Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ebben az elméleti kérdésben...

Ebben az elméleti kérdésben kit mentenél meg, hogy ne üsse el a vonat?

Figyelt kérdés
Egy elszabadult vonatról van szó amely sofőr és utasok nélkül, egyre gyorsulva halad, van két vonatsínpár, te a váltó mellett állsz, valahol a távolban az egyik sínen messziről látsz 5 20-as éveiben járó fiatalt, a másik sínen szemből látsz egy 70 éves bácsit, (azt nem tudhatom, talán beszéltél is vele röviden) ha meghúzod a kart a bácsi menekül meg, de igazából egyiket sem ismered (nem tudhatod milyen emberek), melyiket mentenéd meg?

#vonat #mentés #életmentés #dilemma #vágány #elméleti kérdés #5 halott #1 halott #70 éves bácsi
2014. dec. 12. 20:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
42%
A bácsit menekítem meg, a mai fiatalság romlott!
2014. dec. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

A fiatalokat.

Nyilván nincs helyes döntés.

Ezért a kisebb rosszat kell választani. A fiatalság a jövő. Többen vannak. Ha a fiatalokat mentem meg, többet mentek meg a szerelemből, szenvedélyből, tudásból, életből.

2014. dec. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Vagyis:

1. Ha nem húzom meg a kart akkor 5 ember hal meg és 1 megmenekül.

2 Ha meghúzom akkor 1 menekül meg és 5 meghal.

Valószínű még a tűzoltóság, rendőrség, mentők dolgozóit is úgy tájékoztatnák a képzés alatt, hogy ha csak két választásuk van, akkor azt kell választani amelyik lehetőségnél minél több ember megmenekül. Persze hangsúlyozom, ha a két lehetőség egyikét mindenképpen választaniuk kell.

2014. dec. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Elütöm a fiatalokat, visszatolatok, majd elütöm a bácsit is.
2014. dec. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%

Még egy érv a bácsi mellett:


Mind a hat megmenekíthető ember hülye. Mivel ugye a sínen gyalogolnak. Így ha a bácsi menekül meg, akkor 5 hülyétől megszabadul a világ!

2014. dec. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Meghúzom a kart, a fiataloknak meg elmutogatom, húzzanak el a sínekről.

Problem?:D

2014. dec. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
A 2. lehetőséget fordítva írtam, de az olvasó úgyis korrigálta bizonyára.
2014. dec. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
5, ez is egy nézőpont. Igazából az is lehet, hogy én egyszerűen elsétálnék a francba. Van közöm bármelyikhez?
2014. dec. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Jót nevettem az 5. válaszon, de valójában igaza van. :))
2014. dec. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ha elsétálsz akkor nem húzod meg a kart, így a fiatalok menekülnek meg. A nem döntés is döntés!
2014. dec. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!