsziv ***** válasza:
100%

Jó fej szülő csak elnézi, hogy a gyereke a szemeteket kilopja és összetöri más játékait.

Én tuti nem engedném be többé az ilyen kölyköket. És itt a szülő is vastagon ludas, ha nem képes őket megnevelni - és ahogy írod nem is akarja.

2017. júl. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem vesznék össze velük, mégis csak szomszéd, de nem hívnám többet játszani a gyerekeket. Egyáltalán nem reagálod túl, horribilis összegeket elkérnek a gyerekjátékokért, még a legapróbb kis vicek-vacakért is, nyilván ezeket megveszi az ember a gyerekének, de nem azért, hogy más széttörje szándékosan..
2017. júl. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Olyan simán kifizettetném velük, mint a sicc. Az még "rendben lenne", ha a fiad törné össze a játékot direkt vagy véletlenül, de hogy egy idegen, az már elfogadhatatlan. Ha pedig pampognak, akkor irány a családsegítő, vagy a rendőrség, de olyan nincs, hogy nincs az ember kártalanítva és az kifejezetten tűrhetetlen, hogy más hülyesége miatt szívjon az ember.
2017. júl. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!