Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A 90-es években tényleg...

A 90-es években tényleg egyedibbek voltak a lányok?

Figyelt kérdés

YouTube-on találtam egy 1993-as osztálykirándulós videót,és nekem az jött le,hogy akkoriban egyedibbek voltak az emberek,mindenkinek megvolt a saját stílusa (Nyilván azért a divatot is követték valamennyire),ma meg már szinte mindenki ugyan úgy néz ki... Ugyan az a smink,ugyan az a frizura,öltözködés,stb...


A másik meg az,hogy a neten alig látni már rendes képet,30 alatt szinte mindenkinek ilyen-olyan szűrőkkel manipulált képe van...



2017. aug. 7. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem egyedibbek voltak. Ha csak visszanézem pl az én (1999-2007-ig) osztályképeimet, és is úgy látom, hogy mindenki sokkal de sokkal különbözőbb, mint pl a most 8. testvérem osztályképén. De még a középsulis képeimen is így látom. Nincsenek műkörmök, festett szemöldökök szemhéjak stb általános iskolában 12-14 évesen.

Nem mindenkin van egyen szűk farmer pushup melltartóval vagy éppen éppen csak fenéktakaró mini ruha vagy szoknya.


Nekem is úgy tűnik, hogy 13-20(22) ig egyszerűen ikrek a lányok. És nem lehet megmondani, hogy hány évesek.


Nekem a gyerekkori képeimen össze vissza áll a hajam, nincs kivasalva sem göndörítve sem festve :D sehol sem vagyok kifestve max pillangónak gyerekzsúron :D

Az éppen menőbb cipőt mi is hordtuk pl nekünk akkor épp a lapos talpú puma cipő volt a divat, előtte meg a platformos cipő... később jöttek a tornacipők. Ezekből volt szinte mindenkinek. De mindenkinek másmilyen.

2017. aug. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A 90-es éveknek megvolt a saját bája, természetesebbek voltak a csajok, de a műmell pl. akkor élte fénykorát, mára többnyire a természetes cici a divat a jó ízléssel rendelkezők körében. Szerintem a 90-es stílus csak azért volt természetesbb mert nem volt ennyi lehetőség adott, pl a műköröm nem volt ilyen elérhető, a mai 3d 4d szempillák sem léteztek stb. Mondjuk ez nem változtat azon, hogy igen, egyénibbek voltak az emberek. Csak nézd a mostani szakállmániát a pasiknál. Már egyenesen komikus ahogy mindegyik megnöveszti és trendinek hiszi magát mikor a leglejártabb lemez.
2017. aug. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
A 90es évek nagyon viccesek voltak. Nagyjából 4 markáns csoport volt. Diszkósok, rapperek, rockerek, popzenét kedvelők. A csoportok nem nagyon keveredtek egymással. Ha ránéztél valakire, meg tudtad mondani, milyen zenét szeret, hova jár szórakozni, körülbelül milyen az értékrendje. Ezzel együtt mindenki feszegette a határokat. Minél extrémebb, minél polgárpukkasztóbb, minèl feltűnőbb, annál jobb. Igazi lázadó évtized volt.
2017. aug. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó: Hát én is éltem a 90-es években, de amit te leírsz baromira nem vettem észre, sem magamon, sem másokon. Én ugyanúgy meghallgattam a rockzenét meg a hörgős metált meg a popot meg a tüc-tücöt meg a country-t meg akármit, az ismerőseim szintén, és nem voltak ez alapján csoportok, pláne nem volt olyan, hogy valakivel a zenei ízlése vagy az öltözködése miatt ne álltunk volna szóba!
2017. aug. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Nemcsak egyedibbek, de nyitottabbak is voltunk. Akkor még lehetett csajozni, és nem csak abból állt, hogy pénzért elintézett a csaj a bokor aljában.
2017. aug. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
tényleg klón lett a legtöbb csajból :/
2017. aug. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

75-ben születtem, tehát valóban a 90-es években voltam fiatal, és amnéziás sem vagyok. Akkor is megvoltak a különböző trendek. Pl. pasiknál a hosszúhaj vagy a legalább "királyfis" frizura. A favágóing farmerral, igen, már akkor szakadt, koptatott farmerral. Nem tudok linkelni, aki akkor élt már talán emlékszik arra a bakancsszerű hasított bőt teveszín cipőre, ami felül körbe varrott volt.

Nekünk lányoknak a becopfolt haj, elől oldalra csapva, feltupírozva a frufru, szökőkútszerűre belakkozva.

Kevésbé voltunk műek, ez igaz. Nem igazán volt műmellünk, műszempillánk, műkörmünk.

Szerettük a Nirvanat, a Pearl Jamet, felfedeztük magunknak a Doorst. Itthon a Bonanzát meg a Pál utcai Fiúkat. De volt aki a Back Street Boyzért meg a Take That-ért volt oda. Meg voltak a valódi és a mondvacsinált skinhead-ek martensban és bomberdzsekiben. És még sokan mások.

Az igaz, hogy mi a korosztályunkból választottunk pasit, és nem azt néztük, hogy milyen kocsival jár, jár-e egyáltalán kocsival, hanem, hogy mennyire jóképű. Nálam például alap volt a hosszú haj. Lehet, hogy gyerekes, mégis kevésbé gusztustalan, mint amikor az érettségiző lány 40-50 éves fószerral "jár". Mert aszerint választ, hogy tudja-e az illető támogatni. Sajnos, találkoztam jó 15 éve egy ilyen párral. Lehet, hogy az én időmben is előfordult, de én személy szerint akkoriban nem találkoztam a jelenséggel.

2017. aug. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Na igen... csíkba hajtogatott mintás kendő a nyak körül, hosszú ujjú pólóra vett rövid ujjú, tekerős puma cipő, air-nike, mákos-mintájú Van-damme-os póló, Discman:)) Régen volt, igaz sem volt. Az biztos, nem a neten éltük az életünket, ment a bandázás, kocsmázás. Nem volt ez az uniformizálás, bár akkor is voltak fiatalok, akik fullba tolták a kretént, de szerintem ma többen vannak.
2017. aug. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A tekerős pumán azt érted, amikor a srácok ragtapasszal körbetekerték a cipőt?

Eszembe jutott még a koptatott farmering farmernadrággal és bőrcipővel a fiúknál.

Ja, tényleg a kocsmázások. És ez nem azt jelentette, hogy az asztal alá ittuk magunkat. Egy pohár mellett igyekeztünk megváltani a világot, jó kis beszélgetések voltak.

2017. aug. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem, azt a deszkások csinálták mifelénk, hogy jobban lehessen trükközni, és ne kopjon a cipőjük. A Puma disc system cipőre gondoltam. :)

Amúgy tényleg nem arra mentek ki a kocsmatúrák, hogy hányásig igyunk. Egy csomó embert megismertem, sok jó dumát, sztorit hallottam, százszor jobb volt, mint a facebook! :)

2017. aug. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!