Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van valami oka az embernek...

Van valami oka az embernek arra, hogy büszke legyen erre az országra, szeresse ezt az országot?

Figyelt kérdés

Alacsony bérek

Borzalmas utak és tömegközlekedés

Általánosságban negatívabb és bunkóbb emberek

Rossz, színvonaltalan, rosszul felépített közép és felsőoktatás

Borzalmas egészségügy

Egekbekiáltó korrupció és tolvajlás a felsőbb rétegből

Túl sok kisebbségi, akik ráadásul nem dolgoznak


Tulajdonképpen mire lehetnénk büszkék? Csak azért kérdem, mert a nagy magyarimádó nagyszüleim például nem egyszer már elbőgték magukat, amiért a pokolbakívántam ezt az országot (mondjuk jót röhögtem) :D


2017. aug. 22. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Nyilván csak az szereti az országát, aki jól él benne.

Hiedelmekkel ellentétben elég sok ember jól él ám.

2017. aug. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Most jöttem haza Grúziából, nekem már nincs pofám semmit mondani az itthoni közlekedésre... :D
2017. aug. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én szeretem az országomat de ez a kérdés láttán kicsit elgondolkoztam és megpróbáltam sorra venni hogy mik azok amiket szeretek Magyarországban és az itt élésben és ledöbbentem kicsit, hogy egyszerűen szinte semmi sem jut eszembe, próbáltam hazafiasan hozzáállni de hiába, konkrétan a magyar konyhán és a magyar nyelven kívül semmi sincs amire azt tudom mondani hogy "ezért jó magyarnak lenni" ami kicsit szomorú próbáltam nagyobb történelmi eseményekre gondolni de kb csak az az egy dolog jutott eszembe (amire tudok is büszke lenni)amikor a Lengyeleknek segítettünk menedéket találni gebasz idején ennyi, nekem ennyi jutott eszembe. De tudod mit, ez Magyarország ez a miénk lehet hogy szar de a miénk és mi szeretjük :D
2017. aug. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sok a jó p.na
2017. aug. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Egyszer utazz el egy kicsit elmaradottabb területre és már is átalakul a gondolkozásod!

Nem kell nagyon messzire utazni, mondjuk menj el Erdélybe és beszélgess egy kicsit a helyi, székely emberekkel, a magyarságukról, a mindennapi küzdelmeikről.

Nekem tulajdonképpen ez nyitotta fel a szememet, hogy mennyire szerencsés is vagyok.

Utaztam Lengyelországban is 5 órát 160 kilométeren és szálltam már le Csehországban is rossz helyen a vonatról kitáblázás hiánya miatt.

Összességében azt mondanám a magyar emberek nagyon beszűkült látáskörrel rendelkeznek. Mondom ezt annak ellenére, hogy nagyon sok pontoddal egyetértek, mégsem érzem tragikusnak a helyzetet.

Tulajdonképpen ezen utazásaim során tanultam meg értékelni az utainkat. Szinte az ország bármely pontjába el lehet jutni autópályán. A tömegközlekedésünk gáz, de legalább küszködik, próbálkozik.

Erdélyben hihetetlenül megható beszélgetni a helyiekkel. Kérdezd őket a mindennapi kihívásaikról! Hogy a kormány igyekszik ellehetetleníteni a magyarságot, minden területen eltüntetni a történelmüket, a nyelvüket, őket magukat. Még is küzdenek és tizedszerre is visszateszik a magyar helységnév táblákat. Megtanultak románul, mert bele lettek kényszerítve, még is magyarul beszélnek otthon a totyogós két évessel is. Hatalmas vendégszeretettel tekintenek a magyarokra. Soha nem hallottam senkit elkeseredetten nyilatkozni a helyzet ellenére sem. Az a küzdelem, amiről ott beszámoltak adott erőt nekem ahhoz, hogy itthon, a marha kényelmes kis helyemen és helyzetemben igenis megtanuljam jól érezni magam.

Igen, sok minden nem tökéletes itt, de hagyják, hogy magyar emberként éljem az életemet!


Tulajdonképpen a főbb utainkra szerintem büszkék lehetünk. A szép tájainkra, szokásainkra, hagyományainkra is. Ételeinkre, főzőtudományunkra. Büszkék lehetünk a nyelvünkre, a kultúránkra. A tanultságunkra, az okos embereinkre, tudósainkra, a szép nőinkre. Csodás természeti adottságokkal rendelkezünk!!

Minden csak nézőpont kérdése. Nem szeretem az éppen aktuális kormányt, de szeretem a hazámat!

Számomra ezt mit is jelent... úgy tudnám jellemezni, mint egy lakást és annak bérlőjét. Szerethetem magát a lakást több szempont miatt is, de a bérlőjét attól még lehet sokszor megfejelném! :)

2017. aug. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én mióta itt vagyok az USA-bán egyre inkább azt gondolom h Mo elég elmaradott ország.minden szempontból teljesen más itt jól keresnek viszonylag az emberek persze vannak szegények is,sokkal kedvesebbek itt és közvetlenebbek az emberek.jo a tömegközlekedés is és meg csomó mindent sorolhatnek.szeretem Magyarországot de meg sok mindenben fejlődni-e kell ahogy az ott elő embereknek is.
2017. aug. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Őszintén, én semmi jót nem tudok elmondani róla.


Már nem otthon élek, de míg otthon próbáltam TÚLélni a lószar eü. diplomás fizetésemből, akkor is így gondoltam, és már jóideje fogalmazódott bennem a gondolat, hogy el kell onnan húznom, vagy egyszer éhenhalok.


Eljöttünk a párommal és kész, az biztos, hogy nem megyünk haza vszeg soha többé.

2017. aug. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nincs.
2017. aug. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!