Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a mai tizenévesek?

Miért ilyenek a mai tizenévesek?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, és szégyellem a saját korosztályom. A Facebook előtt nőnek fel. Az osztályban majdnem az összes lány csücsörítős, filteres képei... A fiúk meg keménynek akarnak tűnni ezekkel a beszólásokkal, hogy nincs életed, stb. Meg azon depizik 14 évesen, hogy még szűz, nincs barátja/barátnője. Volt olyan lány az osztályban (kirúgták) aki részegre itta magát abból a pénzből, amit az anyja adott neki kajára. Nagyon ritka az értelmes korombeli.

2017. aug. 25. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Bár mikor én voltam 14 még nem nagyon volt ez a közösségi oldalak világa, de olyan gyerek akkor is volt akinek a gyomrát kellett kimosni úgy lerészegedett. Szerintem mindig lesznek ilyenek. De amúgy általánosítasz. Most ennek a kora van. Minden kornak volt valami dilije. Ennek ez.
2017. aug. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Pont a facebook miatt, szerintem. Én sajnálom a generációd, bár még az enyém nagy része is ezzel a gonddal kűzd. Még az idősebbek is. Manapság ez a menő, trendi, a sok sablon ember, akibe semmi különleges, egyesi nincs, követi. 19 f
2017. aug. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Én 15 éves vagyok és ugyanúgy érzek mint te

Ahol én lakom tipikus velem egyidős lányok:Bandáznak,cigi,energia ital,alkohol csúnya Beszéd és ezt úgy képzeljétek el hogy a 8-12 évesek is ezt csinálják

Én pedig a kutyáimmal lógók meg az osztályomból pár normálisabbal.

Igazuk van az elöttem válaszoloknak ez a mostani"divat"

2017. aug. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Én is sajnálom amiért ilyen a korosztályom.Valószinüleg a fejlett elektronika hibája.Persze nem mindeki ilyen.Én inkább kint vagyok az állataimal,kutyát sétáltatok.A 8éves kislányok kint"bandáznak"és teljesen hülyének néznek hogy 15 éves létemre kint játszok a kutyáimmal mint hogy a faluban csavarognák.De ez engem nem zavar.

15L

2017. aug. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Most ez a menő. Mindig más lesz a menő. Mindig lesznek olyanok, akik ki akarnak tűnni. Ha akkor lett volna ilyen lehetőség, akkor is lettek volna ilyen emberek. Ettől még nem lesz valaki rossz ember. Ők is csak tinik, ők is lehetnek ettől tök jó fejek, értelemesek és rendesek. Ha nem akarsz velük barátkozni nem kell, ha nem akarsz olyan lenni, helyes, ne is legyél. De ne nézd le őket ezért. Te sem vagy jobb feltétlenül csak más. Ezt kellene megérteni. Ha elfogadó vagy velük és nem érezteted, hogy jobbnak tartod magad, mert "rendes" vagy, lehet megnyílnak neked és kiderül, hogy tök jófejek. A legjobb barátnőm egy discoban dolgozik, lejárok hozzá, de mikor sokan lesznek lelépek a helyről mert nem vagyok bulizós, nem szeretem a tömeget. Ha nincs buli találkozunk beszélgetünk, van, hogy ő piál én meg üdítőzök, vigyázok rá, ha szétcsapja magát, ő is vigyáz rám, ha esetleg tudja hogy kényelmetlenül érzem magam, mert valaki részegen iszonyú tolakodó, elzavarja vagy hasonlók. Nem ez a lényeg, hanem az, hogy nem ítélkezünk. Én nem tartom őt butának vagy rosszabbnak és ő sem tart engem lúzernek vagy hasonlók. Mert a személyiség, a gondolatok a lényeg. Amit nem fogsz megismerni, ha csak felületesen ismered.
2017. aug. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5.-ösnek igaza van.
2017. aug. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Talán ismered a mondást: "Egy bolond, százat csinál!"

Ha ezt a mondást párhuzamba állítjuk azzal, hogy a magyar emberek igen túlnyomó hányada nem hogy elfogadja, hanem egyenesen igényli, hogy legyen egy "nagy vezíre", - fél önállóan gondolkodni, cselekedni, felelősséget vállalni, imád minden felelősséget másokra áttolni, s egyeseknek még a gondolkodás is fáj, - akkor nincs min meglepődni. Az ügyeletes hülye mindig meg lesz, aki felvállalja a "nagy vezír" szerepet, - többségük kistílű divatmajom, vagy trendivadász (aZamerikaJi sztyeppékről) - és abban a stílusban hinti az igét, aminek sok, gyengeakaratú, önállóan gondolkodni képtelen barom nem képes ellenállni, nemet mondani. A külföldről behozott szokásokkal az a problémám, hogy az azokhoz tartozó kultúra - érdekes módon - mindíg "kint marad".

A gyengeakaratú, önálló gondolkodásra, cselekvésre képtelen emberek ugye szeretnének valahová tartozni és többségüknek az sem ár, ha ezért feladják a saját egyéniségüket.

Ez nem csak most, 2017-ben igaz, - ez mindig is meg volt.

Ifjú koromban a rockerek vívták harcukat a disco zene kedvelőivel. Aztán voltak jampecok, popperek, gépzene-rajongók, techno, RAP - és a fene tudja, milyen fantázianevekre hallgató stílusok, - volt, hogy az alapján itéltek meg egy suhancot, hogy milyen motorja volt. A Riga, a Simson, az MZ, a Jawa - és számos, más tipusú motor birtoklása és a köbcentik voltak meghatározóak a "rangsorban". Akkoriban ezek az (ős)közösségi szokások voltak a magyar társadalom fiatalabb rétegeiben, de az alkohol rendszeres fogyasztása akkor is terítéken volt úgy, mint most is. Annyi változás történt ebben a hosszú távlatban, hogy sokkal könnyebben érhetőek el - és gyakorlatilag nyiltan vannak manapság jelen (az utcán, ill. összejövetelek szervezésére alkalmas helyeken) - a hallucinogén anyagok, narkotikumok. Utóbbiaknak kiszámíthatatlan az emberi viselkedésére gyakorolt hatásai és sajnos versenyképesek árban a szesszel, ami nagyjából azért ellenőrzött államilag.

Szóval a tömör válaszom:

Azért, mert nem képesek változtatni azon a szokásukon az emberek, hogy másokat hagynak gondolkodni maguk helyett.

Aki másként gondolja, az ellen pedig összefognak a magukat "haladószelleműnek" tartó emberek, - olykor még alkalmi szövetségeket is kötnek ennek érdekében.

2017. aug. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ilyen kérdésekről mindig eszembe jut, hogy az exemnek a legjobb barátjának az anyja (próbáltam valami rövidebbet írni ehelyett, de nem sikerült:D) kb 40-50 éves lehet most és beszélgettünk vele a gyerekkoráról stb. és azt mondta akkoriban is ugyanúgy ment a bandázás pl ő 14 évesen szokott rá a cigarettára. Én is rengeteget bandáztam ennyi idősen, bár én sose voltam matt részeg és a szüzességem is jóval később vesztettem el, viszont én is néha undorodok az ilyen bandáktól, legalább titokban csinálnák, 1-2 napja kint sétáltam a városban és láttam, hogy egy ilyen 13 éves kisfiút vitt el a mentő, mert drogozott és a kis bandájával pár rendőr elbeszélgetett, annyi tisztelet nem volt bennük, hogy ne cigarettázzanak amikor velük beszél a rendőr. Mindent ki kell próbálni azt mondom, de nem kell azért túl messzire menni vele.:D Úgy gondolom azt csinál az ember amit akar, amíg bajba nem keveredhet érte, örülök azért, hogy vannak még kislányok akik kislányok szeretnének maradni.:) 18/L
2017. aug. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!