Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Orvosnak mikor milyen helyzetb...

Orvosnak mikor milyen helyzetben mutatkoztok be teljes névvel?

Figyelt kérdés
Magán orvosnál nem éreztem azt a pillanatot, hogy bemutatkozzak (fiatalabb nő idősebb férfinak), mert kicsit futószalagon mennek a dolgok, így viszont olyan mintha totál idegenek lennénk, pedig ez olyan ahová sokat kell majd járni. Hasonló esetben mindig törekszem a bemutatkozásra, mert szerintem az valahogy megadja a kezdő lökést. Az orvos egyébként alapból jó fej, de ez az indítás valahogy elmaradt.

2017. aug. 10. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
En sosem mutatkozom be teljes névvel. Ennek az az oka hogy baromi hosszu nevem an ráadásul folyton kérik hogy betűzzem ezért csak keresztnevet mondok. Kivéve persze olyan hivatalos helyen ahol kötelező a teljes név megadása
2017. aug. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Orvosnak tanulok, nekünk azt tanították, hogy jobb, ha az orvos mutatkozik be előbb, a nemétől, korától függetlenül (mert ő van "fölérendelt" helyzetben), esetleg azt is megkérdezi, hogy hogyan szólíthatja a beteget. A beteg így kényelmesebben érzi magát, kevésbé feszeng. Eddig két háziorvosom volt, az egyik családi barát, aki mellette még a szomszédunk is volt, úgyhogy neki nem kellett bemutatkozni, a másik orvos pedig bemutatkozott, mikor először voltam nála. Más orvosoknál, akiknél egy vagy csak néhány alkalommal jártam megvártam, hogy az orvos mutatkozzon be előbb, ha ez elmaradt, akkor nem mutatkoztam be (kicsit furcsán jönne ki, ha a 20 éves lányként kezet nyújtanék a nálam 30-40 évvel idősebb főorvos úrnak). Szerintem ha nem mutatkozik be, akkor ne foglalkozz ezzel, úgyis tudod, hogy őt dr xy-nak hívják, és ő is nyilván tudja, hogy te kovács péter vagy.
2017. aug. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
De ha hozzá jársz akkor tudja a nevedet nem? Rajta kell legyen az összes papírodon. Így meg tök fölösleges. Én sose mutatkoztam be egyiknek sem.
2017. aug. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Orvostan hallgató, köszi, megnyugtattál, de azért remélem, pár alkalom után tudni fogja a nevem. (Tényleg sűrűn kell járnom hozzá.) A korkülönbség nem sok, max. 10 év, én 30-as évek elején, az orvos inkább 30-as évek végén jár, ha 20 lennék, az orvos meg 60, nyilván más lenne a helyzet.
2017. aug. 11. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!