Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért akarok mindig belenyúlni...

Miért akarok mindig belenyúlni az ékszíjba?

Figyelt kérdés
Ha meglátok egy járó motort (autószerelő vagyok, úgyhogy ez gyakran előfordul), akkor mindig elfog egy érzés, hogy milyen jó lenne belenyúlni a forgó ékszíjba/vezérműszíjba. Tudom, hogy ledarálná a kezemet, de mégis nagyon bele akarok nyúlni. Valaki tudja, hogy miért lehet ez?
2017. aug. 18. 20:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Filozófia órán volt szó hasonlóról. Valami olyasmi rémlik, hogy például ha egy szakadék szélén állsz és lenézel nem csak attól félsz hogy véletlenül leesel, hanem attól is hogy ne akarj majd leugrani.

Egyébként ismerem az érzést, gyakran érzek én is késztetést ilyen egyértelműen rossz dolgokra.

2017. aug. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én tudom. Mert az agyad egyik része kíváncsi, hogy mi történne, a másik része meg tudja, és a kettő viaskodik. Normális dolog, csak figyelj, hogy mindig a józan eszed legyen az erősebb. Nekem is vannak hasonló "vágyaim", és nem szeretem őket. Pl. milyen lenne, ha átmenne a lábfejemen a busz, és hasonlók. Brr.
2017. aug. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!