Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Melyik a jobb szerintetek...

Melyik a jobb szerintetek kontaklencse vagy szemüveg? Az igaz, hogy manapság már nem csak azok hordanak szemüveget akik rosszul látnak hanem egyfajta divat lett az egész?

Figyelt kérdés

2016. okt. 7. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Én akkor dőltem a kardomba, amikor valamelyik ilyen tiniknek való bizsuboltban sima, dioptria nélküli szemüveget lehetett venni. Istenkém, miért??? Nyom, kényelmetlen, nem tudod tőle mondjuk a párod vállára hajtani a fejed stb.


Én évek óta kontaklencsét hordok, elég rossz a szemem, szemüveg/lencse nélkül kb. semmit nem látok. Gyerekkoromban kaptam szemüveget, és a remek osztálytársaim addig szekáltak miatta, amíg komolyan fogyatékosságnak kezdtem érezni. Utálom azóta is. Ehhez jön még a fenti szempont, hogy kényelmetlen, mert ugye ha nem látok nélküle, nem dobhatom le csak úgy a moziban, ha oda akarok bújni a kedvesemhez, sőt, ha elmozdul kicsit a fejemen, akkor már rosszul is látok vele, mert a fókusza nem a retinára kerül.


Szóval lencsepárti vagyok. A lézeres műtétbe nem mertem belevágni, és még egy arabig nem is fogok szerintem.

2016. okt. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Abszolút lencsepárti vagyok én is.Az indokokat már leírta az első :)
2016. okt. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nemreg valtottam lencsere es imadom! Olyan mintha nem lenne semmi baja a szememnek :D
2016. okt. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kontanklencsét hordok már több, mint 10 éve. Elég rossz a szemem, szemüveg nélkül reggel a fürdőig nem megyek el. Én sportolok, szóval azt meg csak kontaktlencsében tudok. De máskor is hordom, nekem kényelmesebb és szerintem annyira nem áll jól a szemüveg.
2016. okt. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a kontaktlencsét sokkal jobban szeretem, ennek pedig leginkább kényelmi okai vannak, ahogy előttem is írták. Utáltam, hogy a szemüvegemet folyton tisztogatnom kellett mert könnyen koszos, ujjlenyomatos lett, bepárásodott és kényelmetlen is volt, engem egyszerűen zavart, hogy ott van valami a fejemen és nem volt olcsó ezért féltettem, így inkább levettem, ha úgy éreztem, hogy "veszélyben van", viszont így sokszor előfordult, hogy elhagytam, ottfelejtettem valahol...bár elég szétszórt vagyok úgyhogy lehet, hogy ez csak egyéni probléma :) Vannak, akiknek szerintem kifejezetten jól áll, illik a személyiségükhöz, karakteresebbé teszi őket, de nem mindenki ilyen szerencsés, pl. én sem, úgyhogy esztétikai okai is voltak a kontaktlencsére váltásnak.
2016. okt. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!