Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kit mentenél meg?

Kit mentenél meg?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy életveszélyes helyzet alakul ki, amiben két fél vár megmentésre. A kutyád (vagy amilyen kis kedvenced van), és egy idegen ember. Csak egyet tudsz megmenteni, a másik biztosan meghal.

Kit választasz?


A kérdés csak erre a szituációra vonatkozik.


2017. aug. 14. 13:57
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
32%

ÉS tyű a mindenit, de óriási kifejezés!

"véleményformáló érzelmi zsarolásra próbálod"


Mindeközben pont te akarod 17-ben "véleményformáló érzelmi zsarolásra" használni azt a szomorú tényt,


hogy képtelen vagy megérteni egy nyomorult szimulált kérdést!


Ez az egész gyakori lassan egy szemétdomb, funkcionális analfabétákkal és kamuzókkal terhelten.

2017. aug. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
40%

Nekem nincsen kutyám, nem is volt soha.


Embert mentenék meg. De én elfogadom más véleményét, miszerint kutyáját mentené meg.

Elég gusztustalan volt más édesanyjának felemlegetése. Jól jelzi az ország morális szintjét, hogy ellenkező véleménynél már a másik anyját emlegetik.

2017. aug. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
51%

22-es te sem fogod fel??? ez nem "anyázás " volt, hanem azt akartam rátekintsen NEM TUDJUK KI AZ! CSAK AZT, HOGY:

EMBER


helyesebb lett volna azt írnom, a kutya mellett alternatívaként az van, akit a világon a legjobban szeret. Mert lehet ám!


a 17-ben egy erőltetett példát hozott fel: hogy egy galád bűnözőt ment meg - de miért? sokkal nagyobb a valószínűsége hogy egy jobb embert ment meg

- és még mindig nem valószínűségszámításról van szó a kérdésben.


Hanem arról:

Tudjuk-e, mi az hogy ember?

Mi az hogy állat?

Mi az hogy vészhelyzet? - amikor nincs idő "mérlegelni",

hanem, mint ahogy a tűzoltók nagyon helyesen tudják, mit kell tenniük, mert tudják a hierarchiát


Szóval kíséreljétek meg megérteni, miről van szó. Az egész életünkben szükség van erre, hogy tudjuk, mit kell tenni, akkor is amikor van idő átgondolni és akkor is, amikor nincs idő mérlegelni, vitatkozni érvelni - mint itt..

2017. aug. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
15%
Mondom én, hogy emberszerető a 69%. :D Na oké, hisztizz még egy sort, mutasd csak meg az igazi arcod te erkölcsös, jóindulatú lélek. Esetleg vedd elő az apámat is. Ő még él. :)
2017. aug. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
40%

24 te beteg vagy- hagyd már ezt süket dumát "emberszerető " - mit tudsz te rólam, hogy itt vádaskodsz?


Nem célszerű sertéssel vitatkozni, mert leránt és még élvezi is tehát:


Na jól van (buksisimogatás), 24/17 igazad van - igazi emberszerető vagy, röhögve hoztad 17-ben, hogy egy gyalázatos bűnözőt ment meg, aki nem a kutyát menti.

Sok ilyen kell a világnak!


és hamarabb vége lesz az egésznek.

2017. aug. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
29%
Kutyámat, egyértelmű, mivel hozzá kötődök, az idegen viszont csak egy senki.
2017. aug. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

69%-os, felháborító, hogy idejössz vitát gerjeszteni más ember kérdésébe. Kérlek, hagyd ezt a kérdést a francba, és ne oktass ki mindenkit. Nem tudtál normális választ adni, vitázni jöttél.

Ítélkeznie sem kell itt senkinek senki felett. Sosem tudhatod melyik ember mit élt meg, mi zajlik le benne, mit miért tesz. Ezért jogod sincs pálcát törni a feje felett, és elítélni más döntéseit.


Feltettem egy kérdést, amiről úgy gondoltam, elgondolkodtatja a válaszolókat, én pedig kíváncsi vagyok ki hogy vélekedik .

Ezen mit nem lehet érteni?


Nem kell értő olvasásról sem beszélned. Tudod miért? Éppen ezért az okfejtésedért:


"NEM TUDJUK KI AZ! CSAK AZT, HOGY:

EMBER


helyesebb lett volna azt írnom, a kutya mellett alternatívaként az van, akit a világon a legjobban szeret. Mert lehet ám!"


Világosan leírtam a kérdésemben, a saját kutyád, és egy vadidegen ember. Szándékosan írtam így. Pontosan azért, mert sokak szerint az állat "csak állat". Viszont ha a sajátodról van szó, akkor máris más lehet a helyzet. Függően persze attól, hogy kinek mit is jelent az "állata". Mert sosincs kizárva, hogy némely ember azt szereti a legjobban a világon.

2017. aug. 14. 19:09
 28/30 anonim ***** válasza:
40%

"Nem tudtál normális választ adni, vitázni jöttél. "


De tudtam normális választ adni, akkor is ,ha nem az lett, amit Te elvártál.

Nem tudnék olyan lelkiismerettel élni hogy hagytam egy ISMERETLENT meghalni, mikor megmenthettem volna. Hát igen, én már csak ilyen szaralak vagyok - a ti mércétekkel.


De rendben van törlöm a listámból ezt az eleve vérlázító kérdést - mert arról szól, ami ma a legnagyobb probléma a világon:


nem tudják az emberek, hogy mi az, hogy ember.


Erre szerettem volna (sikertelenül )rávilágítani az az ismeretlen te is lehetsz, meg én is, meg az az ember, akit legjobban szeretsz. Hisz ismeretlen!


Töröltem, ne felelj, további jó sorolást, hogy ki miért választja azt, amit a kérdező hallani akar.

2017. aug. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
60%
Az embert.
2017. aug. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Kutyámat.
2017. aug. 16. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!