Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Budapestre mennénk haverral...

Rexé kérdése:

Budapestre mennénk haverral dolgozni, persze előtte feltérképeztük nagy vonalakban, hogy mi merre hány méter, és arra jutottunk a sok videót megtekintve, hogy még sem megyünk mert nem merünk! Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy sok videót néztünk Budapestről, meg rengeteg hozzászólást itt is ezen az oldalon, és nem túl jókat írnak, legalábbis bizonyos kerületekről. Ott van példának a Hős utca a X. kerületben is de még sorolhatnánk ugye mert sok helyen vannak ilyen 'negyedek' úgymond, és így elvette a kedvünket ez a dolog elég rendesen! Viszont szerettünk volna nagyon ott szerencsét próbálni, de őszintén, így ki mer? Mit tanácsoltok? Mindent meghallgatunk, előre is köszönjük!

2017. júl. 26. 11:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem lehet kikerülni a hősök utcát? Amúgy abban is csak 1házat kell messziről elkerülni aztán kész.
2017. júl. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

hát igen Bp-en azért lehet pénzt keresni, vidéken viszont vannak városok ahol szerintem negatív a lehetőség.


De ez hülyeség, te valami sérült vagy?


Igen ha valami problémás helyre kerülsz akkor "elhagyod" a területet, ennyi, vagy problémás cég, megkapod a pénzt és mész tovább, ennyi.


De azért nem kellene elpasszolni a lehetőséget.

2017. júl. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont ilyen érdekes negyed mellett laktam,egyszerűen csak kikerültem a gázos helyeket,éjjel meg nem járkáltam.
2017. júl. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

18 éves koromban fölvettek egyetemre Bp-re. Azt se tudtam, melyik jó környék, melyik rossz. Egyszerűen térképen megnéztem, melyik pályaudvarra érkezik a vonatom, hová melyik busszal/villamossal kell mennem és elkezdtem a budapesti életet.

Később szembesültem olyan tényekkel, hogy pl. a Keleti pályaudvar váróterme télen gyakorlatilag hajléktalanszálló módjára működik.

Sehol se tartanék az életben, ha ilyenek visszariasztottak volna.

2017. júl. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A Hős utca a XIV. kerületben van. Oda tényleg nem érdemes menni. De én pl. pár villamosmegállóval odébb lakom, és lekopogom, azóta nem ért semmilyen durvább atrocitás (mármint olyan, ami miatt az életemet vagy a pénzemet kellett volna féltenem)... és ez még nem is egy olyan jó környék. Van sok olyan környék, ami normálisabb. Most emiatt cidrizni elég paranoid dolog, és ezért cserébe sokkal nagyobb lehetőséged van munkák közül válogatni és normális életszínvonalon élni. És azért az sem hiszem, hogy te Überhepi Boldogságfalván laksz most, ahol semmi, de semmi veszély nincsen.
2017. júl. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
20 éves vagyok, világ életemben a X. kerületben éltem, gimibe VIII. kerületbe jártam, most egyetmre a VII.be. Soha semmi atrocitás nem ért, jó nyilván vannak érdekes szituációk de hozzá lehet szokni:D
2017. júl. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen vidéken még rosszabb.

Budapestnek egy szabálya van. Magadat kihúzva határozottan mész, és nem sajnálsz meg senkit. Ha ez megvan akkor hidd el nem lesz gáz még a nehezebb helyeken se.

Alapvetően pedig mindig a negatív történetek kerülnek fel a netre. De egyáltalán nem olyan hogy kilépsz az ajtón és rögtön hatan megkéseltek. Félévente hogyha van egy kis apró konfliktus, de alapvetően mindenki megy a dolgára. Nem kell félni. Azért nem olyan kemény mint amilyennek fel van festve.

2017. júl. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Captain Logic ***** válasza:
Ott van a XI. kerület, és környéke. Az valamivel kellemesebb Pestnél.
2017. júl. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ember, szazezres generaciok nonek fel Budapesten, millio turista erkezik evente, es semmi bajuk nem esik. Ne higgy el mindent, amit az interneten olvasol. Vilageletemben itt eltem, es egyszer sem probaltak megkeselni, sot, kirabolni sem. Es eletemben nem voltam meg a Hos utcaban, de mi az istennek mennek oda?


Budapest egy elegge elheto nagyvaros, es aki a remtorteneteket meseli, altalaban a nagyvarosokkal van gondja, nem Bp-tel. De ha ti ide vagytok, gyertek.

2017. júl. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem kell mindent elhinni, amit a neten látsz meg olvasol! Jó, azt aláírom, hogy vannak problémás városrészek, de közel sem olyan rossz a közbiztonság, mint ahogy azt sokan állítják. 37 éves vagyok, születésem óta Bp.-en élek. Rengeteget utazok tömegközlekedéssel, sokszor este/éjszaka, de fizikai atrocitás még sosem ért, pedig én még jó 'célpont' is lennék, mert vékony és gyenge vagyok, ráadásul általában egyedül közlekedek. Szóbeli afférjaim nyilván voltak már, de még senki sem akart megverni vagy kirabolni. Szóval, azért annyira nem rossz a helyzet szerintem...
2017. júl. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!