Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Facen honnan tudni kinek van...

Facen honnan tudni kinek van diplomája ha akik beírnak egyetemet sokszor el se végezték, és ha a diplomának presztízse van akik szereztek miért nem postolják ki a fotóját?

Figyelt kérdés
2017. aug. 8. 10:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azért mert normális, diplomas embereket általában nem érdekli ez, nem fogja "kiposztolni" a diplomáját... Különben sem arra való a Facebook hogy megtudd, ki milyen ember, berakhatnám munkahelynek hogy a Rolls Royce CEO-ja vagyok.
2017. aug. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A diplomának az életben kell (?) hogy presztízse legyen és nem az interneten. Senki nem tartozik elszámolással a másik felé hogy be kellene bizonyítania hogy neki márpedig van diplomája (tanult, értelmes ember eleve nem tenne ilyet). Aki kiteszi a szakdolgozatát meg a diplomát az főleg abból a célból teszi hogy boostolják az egóját, akinek pedig ilyenre van szüksége a virtuális életben az valószínűleg nem kap eleget belőle a valóságban.
2017. aug. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Fordítsuk már meg a kérdést: Neked miért fontos tudni, hogy melyik facebook ismerősödnek van diplomája? Akit jól ismersz, arról bizonyára tudod posztolás nélkül is, hogy elvégezte-e az egyetemet vagy nem. Ha meg munkáltató vagy, akit érdekelhet a dolog, akkor egyszerűen bekéred a végzettséget igazoló papírjait, szóval ahhoz sem kell a fészbuk.
2017. aug. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem olyasmire vonatkozott a kérdés, hogy sokan beírják csak, hogy ide oda járnak, de 10 év után sem tudni, hogy elvégezték e.

Pl. nekem van egy barátnőm, aki halálosan büszke rá, hogy a SOTE-ra jár, pedig vagy 6 éve járja a 4 éves szakot, és még mindig csak elsőéves annyira nem megy neki.

Mégis nagyra van tőle, hogy ő bizony egyetemista.

2017. aug. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

kamu az egész face úgy ahogy van.


Nem tudom miért kellene komolyan venni, ennyi ésszel hamar agyvérzést fogsz kapni.

2017. aug. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

én is beírom hogy a Harvard-on végeztem kitüntetéssel, azt kész.


Akinek meg nem tetszik azt törlöm.


:D :D

2017. aug. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Metionin ***** válasza:

Ha tényleg ismered az illetőt, akkor úgyis tudod. Ha meg nem, akkor miért fontos hogy van-e neki?

Amúgy vicces mert anno nekem is írkáltak hogy na mi van, nem sikerült lediplomázni?- mert nem raktam ki képet a diplomámról. Aki ismer, az viszont tudja hogy megvan, másoknak meg semmi köze hozzá. Egyébként ez a presztizs is olyan, hogy számomra az oklevél maga egy darab papír. Rengeteg embernek van, mégse lesz mindenkiből jó szakember. A fontos a tudás, amit az áttanult x év alatt szereztem, és az a fejemben van. Az oklevém maga csak egy hivatalos papír, ami nélkül nem hiszik ezt el ha munkát keresek. :)

2017. aug. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyre több embernek van internetje, egyre fontosabb az internetes imidzsünk is, ha például kiderül h kamuzol a facebook profilodba h a Coca-Cola vezérigazgatója vagy az is elárul valamit rólad, ha meg valakit nem ismerünk nagyon (ahogy a körülbelül 500 facebook ismerősből akár 450-et) akkor az is elárul valamit róla, hogy fél év után kiszóródott egy egyetemről, mi az amihez ért akár a szomszéd, akár egy hobbi klubból megismert ember, vagy akár akivel randizol, nem? Akkor ilyen erővel csöcsöket, kockahasakat, seggeket, autókat hogyhogy kiraknak, mi köze pl. a középiskolai volt tanárnődnek hozzá mekkora a csöcsöd? Az viszont lehet hogy érdekli, hogy lediplomáztál-e. Vagy ennyire nem érdekes kinek milyen szakmái vannak, vagy mekkora a tudása?
2017. aug. 8. 12:54
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem van diplomám, de egyáltalán nem mutogatom sehol, főleg nem a facen. Fent vagyok ott, de semmilyen adatot nem töltöttem ki, nincs kint, mi a végzettségem, hol lakok, hol dolgozok. Ha valami illetékesnek szüksége van ezekre, bekéri tőlem a megfelelő úton, másnak meg semmi köze nincs hozzá. Akik közel állnak hozzám, azok úgyis tudják, mivel foglalkozom, a többi meg engem nem érdekel, hogy mit gondol rólam.
2017. aug. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha engem valakinek a végzettsége érdekel, akkor nem a fészbuk az egyetlen lehetséges útvonal, hogy tájékozódjak. Sőt, a legutolsó dolog, amit segítségül hívnék ehhez. Bár nekem mindegy, hogy mások milyen iskolát végeztek, de ha mégis kíváncsi vagyok, akkor egy egyszerű személyes, baráti beszélgetés is megteszi.

Ugyanúgy nem érdekel mások csöcse vagy hasizma sem, de ahogy azt sem kötelező közszemlére tenni, úgy a diplomát sem. Ha valaki megteszi, az az ő dolga, de attól még másnak nem muszáj.

2017. aug. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!