Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit szóltok ahhoz, hogy ezen...

Mit szóltok ahhoz, hogy ezen a héten akár 40 fok is lehet napközben, és hogy hosszas hőséghullám fog érkezni?

Figyelt kérdés
2017. júl. 31. 11:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Engem is. Miért baj, ha szeretem a meleget? A télnél nincs rosszabb, remélem nem is lesz többet.
2017. aug. 1. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
A nyár a létező legborzalmasabb évszak szerintem, viszont a saját véleménye miatt nem pontozok le senkit.
2017. aug. 1. 11:57
 13/18 anonim ***** válasza:

utálom.


25-28 fok még elviselhető, de ez a 36 fokos trágya már nem.

nekem is emeleti szobám van, és hiába a becsukott zsalugáter, még akkor is max. 2-3 fokkal lesz hűvösebb, ha az ablak is csukva van egész nap.


azt még különösen imádom, mikor azzal jönnek, hogy hát nyár van. jah, csak gyerekkoromban max 28 fok volt nyaranta, most lassan 35 fok van végig.

2017. aug. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ne hisztizzetek már. Az év többi részében meg majd meg lehet fagyni. Még tavasszal is. Kibírjátok.
2017. aug. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
14. Én egyszer se fagytam meg :)
2017. aug. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
15. En meg nem fottem meg :D
2017. aug. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Az emberi fajnak a természetes közege a nyár, a tél nem természetes nekünk, nem vagyunk jegesmedvék vagy pingvinek. Ezért van az, hogy az emberek 99%-ának ösztönösen "jobb a kedve" a nyári időszakban. Gyerekként nekem is magasan a nyár volt a kedvenc évszakom.


Viszont felnőttként ezen az "ösztönön" kívül minden más a tél mellett szól. Például szerintem télen jobb a közbiztonság, mert a rossz idő megszűri az embereket. A mindenféle gettótöltelékek inkább a "bázisukon" maradnak, mert nincs olyan jó idő. Nyáron sokkal nagyobb a mozgásterük, sokkal többet bandáznak a szabadban, és a kevésbé gettós területekre is gyakrabban kimerészkednek.

A másik, hogy télen sokkal kiszámíthatóbb az időjárás. Csak fel kell öltözni és kész. Ráadásul mostanában enyhe tél jellemző Magyarországra. Jó, a legutolsó pont kivétel, de az nem számít. Majd ha zsinórban 3 tél ilyen lesz, akkor beszélhetünk majd valamiféle tendenciáról. Szóval az az állandó 0 fok körüli hőmérséklet szerintem pont kellemes, ami általában egy enyhébb télen van.


Ezzel szemben nyáron nem nagyon lehet időjárás szempontjából előre tervezni. Én már nagyon unom, hogy napsütés van, és szó szerint fél perc múlva a semmiből jön egy zápor vagy egy vihar. Akkor már inkább legyen mindig egy enyhe télies idő, amikor mindig nagyjából be tudod lőni hogy milyen időre számíts. De ez a kiszámíthatatlanság szerintem idegesítő. Nyáron úgy változik a hőmérséklet, mint a jojóeffektusban szenvedőnek a súlya. Lehet hülyének nézni, de nyáron én még plusz 50 fokban is tartok magamnál egy pulcsit, mert sose lehet tudni.

2017. aug. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Ha fázik az ember, tud ellene ruhákkal védekezni. Réteges öltözet, és máris kellemesebb tudja akár a mínusz X fokot elviselni. Ha viszont ilyen rekkenő hőség van, akkor nem lehet egy pontnál jobban levetkőzni.
2017. aug. 1. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!