Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz hogy egy erős...

Mi kell ahhoz hogy egy erős zárt csoportú közösség létre jöjjön?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy közös ügy érdekében, hasonló emberekkel külön szabály házirenddel alakulna ez a csoport. Itt nem virtuálisan gondolom, hanem élőbe és akár facebook csoporton is meg lenne ez a beszélgetés. Úgy kell elképzelni mint mondjuk egy rock banda, és szoros az összetartó erő. Ilyen embereket hogy lehetne, milyen felületen keresni?
2017. aug. 20. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Először is kell egy eszme, majd egy vezéregyéniség, aki összefogja az embereket. Ennyi.
2017. aug. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nahát ez okos..na és lehetőleg ugyanolyan érdeklődéssel fusson mindkettő mi?.
2017. aug. 20. 21:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Most csoportot vagy közösséget szeretnél?


Egy banda max 5-6 emberből áll. Ezt csoportnak nevezzük.

A közösség ennél méretében és minőségéen is magasabb szerveződési szint.


Például egy falu, egy gyülekezet, egy tábor, egy utcának a lakosai képezhetnek közösséget. Ez lehet lakóközösség (egyazon utcában a szomszédság, ahol mondjuk 15-20 ház lakói jobban ismerik egymást, segítik egymást), lehet foglalkozás, vagy hobbi alapján kialakult közösség (táborok, hitéleti, vagy valamilyen egyesületi közösség). Hát meg az iskolai közösségeket ne felejtsük ki, mondjuk egy egyetemi kar, vagy egy kollégiumi közösség.


A csoportban kevés ember van, nincsenek kifejezetten szinteződések, és a csoport nem rendelkezik együttélést meghatározó normákkal.


Milyen közösséget szeretnél létrehozni?

2017. aug. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi az infót, hát akkor inkább csoport lenne. Arra gondoltam, hasonló kaliberű érdeklődésű emberekkel lehetne ilyen csoportot, és mindig megbeszélnénk az aktuális dolgainkat, gondolatokat, tervezünk , közös programok stb.. na és olyan szabályzattal ami szigorú, diktatórikus fegyelemmel betartással, vajon mennyire bírnák az emberek? Persze inkább úgy értem hogy lenne egy közös érdek ami fegyelmezetten követne mindenki. Kb olyasmire hasonlítanám most ez csak egy példa, mint a börtönökbe hogy 5-6 an összeverődnek falkába és külön nyelv rendszert alakítanak ki
2017. aug. 20. 22:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát nekem erről elsőre a széljobber csoportok, vagy a szekták ugranak be, ahol van valami mindennél magasabb eszme, amolyan szakrális szabályzat, és aköré épül fel minden.


A legtöbb ember nem szereti az elnyomást, főleg ha abban részese mint elnyomott. Az emberek a szabadságot szeretik, ezért önként nehezen fogsz találni olyanokat akik csak úgy önszántukból csatlakoznak valami enyhén fanatizmust igénylő csoporthoz.


De még mindig nem írsz konkrétumokat. Milyen korosztályt várnál? Milyen érdeklődésű embereket várnál? Mert nem mindegy hogy radikális jobboldali nézetű vadkeresztényeket, vagy drogliberalizáló szabadelvű ateistákat akarsz összefogni. (csak a kontraszt kedvéért említettem szélsőségesen sablonos figurákat)

Milyen szoros szerveződést szeretnél? Napi rendszerességgel találkozzatok? Együtt is éljetek, mondjuk egy utcán belül? Vagy elég ha havonta van egy "gyűlés"?

Programok alatt mire gondoljak? Mint a motoros bandák, bejártok motorral egy hegyet, vagy körbe motorozzátok a Balatont? Vagy túra csoport lenne? Vagy mi?

2017. aug. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az meg hogy saját nyelvet vagy jelrendszert használnátok...

A legtöbbeknek ez eléggé bagatelnek tűnhet, ha nem valami hihetetlenül komoly dologról van szó. Én pl benne vagyok egy csillagász egyesületben, és eléggé hülyén nézne ki ha saját jelnyelvünk, vagy csoportnyelvünk lenne. Mintha bármi titokról is szó lenne egy ilyen csoportban...

Ha nem drogdíler afroamerikai gangster bandát alakítasz akkor felesleges a jelnyelv.

2017. aug. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jaa szekta.. ezt a szót kerestem, hát ahhoz hasonló. Vagy mint akár egy munkahely, vagy egy iskola, mindenhol megvan a rendszer, szerveződés. Korodztályban ez 25-40 kor között lenne havi 1-2 kitüzött idő kivel mi van..

Ezenkívül konkrétumot nem tudok mert még csak fejbe van minden, elgondolkoztam és gondoltam kérdésnek felteszem kinek mi véleménye. De nem lenne olyan nagyon szigorú, azért lenne az embereknek szabadságtere, csak ugye ha valami fegyelmezett úgy van hatása, eredménye, mint a szoros hangyák vagy méhek. Sokkal előrébb járhat az ember, mintha egyedül csak magára számíthatna dolgokban

2017. aug. 20. 22:40
 8/8 anonim ***** válasza:

közös érdek és átlag feletti motiváció.

ez a motiváció általában a pénz.

a rendkívüli haszon akkor is képes összekötni és remek együttműködést,kapcsolatot szülni,ha amúgy ki nem állhatod a másikat,viszont ő is látja,hogy a pénz többet ér,mint holmi személyes ellenszenv ezért az együttműködés lehet közel tökéletes hosszútávon is.

a másik lehetőség ami a végletekig összekovácsolhat a közösen átélt igen komoly negatív élmény.

életveszély,háború,börtön stb.

2017. aug. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!