Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha mondjuk valaki csak 3-4...

Ha mondjuk valaki csak 3-4 órát tölt alvással a 24-ből, akkor az képes lenne halálhoz vezetni előbb-utóbb?

Figyelt kérdés

2017. aug. 19. 01:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nenm, nem rólam van szó, csak érdekel.
2017. aug. 19. 02:01
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Igen. Kimerülne, lemerülne mint a lapos elem, ha nem is amiatt, hogy egy szerve adná fel, de a nem megfelelő koncentrálás, összpontosítás hiánya miatt akkorát hibázna, ami miatt az életével fizetne és sokan mások is akikkel kapcsolatba kerül.
2017. aug. 19. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Am ha egy hétig nem alszol. Akkor jön a "képzelgés" de az agy ezek után. Regenerálódik akár egy 8 órás alvás után.

De a túl sok alvás sem tesz jót ennek ellenére. A túl sok alvástol is lehet valaki kimerült.

2017. aug. 19. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyat,aki napi 3-4 órát alszik,de ő már 60 körüli.
2017. aug. 19. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Inkább utóbb, legalábbis a személyes tapasztalataim szerint. Bár van, akinek tényleg ennyi az alvásigénye, nem lesz semmi baja se, főleg ha azt egyszerre és nyugodt körülmények között tölti.

Tavaly októbertől kb. karácsonyig volt egy ilyen időszakom. Napi 2-3 óra, azt is szétosztva, véletlenül sem egyben. Nem haltam meg, de a teljes novembember kiesett. Karácsonykor vendégségben aludtam, 25-én este belázasodtam nem tudom, hogy mitől, de reggelre elmúlt. Közben sikerült pár órát egyben aludnom.

2017. aug. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerimtem elájulnál, és a tested erőszakos módon alvásba kényszerítene.
2017. aug. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És, ha mondjuk az illető 3 órás alvás mellett még iszonyat keményen is dolgozik, reggeltől estig? Az gondolom, sokat tesz még rá, igaz?
2017. aug. 19. 12:36
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi egyszer voltunk egy hetet nyaralni úgy, hogy egésznap mászkáltunk. Későn értünk a szállásra és korán keltünk. Illetve keltünk volna, mert reptér mellett volt a szállásunk és kb. fél óránként megébredtem éjszaka is.

Amikor hazaértünk még a reptérről vezettem 200 km-t, ami életem legrosszabb élménye volt.

Mire otthon bemásztam a zuhany alá, már nem tudtam egyensúlyozni. Szédelegtem össze vissza, elmosódott a kép előttem, de nem úgy, mint amikor elájulni készül az ember. Kimerültem.

Azóta tudom, hogy létezik a mondás, hogy "összeesek a fáradtságtól". Nem tudom mi lehet a következő fázisa ennek, nem vártam meg. Majdnem átaludtam egy napot ezt követően, utána szinte minden rendben volt. Előbb-utóbb biztosan bemondja az unalmast az emberi test, ha nem kapja meg a számára megfelelő pihenőidőt. Hogy ez 6-8 óra, vagy 4, az szerintem egyén függő. A nagymamám kiválóan elvan 3-4 órás alvásokkal. Én beledöglenék.

2017. aug. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

3 órás alvással ha nem dolgozol is nagyon nehéz ébren maradni,csak ülni is szimplán.


Munka mellett teljesen kizárt,ha fizikai,ha szellemi,akkor se.Hibázni fog vagy nem fogja bírni.

2017. aug. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2017. aug. 19. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!