Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki az "erősebb", aki mások...

Ki az "erősebb", aki mások fölött érvényesíti az akaratát, vagy aki ép ésszel kibírja, hogy elnyomják?

Figyelt kérdés
2017. aug. 16. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Az első. A második egy született csicska.
2017. aug. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Ha valaki leáll vitatkozni, hogy a chemtrail létezik, azzal fölösleges erősködni, hagyd, hogy lenyomjon.
2017. aug. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Akit el lehet nyomni mint egy csikket az mitől erős?
2017. aug. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

"Erősebb" ? Relatív, ki kit-és mit gondol "erősebbnek".

Nem lehet egy ezer szitura egy általános, követendő szabályt alkalmazni.


Ha valaki érvényesíti az akaratát, mert "kajakra megy", és pacallá ver?

Vagy megteheti, hogy pl. kirúgat, mert pl. a ranglétrán "feljebb" helyezkedik el?

Attól még lehet hülye, mint a sgg.


Nem mindig ésszerűtlen tett "behódolni" valakinek, higgadtan fogadni a miénkkel szöges ellentétben álló véleményt. Nem feltétlenül kell kudarcélményként megélni, ha végül nem a mi akaratunk érvényesül. Lehet, csak mi nem láttuk be eleinte, hogy a másik terv ésszerűbb, életképesebb, hosszabb távon kifizetődőbb....stb.

Ennek felismeréséhez szükséges a kompromisszumkészség, az önkritika, a türelem, a mérlegelésre, a belátásra és a "józan paraszti észre" hallgatás képessége.


Vannak élethelyzetek, amelyekben egyáltalán nem szégyen "alul maradni"..és nem csak a sportok területén lehet úgy érezni, hogy nem volt szégyen "kikapni". Erős, aki képes belátni a korlátait.

Erős, aki képes kiállni önmagáért, a céljaiért, a hitéért...

Mindazért és mindazokért, amit és akiket arra érdemesnek tart.

Lehet valaki talpraesett vezéregyéniség, akinek pl. műveltsége révén nagyobb a dolgokra való rálátása és aki valóban nem csak az önös és a pillanatnyi érdekeket veszi figyelembe, hanem hosszú távon és mindenki érdekeit szem előtt tartva cselekszik.


"Nem az a legény, aki adja, hanem aki állja!" (magyar közmondás)


"Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal." ( Woody Allen )

................


"Habár fölűl a gálya,

S alúl a víznek árja,

Azért a víz az úr!" (Petőfi Sándor:Föltámadott a tenger...)


" (...)

És üzenem a volt barátaimnak,

kik megtagadják ma a nevemet:

ha fordul egyet újra a kerék,

én akkor is a barátjok leszek

és nem lesz bosszú, gyűlölet, harag." (Wass albert: Üzenet haza)


Ugyanez, kicsit másként:

Szeresd ellenségeidet! Be fognak dilizni tőle ! :) (graffiti)


Valentin-napi huncut üzenet a katonaságtól hazavárt "kedvesnek": "Alig várom, hogy alattad szolgálhassak!"


[link]

2017. aug. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Nem hinnem, hogy az az ember az eros, aki masok folott ervenyesiti akaratat. Lehet, hogy kivulrol annak mutatkozik, de belul valojaban egy gyava ember, aki csak ugy tud ervenyesulni, ha eltapos masokat. Az ilyen embereket sajnalni kell, amiert ilyen tulajdonsaggal aldotta meg a sors. Inkabb azt tartom erosnek, aki ep esszel kibir mindent, mert az az illeto, tud uralkodni a haragjan,tud tiszteletet tanusitani masokkal szemben.
2017. aug. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Óóó nagyon sok esetben nem az irányít és nem az győz a végén, akinek ténylegesen a kezében a hatalom vagy a nagyobb erő. Sokkal inkább aki taktikus. Szerintem sokkal veszélyesebb ellenfél akiről azt hiszed, hogy erősebb vagy nála, és okosabb vagy nála, mert így nem számítasz ha rá ha támad. Én pl régi munkahelyemen voltam úgy hogy mikor odakerültem bunkók voltak velem a kollégák, tipikusan ez a szivassuk az új srácot. Csendben tűrtem, megcsináltam a kula feladatokat, nem szóltam vissza, nem szóltam senkinek semmit. Aztán főnökkel beszélgettem egyszer, felismerte hogy értelmesebb ember vagyok mint a többiek és zokszó nélkül végzem a munkám, egyre többet beszélgettünk. A végén mondhatni összehaverkodtunk a főnökkel, néha elmentünk sörözgetni meg ilyenek, mivel ő is új volt a városban nem voltak itt nagyon haverjai. A többiek ebből persze mit sem tudtak, csak bunkóztak tovább még hónapokig, aztán mikor elég jól álltam a főnöknél és ismertem a kollégák hibáit, gondolkodásmódját, elértem hogy az összeset kirúgják, volt akit valós volt akit általam kitalált okokkal alattomos módon de sikerült eltávolíttatnom. Most akkor ki volt az erős ők? Vagy én? :D
2017. aug. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Azután szépen felébredtél...
2017. aug. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Már vágom. Téged taposnak el mint egy patkányt, de TE emelt fővel állod! (Persze tenni ellene NEM FOGSZ)Micsoda tartás! Micsoda magasfokú önbecsülés! GRATULÁLOK!
2017. aug. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Nyilvan az elso. Ezt meg indokolni sem kell, hulye kerdes. Csak az fogja a masodikat mondani akit allandoan elnyomnak, hogy jobban erezze magat.
2017. aug. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig "akaratérvényesítő" pozícióba csak akkor kerülsz, ha előtte elég erős vagy, hogy elviseld a szivatást. Kb senki sem kezd főnökként, mindenki alulról kezdi, az az erős aki képes megmászni a létrát
2017. aug. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!