Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 90-es években születettek!...

90-es években születettek! Milyen volt a korai 2000-es években kamasznak lenni? Csak szerintem volt akkor minden jobb mint most?

Figyelt kérdés

Én sajnos a 2002-ben születtem,így most vagyok kamasz,de 7-10 évvel ezelőtt valahogy minden sokkal jobban tetszett.Lehet,hogy csak azért mert abba születtem bele,kicsi volta még,ezért is kérem idősebbek véleményét.A divat is így x év után nevetséges,de jobban tetszett akkor,mint most ez a mostani.Nem volt fura emokat látni,nem volt fura gombos telefont használni,és akárhányszor meglátok egy 2011 előtt készült képet,vissza akarok menni.Én akkor érzékeltem nagy változást.Felváltották az akkori divatot a plázacicák,páwák,iPhone,lógós gatya,snapchat,swag stb.,azóta meg csak egyre rosszabb

Ti hogy vagytok ezzel?Korombeliek is írhatnak:)



2017. aug. 9. 15:34
1 2 3
 1/30 A harmadik szem ***** válasza:
79%

Bezzeg régen minden jobb volt...

Sohasem volt jobb, vagy rosszabb, csupán mi emlékszünk vissza pozítivan. Tök mindegy mikor élsz, csak akkor lesz igazán jó, ha már megélted.

2017. aug. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
80%
Én 90-ben születtem, én pedig a 90-es években élnék szívesen. Sokkal nyugisabb, lassabb lehetett az akkori élet, sokkal emberközpontúbb, mint a mai. A 2000-es évek eleje annyiban volt más, hogyha valakinek színes kijelzős telefonja volt, az már menőnek számított. A Youtube is 2005-ben alakult, eleinte még nagyon kevesen használták. Messenger volt mindenkinek, azon beszélgettünk egymással és iwiw-et myvip-et használtunk.
2017. aug. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
68%

en is 2002-es vagyok :D Es majdnemhogy maximälisan egyet ertek. Ez a snapchates hulyeseg es tärsai... szörnyüek. A csapbol is ez folyik. A mai zenek se nevezhetök mär zenenek..Akkor hogy a länyok majdnem hogy mär bugyiba mennek ki az utcära , amit pi**agatyänak nevezünk. Es meg sorolhatnäm.. Rossz azt is lätni , hogy 10-11-12 eves kisgyerek kezeben a legujabb Iphone , es akkor se tudja letenni amikor a zebrän megy ät. Minden megvältozott.. a rossz iränyba.. MINDEN! Es ki kell , hogy mondjam:

Undorodom a mai fiatalsägtol mär...

2017. aug. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
84%
Aki a 80-as években született az volt kamasz a 90-es években.
2017. aug. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
90%
Számomra a 2000-es években volt a legundorítóbb a divat a 80-as évek óta:D Engem kikészített a sok szájfény, csillogós cuccok, ízléstelenül szőkített, zselézett és szétvasalt hajak. Az akkori populáris zenék nagy részét se bírom, mondjuk a mostanit se. A nyomkodós telefon meg szerintem egy rémálom, egy örökkévalóság megírni egy kicsit hosszabb sms-t. Plázacicák és iphone őrület akkor is volt, meg azok a csávók is, akiket ma páwáknak hívunk, csak akkor szőke tüsi hajuk volt és kilógó hasuk:D Amikor elkezdtem felsőbe járni általánosban a 8-os lányok úgy néztek ki mintha a sarokról jöttek volna...kint volt a hasuk meg a fenekük akkor is, amikor minden épeszű ember kabátban járt már, szóval ne hidd azt, hogy most (vagy akkor) kezdődött bármi is. Azért tűnik jobbnak, mert nem éltél benne, csak a jó dolgokat látod és hallod róla. Nem mondom, hogy nem voltak jó dolgok, meg olyan dolgok, amik akkor jobbak voltak, de hidd el, hogy a 2020-ban született gyerekek közül meg egy csomó majd a 2010-es évekbe vágyik vissza, hogy jajj az ennyivel jobb volt. Én jobban szeretem a mostani időszakot több szempontból is, még akkor is ha természetesen nem minden tetszik, meg nem mindennel értek egyet.
2017. aug. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
41%
Dehogy volt jobb...Csak öregszel és nosztalgiázol.
2017. aug. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
28%

Ja, meg amit az előző írt, szerintem is undorító volt az a "divat".


[link]

2017. aug. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
78%

Én 2001-es vagyok.

Úgy gondolom minden kornak megvan a saját pozitív és negatív oldala. Nekem jó az ami most van,bár néha ezek az Instagram meg Snapchat dolgok picit idegesítőek nekem.

Szerintem csak a nostalgia érzése az,ami miatt úgy emlékeznek az emberek,hogy a régi idők jobbak voltak,de nem tudom,embertől függ.

2017. aug. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Hát én a 90'-es években születtem, de bőven nem voltam még kamasz a korai 2000-es években.
2017. aug. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
89%

Nem éltél akkor, szóval nem tudhatod, hogy jobb volt-e.

Egyébként nem volt jobb, csak más. Óriási divat volt a "holdjáró" patacipő, a kilógó tanga, a letolt csípőnadrág, amiből a kis ribik feneke ugyanúgy kilógott, mint ezekből a tüdőig felhúzott picshagatyákból. Csak nem alulról, hanem felülről :D szerintem ugyanúgy gáz az is.

Hódított még az ún. "ŕib*ncrendszám" (ízléstelenebbnél ízléstelenebb deréktetkók) meg a hidrogénszőke haj nem egyszer lenövéssel. Bár úgy látom, utóbbi most reneszánszát éli még a fiúknál is.

A 90-es években is ugyanúgy presztízskérdést csináltak abból, kinek milyen cipője, ruhája van, a rendszerváltás előtt meg egyes csitrik egyenesen ölni tudtak volna egy-egy pl.Nyugat-Európából behozott göncért.

Ugyanúgy mentek a nyálas fiúbandák (pl.Backstreet Boys, a kor "One directionje") meg a lecsúszott sztárok ajnározása, hidd el, a tinédzserek körében a komolyzene vagy épp Whitney Houston (tudom, ő is drogozott, de a munkásságából ez nem von le semmit) akkor is "cikinek" számított.

Igen, akkoriban a technikának valóban nem volt ekkora szerepe, de a legújabb kütyükért ugyanúgy nyálcsorgatás ment. A 2000-es években meg befutott az Iwiw, MSN és megkezdődött szépen a kockulás, szajhás képek gyártása, ennek csak a prezentálási helyét vette át a többi oldal.

Előtte is volt ám ivászat, ugyanúgy voltak 14 évesek, akik már discoba jártak és sminkelték magukat. Agymosás is ugyanúgy ment, csak nem a tv, hanem az idióta tinimagazinok által, a lányok ugyanúgy fogyókúramániások voltak.

2017. aug. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!