Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hordanak az emberek...

HKO123 kérdése:

Miért hordanak az emberek maszkot? Ez valami divat? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Rengeteg fesztiválon látom hogy az emberek ilyen orvosi maszkban szaladgálnak. Először azt hittem betegek, utána láttam sokan teszik ugyanezt. Láttam kpop idolokon is. Ez valami új divat? Van jelentese is vagy csak hóbort? Színészeken is előfordul. Legtöbbször fekete színű.Legjobban koreai emberkéken láttam.

Előre is köszönöm minden kedves válaszolónak! ☺



2017. aug. 19. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sokféle oka lehet annak, hogy egy ember maszkot hord nyilvános heylen.


Koszos a levegő és ettől remél védelmet.

Nem akar fertőzést elkapni.

Olyan betegsége van, hogy végzetes lehet számára, ha valamilyen anyagot belélegez.

Szájüregi műtét, - esztétikai hiba, - amelynek látványa az embereket elborzasztaná, megbotránkoztatná.

2017. aug. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Úgy tudom a koreaiak/japánok olyankor hordanak maszkot,amikor valami ragájos betegségük van,virúsosbetegség,stb. Így nem adják át másoknak.

Légszennyezetség ellen is szoktak így védekezni,így nem lélegeznek be annyi port meg mindenféléket.

2017. aug. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
Japánban kínában, meg úgy amblokk ázsiában nagyon sok a szmog, ezért az emberek maszkban járnak, hogy ne szívjak be a sok mocskot. Ezt utána a kpopperek, armyk meg tudja tököm miféle egyéb borzalmak átvették divatkiegészítőként.
2017. aug. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. ☺
2017. aug. 21. 01:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!