Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 90-es években születettek!...

90-es években születettek! Milyen volt a korai 2000-es években kamasznak lenni? Csak szerintem volt akkor minden jobb mint most?

Figyelt kérdés

Én sajnos a 2002-ben születtem,így most vagyok kamasz,de 7-10 évvel ezelőtt valahogy minden sokkal jobban tetszett.Lehet,hogy csak azért mert abba születtem bele,kicsi volta még,ezért is kérem idősebbek véleményét.A divat is így x év után nevetséges,de jobban tetszett akkor,mint most ez a mostani.Nem volt fura emokat látni,nem volt fura gombos telefont használni,és akárhányszor meglátok egy 2011 előtt készült képet,vissza akarok menni.Én akkor érzékeltem nagy változást.Felváltották az akkori divatot a plázacicák,páwák,iPhone,lógós gatya,snapchat,swag stb.,azóta meg csak egyre rosszabb

Ti hogy vagytok ezzel?Korombeliek is írhatnak:)



2017. aug. 9. 15:34
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
88%

Hogy hogy vagyok ezzel?

Igen, én is nagyon szerettem a 90-es évek végét/2000-es évek elejét. Gyerek voltam, csupa játék volt az élet, természetes, hogy kellemes nosztalgiával gondolok rá.

Ugyanakkor roppant képmutatónak tartom sok embertől ezt a "mai fiatalok már csak facebookon keresztül kommunikálnak, de BEZZEG MI, még elsétáltunk/bicikliztünk a másikhoz, ha akartunk tőle valamit!".

Na, meg a "mai fiatalok mindig az okostelefonnal menőznek, de BEZZEG MI, még arra használtuk a telefont, csak amire kellett!"

És persze azt se felejtsük ki, hogy "a mai fiatalok folyton csak számítógépes játékokkal játszanak, de BEZZEG MI, még fociztunk és szaladgáltunk kint az udvaron a szabadidőnkben".


És persze ne értsetek félre, elismerem, hogy a mai generáció sok szempontból el van kényelmesedve és látom is ennek a veszélyeit.

Ugyanakkor egy pillanatra se akarja nekem senki se bemesélni, hogy ha az ő idejében is rendelkezésre álltak volna ezek a technikai feltételek, akkor ők nem éltek volna velük. Ugyan már!

Ne mondjátok, hogy akkor is minden apró-cseprő dologért egymáshoz mászkáltatok volna, ha nektek is ott lett volna a szobátokban az internet, amin pár kattintás után máris beszélgethettek bárkivel.

Ugye ti se gondoljátok komolyan, hogy kiskamaszként akkor is hűek maradtatok volna a nyomógombos, egyszínű kijelzős alaptelefonotokhoz, ha mindenki másnak rendelkezésre állt volna egy korszerű okosteló, ami érintőképernyős, fényképezni-videózni lehet vele és a zenéidet bárhová is magaddal hurcolhatod. Na, persze :D Ti is ugyanúgy csorgattátok volna rá a nyálatokat.

És arról már ne is beszéljünk, hogy nyilván titeket se csábítottak volna ezek a mai, egyre élethűbb és egyre nagyobb szabadságot biztosító számítógépes játékok, ugye?? Egy frászt nem!


Igen, mi valóban mások voltunk és nem csináltunk sok olyan dolgot, mint amit egy mai tini. De ez nem azért van, mert mi jobbak lettünk volna náluk, hanem mert az akkori technológiai fejlettség, ezt még nem engedte meg.

Szóval ahogy látom, nagyon sokatoknak le kellene már szállnia a földre.

Persze akinek nem inge, ezúttal se vegye magára!

23/F

2017. aug. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 Bihar Valatonon ***** válasza:
0%
Azért nem csak a technológia....nem érezték azt a késztetést 10en évesen emberek, hogy ne csak kapcsolat hanem összeköltözés, gyerek és társai legyenek, úgy hogy még ők is gyerekek. Nem volt annyira sablon életmód, mint ami most sokakra rászakad iskolában, barátikörben. Aki különc akart lenni önállóan tette, nem divatból...10-15 éve igencsak emfajultak emberi normák amik régen nem ilyen szinten terjedtek...
2017. aug. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Már válaszoltam, de akkor leírom, hogy sztem mi JOBB ma:

- elit gimiben tanultam, és egy csomó olyan feladatot feladtak nekünk, amihez kutatómunka kellett... aki tényleg becsületesen megoldotta, annak le kellett mennie minden ilyen szarsággal a könyvtárba és órákig kutatnia. Hát szívesebben cseréltem volna a mai kölkökkel, akiknek ott a wikipedia, a googlebooks, a rengeteg tematikus blog és oldal... szakdolgozatomat meg tudtam úgy írni mindkettőt, hogy ki sem mozdultam a lakásból. Ez nekem megkönnyítette az életemet.

- sztem ma sokkal értelmesebb ifjúsági könyvek vannak, amik jóval komolyabb témákról szólnak, mint ami akkor volt kapható, amikor én voltam 10-14 éves. A legtöbb modern darab csak a suliról, haverokról, szerelemről szólt, hacsak nem a lovakról, semmi mélyebb mondanivalójuk nem volt. A mostanában megjelentek közül felnőttként is olvasok egy csomót, mert jóval értelmesebbek és komolyabb üzenetük van.

- manapság sokkal többféle stílus elfogadott/menő... a mi időnkben kb. mindenkit kicikiztek, aki lányként nem trapéznacit hordott cuppanós csicsás pólóval (hacsak nem volt egy olyan osztály nagy véletlenségből, ahol a többsg rocker volt) és fiúként nem diszkós pólót. Sokkal kisebb volt ruhából is a választék.

2017. aug. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
84%

Amúgy tényleg jobb akkor kamasznak lenni. Akkor még voltak legalább stílusok. Rocker, emos, punk, skinhead, rapper, gót, stb. Most semmi nincs. Mindenki divatmajom, vagy átlagos. Talán egyedül ez a metalcore-os stílus vagy minek nevezzem van még. Szakáll fültágító tetkó. De mivel a divatmajmok is széttetováltak így már ez sem olyan különleges.

Tényleg jobb volt a net is. Rengeteg barátom lett myvipen, hotdogon, iwiwen, különböző fórumokon. Most nincs már egy ilyen oldal sem, és nem is nagyon lehet neten barátkozni. Szóval ja, jobb volt régen kamasznak lenni.

2017. aug. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobb volt régen.
2017. aug. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Fuuuu de átérzem :DD Teljesen ugyan ezt érzem. Ha szeretnél írj (így egy évvel később lol XD)
2018. dec. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Talán akkoriban kicsit lassabb volt.Én gyerek voltam a korai 2000-es években,de pl nem voltak túlhajszolva a szüleim.Kisvárosban élünk ami feltűnt hogy sokkal több autó van,lehet részben mert az én generációm is felnőtt.Régen a mi városunkba se volt dugó,de már nálunk is gyakran van,ez pl nagyon feltűnt.
2018. dec. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
2003 körül volt nekem a legjobb. Emlékszem milyen nagy dolog volt, mikor az ócska Windows XP-s gépemre végre megtudtam szerezni a GTA Vice City játékot :D
2020. júl. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
Szerintem mindegyik korszakba jo élni fiatalnak lenni ha van penz csovesek vagytok a 2000 es evekbe aluljarozni emosok 90 es evek megrosszabb mindenhol ciganyok (en is az vagyok) de akkor fiatal vagy szegenyebb kornyezet szakmunkasba kerulsz gatya van kb mar ha nem vagy utokepes es ha nincs neve a csaladodnak 2010 be szinte vege (2000 ben es 90 ben meg ferfiasabbak voltak a nok pedig nők) de ez is magyarorszag nem ugy kell elkepzelni mint amerikaban itt 2010 ben mindenhol a drogos szineshaju homokos volt es a sok tini r*banc mellettuk, de oszinte legyek 2021 re mar kezd megint visszaterni a rendes kerekvagas
2021. dec. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
29 es vagyok. 24 es az volt a jo hogy mindenhol a homokosok a skinheadek maszkaltak? Ez volt a baj regebben teny hogy akkoriban mindent megbeszeltek az emberek szemtol szemben, de amit most hallasz hogy tanarveres es szurkalas 10 eve es az elott 20x ennyi volt csak nem volt facebook es nem adta le a hirado dehogy volt jobb regebben tobb mindent lehetett csinalni kovetkezmeny nelkul
2021. dec. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!