Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha bármit meg tudnál változtat...

Ha bármit meg tudnál változtatni a világon, mi lenne az?

Figyelt kérdés
Én személy szerint ki törölném az emberekből a gonoszságot . Mert mind tudjuk hogy az a gyökere mindennek ami rossz történik Pl. Gyilkosság , Politika , Hatalom mánia stb . Ti mit változtatnátok meg , ha lenne rá mód hogy (nevezzük úgy hogy te lennél az Isten) . Várom a válaszokat.
2017. aug. 4. 14:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vissza fordítanám az idő kerekét arra amikor még kevesebben éltünk a földön és nem kezdtük el még annyira pusztítani a bolygónkat. Lelassítanám drasztikusan a szaporodást és a habzsolást, pazarlást.
2017. aug. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Ha én lennék az isten, szarnék a világra, és a Balaton parti villám kertjében iszogatnám a fröccsöt egésznap.
2017. aug. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, te a Vajna Timi vagy a Sarka Kata vagy? Ez itt a Miss Hungary vagy a Miss Universe Hungary szépségverseny döntője?


Mindegy, én azt mondanám, hogy csak világbéke legyen drága tezsvíreim. Meg árányezső a szíp kis házra.

2017. aug. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Rosszul látod. Hogy definiálod a "jót" és a "rosszat"?

Mi az, hogy gonosz?


Akkor is rossza gyilkosság, ha önvédelemből követed el vagy ha egy szeretteted véded?

Az az egész csak nézőpont kérdése, attól, hogy igazad van még lehet, hogy a másiknak is épp annyira van igaza mint neked.


Talán megtanítanám az embereket boldognak és elégedetlennek lenni.

2017. aug. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Megmutatnám nekik hogy kell gondolkodni.
2017. aug. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem okos gondolat ez a kérdezőtől, ha nem letezne gonoszság akkor önvédelemre se lenne szükség illetve a szeretteink vedelmere se.
2017. aug. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

ki a gonosz, ki a jó? egy arab aki épp robbantani készül az gonosz? a mi szemünkben lehetséges, de az övében ő a jó fiú.

Nem az emberi gonoszsággal van gond. magával az emberrel.

2017. aug. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
Ha én lennék Isten, a Föld felé terelnék egy akkora kisbolygót/aszteroidát, ami pont elpusztítja az emberiséget, de a növényeket, állatokat nem.
2017. aug. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 StarGhost válasza:
#4 de nem lenne önvédelem és nem kéne megvédeni senkit ha nem is támadnának rá mert nincs g9noszság
2017. aug. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gonoszság de facto nem létezik. Mindenki magának akar jót (vagy egyszerűen csak örömszerzést), vagy fanatikusan egy ideológiát követ, és az alapján akar jót tenni. Tehát minden gonosz tett alapja az önzés, legyen az öncélú vagy valamilyen "magasabb célt követő", egoizmusból fakadó, vagy kiterjesztett egót követő.


Tehát ha valamit változtathatnék a világban, az az emberi belátóképesség növelése lenne: hogy mindenki jobban lássa, tettei milyen következményt vonnak maguk után, és érdemes-e azt cselekedniük, amit tenni akarnak.


Erkölcsi dilemmám lenne persze az, hogy fel vagyok-e hatalmazva ilyen mértékű beavatkozásra - de ha képes lennék megtenni, akkor vélhetően meg is tehetném.

2017. aug. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!