Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyesek miért védik ilyen...

Egyesek miért védik ilyen szintem a füvet? Teljesen elbagatelizálják a marihuána káros hatásait.

Figyelt kérdés

A személyes környezetemben van ismerősöm akit hosszú idő után most láttsm először és annak ellenére, hogy hallottam a függőségéről meglepett, hogy mennyire leépült fizikálisan és szellemileg is.


Az egyik barátom pedig pánikbeteg lett miatta, pedig csak 1 hónapig füvezett, igaz addig napibszinten.


Ez a drog sem különb mint az alkohol, mondjanak bármit is, komoly függőséget tud okozni és teljesen le tudja építeni a használót szellemileg és fizikailag is.


Esetleg akik védik maguk is aktív használók?


2017. aug. 2. 14:50
 1/2 anonim ***** válasza:
84%

Rendben, megosztottad két darab személyes tapasztalatodat. Ezen túl tájékozódtál a témában? A fűhasználatnak következményeinek rendkívül nagy nemzetközi szakirodalma van. Nem fogom neked megspórolni az olvasást, de nagyon tömören a következő a helyzet:


1. Senki nem tagadja, hogy a marihuánafogyasztásnak káros egészségügyi következményei vannak. Ugyanakkor nem károsabb, mint az alkoholfogyasztás vagy a dohányzás, amelyek néhány kivételtől eltekintve a legtöbb országban legálisak.


2. Ugyanakkor a fogyasztás kriminalizálása nagyobb társadalmi károkat okoz, mint amit a marihuánafogyasztás önmagában okozna, ha legális lenne.


3. Ennek egyszerűen az az oka, hogy amíg a fű illegális, addig azok, akik fogyasztják, a szervezett bűnözést támogatják anyagilag. Ha legális lenne, akkor viszont a marihuánakereskedelem ugyanúgy működne, mint az alkohol- vagy a dohánykereskedelem. Erre élő példák azok az amerikai államok, ahol már legalizálták a marihuána fogyasztását.


4. Kereslet mindig lesz és amíg van kereslet, addig kínálat is. Ha illegális a marihuánafogyasztás, akkor a kínálatot bűnözők fogják biztosítani. Ha legális, akkor ellenőrizhető termesztők és kereskedők.


5. Nem a kereslet teljes megszűntetése, hanem a jelentős csökkentése a cél. Ezt viszont nem a kriminalizálással, hanem neveléssel és tájékoztatással lehet évtizedek alatt elérni. A legjobb példa, hogy hogyan változott a nyugati világban az állam hozzáállása a dohányzáshoz. Ezzel sikerült is elérni, hogy a dohányzók száma folyamatosan csökken. Megszűnni soha nem fog, de csökken. A kriminalizálás ezzel szemben viszont csak azzal jár, hogy a rendőrséget, az igazságszolgáltatást és a bűntetésvégrehajtást feleslegesen leterhelik a füvezők, maguk a füvezők a börtönbe kerülve valóban bűnözővé válhatnak vagy a dílerük, aki egy bűnöző és nem egy sima bolti eladó rászoktatja őket valami keménydrogra, mert neki az az érdeke, végül pedig a fűre költött pénz a bűnözőkhöz vándorol és a szervezett bűnözést erősíti.

2017. aug. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1-es jól összefoglalta a lényeget. Én még annyival kiegészíteném, miszerint sose értettem, hogy ha az alkohol társadalmilag elfogadott, akkor a marihuána miért számít illegális szernek. Elvégre a részeg ember gyakran agresszívvá válik, teljesen levetkőzi a gátlásait, károkat okozhat, és bizony nem ritka, hogy autóba pattan és emberek életét teheti tönkre egy-egy karambollal.

A befüvezett ember ezzel szemben leginkább csak ül egyhelyben és mindenen röhög, majd bealszik. Lehet, hogy a fű jobban próbára teszi a szervezetet, mint az alkohol, de legalább a fogyasztóját nem varázsolja közveszélyessé.

Félreértés ne essék, eszem ágában sincs az alkohol ellen kampányolni! Magam is szeretem fogyasztani, több-kevesebb mennyiségben egyaránt. Csak nem értem, hogy ha az alkoholfogyasztás alsó határát, hivatalosan a 18. évnél szabták meg, addig a marihuánával miért nem tudják ugyanezt megtenni. Nem érzem úgy, hogy az alkohol sokkal veszélytelenebb lenne, hozzá képest.

2017. aug. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!