Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A magyarok tudják mit jelent...

A magyarok tudják mit jelent a Csángó szó?

Figyelt kérdés
Szóval én csángó vagyok és kivancsi vagyok tudjátok hogy mit jelent:)
2017. júl. 16. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Maga a csángó szó a székely elcsángál (jelentése: elkóborol) szóból ered.
2017. júl. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nemhogy a magyarok nem tudják, de még ti magatok sem. :P

Mármint arra gondolok, hogy több különböző elmélet létezik a szó eredetére, nyelvészeti szempontból szótő alapján és hasonlók, népi szájhagyomány és egyebek okán, meg van olyan verzió is, hogy nem jött az sehonnan, eleve népnév volt, csak más formában. :)

Nekünk anno a nyelvészeti verziót tanították nyelvtanórán, szóval én azt a verziót ismerem, hogy a szó eredetije valami olyasmit jelent, hogy kiabál/hangosan énekel. :) (Néprajzkutató irodalomtanárunk volt. :) )

2017. júl. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk.
2017. júl. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
persze, Magyarországon tananyag... a Madéfalvi veszedelem után sok székely a Kárpát-medence hegyein túlra szökött, menekül a háborúk, hadkötelesség miatt és ott külön népcsoportot hoztak létre. és azért csángók, mert úgymondták, hogy elcsángorogtak.
2017. júl. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
69%

Én annyit tudok róla, hogy valami népcsoport. Anno "Hon- és népismeret" című tantárgyból tanultuk. Vannak moldvai, gyimesi meg hétfalusi csángók. Nekem ennyi maradt meg. Hogy a szó mit jelenthet, arról fogalmam sincs.

26N

2017. júl. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!