Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hétvégente 1 gramm jó minőségű...

Hétvégente 1 gramm jó minőségű marihuána bongból elfogyasztva, vagy inkább alkohol nagyobb mennyiségben a károsabb, hosszabb és rövidebb távon is érdekelne?

Figyelt kérdés
Nagyon nem tudok elmenni ezen ,attól függetlenül hogy jön mindenki azzal hogy hülye vagy egyik sem ,és hasonlók. 16 éves vagyok hétvégente nincs más dolgom minthogy elmenjek bulizni csakúgy mint más velem egyidős (lehet kövezni).Ugye van az a párt aki egyenesen ellenzi a füvet mivel drog meg káros ,kapudrog és a többi ,meg vannak a nagy füvesek akik egyenesen istent látják benne ,de senki se írná le még véletlenül sem a valós tényeket tisztán ,hogy ne csak így foszlányokat kelljen összerakni. Gondolom hétvégente 1 gramm nem fog elbutítani ,habár szeretnék jobban informálódni minél előbb. És nem ,nem fogyasztanám ész nélkül minden nap.

2016. máj. 9. 20:12
 1/8 Molyember ***** válasza:
41%
Elbutulni nem fogsz ennyitől, de attól még, hogy könnyen hozzáférhető, elterjedt drog, nagyon súlyos pszichózist okozhat. Beparázhatsz, magyarul. Egy kábítószer indukálta pánikroham nagyon nem vicces, kórházba is kerülhetsz miatta, ott meg nem mondhatod azt, hogy valamit a piádba tettek, ugye. Ha nem viszed túlzásba, csak tüdőrákot kapsz tőle, de azért jól leépíthet agyilag. A piát meg mindenki ismeri. Ha nem iszol annyit, hogy belefulladj a saját hányásodba, még mindig elüttetheted magad egy autóval. A rászokás könnyű, a leszokás közel lehetetlen. Kb. ennyi jutott eszembe hirtelen. Mivel mindkettő tudatmódosító, mindkettő veszélyes, mert hülye leszel tőlük. Veszélytelen kábszer nincs.
2016. máj. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Sokan egy lapon említik a marihuanát (mint legismertebb illegális szer) és az alkoholt (mint legismertebb legális szer)!

Bizony nem szabad egy lapon említeni őket!


Az alkohol egy speed keménységű drog!!

Az alkohol agresszál! Egy sejtméreg.

Legkeményebb fizikai addikcióról beszélhetünk ,sőt csak heroinnal összevethető fizikai addikcióról beszélünk az alkohol esetében! Egyszerűen szenvedélybetégset okoz ,a kemény drogok körében is párját ritkítja!


A marihuanának megvannak a kártékony hatásai ,viszont sokkal elenyészőbbek mint az alkoholé!

Pszichikai függőséget tud okozni (mint általában bármely más dologgal ami jó)! Én mindig úgy szoktam tekinteni rá ,mint a kedvenc kajámra: Ha a nap minden órájában a hét minden napján ezt használnám akkor elveszítené varázsát!


Mindegyik drognak megvannak a káros hatásai (cigi,kávé,fű,alkohol,eki...)!


Én mindig is a fű mellett fogom lerakni a voksom! Lehet én vagyok a kislány ,de manapság már nem bírja a gyomrom az alkoholt! A fű-től nincs ez! (Nem hányok, van "menetsatibilitásom" , nincs másnaposság...)!


FÚ és csakis MÉRTÉKKEL!

2016. máj. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az értelmes válaszokat :)
2016. máj. 9. 23:41
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
1-es tüdőrákot nem fog tőle kapni főleg ha nem keveri dohánnyal. Butítani meg csak annyira butít, hogy némiképp rontja a memóriát hosszútávon, de azt az alkohol is, csak még jobban. A fűvel jobban jársz, ha rámhalgatsz.
2016. máj. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyit még hozzá teszek, hogy azok a híres füves pánikrohamok szerintem 90%-ban azért alakulnak ki, mert sokan akiket "rábeszélnek a haverok" eleve paráznak, mivel azt se tudják mire számítsanak, meg illegális, meg jaj nehogy észrevegyék stb. Van némi stressz ráróva arra, aki szív, de erről a társadalom tehet. De amúgy is ritka azért a komolyabb pánikroham.
2016. máj. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Molyember ***** válasza:
33%
A társadalom tehet róla, mi? :D A piás is mindig a társadalmat, a munkahelyét, a családját, vagy valami hasonló, tőle független dolgot hibáztat. Klasszikus tünete a függőségnek: az anyag szent, a használó szent, a problémákról mindig más tehet. :) Tipikus. :) De nem vitázni akarok, engem nem érdekel, más mit csinál magával, csak válaszoltam a kérdésre.
2016. máj. 12. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondtam, hogy arról tehet a társadalom, hogy félni kell a lebukástól. Mivel illegális, bűncselekmény. Szerinted mikor van nagyobb esély a pánikrohamra, ha rettegsz, hogy lebuksz és rosz dolgot csinálsz, vagy ha nem? Csupán erre próbáltam rámutatni. De én se mondom, hogy a marihuána szent, tény, hogy erre is rá lehet kattanni rendesen, de szerintem ha csak magát a szert nézzük, a marihuána még mindig jobb mint az alkohol és pont ez volt a kérdés.
2016. máj. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TOP1ANSWER ***** válasza:
100%
Egyetmre járok, kb(4éve füvezek 2napopnta egy-két cigi vagy több)Állítom, hogy hétvégente egyszeri betépésnek az ég világon semmilyen negatív hatása nem lesz az életedre. A füvezés kigyógyított egy pszichés betegségből és az asztmás köhögés rohamomat egyszer elmulasztotta 2 éve, azóta soha nem volt. Tökéletesen érzem magam a bőrömben, ha nem szívok akár több napig akkor sincs semmilyen kattogás meg hasonlók amiket hazudoznak róla. Nálam egyértelmű győztes a fű.. Azbalkoholtol rosszul vagyok, másnapos , álmos és krvára mérgező.
2016. máj. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!