Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Már annyira tehetetlennek és...

Már annyira tehetetlennek és szerencsétlennek érzem magam. Nem tudom mit lehetne tenni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Szeretném megosztani veletek a történetemet. Kíváncsi vagyok a véleményetekre, és ha talán tudnátok megoldást nagyon megköszönném, mert már nagyon magamba vagyok fordulva,hogy ilyet megtehetnek az emberekkel.

2015 júliusában iratkoztam be egy miskolci autósiskolához. 9dikén sikeres kresz vizsgát tettem 0 hibaponttal, és kezdtem el a vezetést. Decemberben sajnálatos tragédia történt, elveszítettem édesapámat. Ez annyira nagy hatással volt rám, hogy abba maradt az órák vétele, az egyetemen is halasztottam. Tudom ez az én hibám volt, emiatt nem okolok senki mást. Sajnos a temetés és az örökölt kölcsönök anyagilag is megnehezítették a mindennapokat. Elmentem dolgozni, hogy meglegyen a maradék pénz a jogosítványomra. Miután meglett visszamentem az iskolához. Jobbnak láttam kiíratkozni, mert az oktatóm stílusa eléggé alpári volt. Ezt úgy értem,hogy fogdosta a combom vezetés közben és célozgatott szexuálisan. Utólag kiderült nem csak ennyi gond volt vele. 26 órát vezettem le, de a kis könyvemben a 26 óra alatt 287km szerepelt az 500 valamennyi helyett és olyan dolgok is voltak, hogy 4 óra alatt autóúton 70kmt tettem meg amit kiszámoltunk anyukámmal 17km/óra közlekedéssel lehet elérni, ami szinte lehetetlen, mert ha valóságban annyival közlekednék ott megbüntetnének a forgalom akadályozása miatt. A kiíratkozás el tartott egy dbig mire kiadták a papírjaimat. Egyik ismerősöm ajánlott egy mezőkövesdi oktatót, aki el is vállalt. Ő kövesdről járt be miskolcra. Sajnos ő sokkal rosszabb volt mint a másik. Már maga az feltűnt, hogy az ő oldalán nem voltak pedálok és szinte mindig alkoholos állapotban volt. De úgy voltam vele most azt a 4 órát már levezetem és legyen vége. Folyamatosan hazudozott, tudtam, hogy 4 óra hiányzik még a 30hoz, de ő egyik alkalommal 6ot, másik alkalommal meg 8at mondott mintha egyre csak nőtt volna. A kis könyvre mikor rákérdeztem nem e kéne aláírnom határozott nemet mondott. Úgy beszélt velem mint a kutyával. Olyanokat csinált, hogy egyszerre 4 embert vitt vezetni és miután és sorra jutottam kitett csak úgy miskolc kellős közepén, hogy túl sokan vagyunk menjek haza magamtól, pedig mivel kövesdi oktató volt mindig felszedett kövesd és miskolc között (lakóhelyemen) majd vissza is vitt, vagyis csak kellett volna. Ami legjobban betett nála amikor figyelmetlenségem miatt nem fordultam be egy utcán, egyenesen haladtam tovább, belenyomott a fékbe és megütött, olyan címszóval, hogy lehetek ilyen fogyatékos. Hol ott nem azért mentem el vezetni tanulni, mert annyira tudok. Közöltem vele mit képzel magáról, ő meg le k* anyukázott, emiatt becsaptam az ajtót, ő meg kiakarta dobálni a cuccaimat a csomagtartóból. Persze ezt nem hagytam neki. Ezek után nem szerettem volna nála tovább folytatni a tanulmányaimat. Bementem egy ismerősömmel az irodába közöltem a szándékomat, itt nagyon lekezelőek voltak velünk és több mint 30 ezret kiakartam húzni belőlem 4 levezetett órára. Kikértük a szerződésem, ami nem volt, így közöltük az iskolával ha nem akarnak balhét megkeresik a szerződést (amiről tudtuk nincs) vagy nem fizetünk, hisz hát mire ha nem volt szerződésünk és kiadják a papírjaimat. A papírjaimat több hónap múlva adták ki. Átmentem egy másik kövesdi autós iskolához februárban. Kifizettem 10 órát ami 34ezerbe fájt. Az oktatómmal emberileg bajom nem volt, nem beszélt velem csúnyán, lekezelően. Viszont folyamatosan húzta, mindig lemondott és azt válaszolta majd a vizsga előtt vezetünk. Hol ott az lenne véleményem szerint a normális ha megnézi, hogy vezetek majd eldönti kell e még plusz óra. Több vizsga időpontot is ígérgetett majd mindegyiket lemondta erre több fültanúm is van. Mikor elkezdtem vezetni nála több embert is vitt és engem csak arra használt, hogy bevigyem a kocsit miskolcig, majd hazahozzam arra hivatkozva, hogy kell nekem a kilóméter. Ezt többször is szóvá tettem, hogy a vizsga nem miskolcon kívül lesz hanem a városban de ügyet se vetett rá vagy az volt a válasza, hogy miért nem emlékszem az előző oktatómmal vett órákra ami 2015ben volt. A vizsga előtti 2 órában vezettem bent a városban és a vizsga előtt egy órával tanított volna meg parkolni, azt is csak azért mert én kértem. Június 12dikén vizsgáztam, ami sajnos sikertelen volt. Ez a saját hibám volt, emiatt nem okolok senkit. Nem tettem ki a parkolásnál az indeszet. Ezek után az oktató még kifizetetett velem olyan órákat amire ráfogta, hogy többet vettem mint amit kifizetettem neki. Ezt mondjuk nem értem mire fel. Ez került még 20 ezer ftomba amiről számlát se adott. Elakartam menni még egyszer vizsgázni mire azt felelte, hogy már nem tud időpontot intézni meg 4szem közt nem is akar,mert neki nem ebből nem származik semmi előnye ha megerőlteti magát meg szerinte úgy se lesz meg inkább kezdjem elöről az egészet. Anyukám felháborodva vette át a telefonom és neki az volt az oktatóm válasza, hogy ne pattogjon neki. De kérdem én ha már február óta átmentem hozzá miért nem tudott levizsgáztatni ? A vásárolt 10 órára miért kellett várnom júniusig ? Ez nem felháborító ? Ilyenkor mit lehet tenni. Már annyira elegem van mindenből.



2017. júl. 6. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Kérdezz utána másoktól ki a normális oktató.
2017. júl. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De lefog járni a 2 évem !!!!!!!
2017. júl. 6. 12:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Kihasználtak egytől egyig.


Menj el a legnagyobb autós iskolához ami a környéken létezik.

Ők talán adnak magukra.


Az ilyen egyéni vállalkozóknak nem megy jól ezért ott lopnak ahol lehet.

2017. júl. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!