Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az orosz női...

Mit gondoltok az orosz női nevekről magyar lánynak?

Figyelt kérdés

Most nem a nagyon régies, ódivatú nevekre gondolok, mint az Olga, Nagyezsda stb., hanem azokra amik ma mondjuk egy huszonéves orosz csajnak jól állnak. Pl:

-Nádja

-Natasa

-Darja

-Inna

-Marina

-Natalija

-Tamara

-Veronika



2017. aug. 26. 21:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%
A Veronika nem orosz név. Innentől kezdve nem érdekel a kérdésed. Nem hiteles.
2017. aug. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Anasztázia ?


Ismertem egy Nadjat, inkább hagyjuk, vicc kategória.


Úgy-különben nincs kifogásom, nekem bejönnek ezek a nevek.

2017. aug. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Natasa, Tamara, Marina, Veronika nekem oké. A többit nem adnám a gyerekemnek. Nem szeretem a nagyon idegen hangzású neveket magyar gyerekeknél.
2017. aug. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mását pl nem adnék,de a Szvetlána pl nagyon tetszik, meg van még pár. Az általad említettek közül szerintem, ami magyar gyereknek is jó még, az Olga, Natasa, Marina, Natália, Tamara. A Nádja az Nadina formában tetszene egyébként, de nekem talán túl csillogós, úgyhogy nem adnám úgyse, a Nagyezsda az úgy hangzik mint valami kis szegényes falucska -bocsi,nem akarok senkit megbántani - a Nádja az már szerintem túl sorból kilógós, az már túl külföldies, a Darja az túl hasonló a tarjához, darához, az Inna magyarban kicsit inkább a "mit tenne, mit csinálna"-ra válaszol, tehát az inkább ilyen cselekvés; a Veronika meg elmegy magyar névnek, teljesen jó ebből a szempontból, csak nekem nem tetszik:). De amúgy sok szép orosz név van, ami elmegy magyar névnek is, nem zavaró, nem kirívó. Én nem botránkoznék meg rajta. Ja és a Mását meg pl azért nem adnám, hogy "Milye?" Szóval, hogy abból is van ilyen magyar szó.
2017. aug. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A Nagyezsdáról egy cuki, kövér nagymama jut eszembe, aki állandóan eteti az unokáját. :) Egyébként a Nadja nem tetszik csak, hagy ne mondjam egy milyen lányt tudok ezzel a névvel elképzelni. Natalija is jó, magyaros formában -> Natália.
2017. aug. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem tetszenek ezek a nevek.
2017. aug. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Natasa, Tamara, Natália, Veronika okés, de a Veronika NEM orosz erdetű :D
2017. aug. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Nekem tetszenek, különösen a Nádja (de szerintem a Nagyezsda is jó, csak a magyarosított írása furcsa).


Az orosz nevek közül még a Zlata tetszik, de nem tudom, hogy milyen magyar vezetéknévvel hangzana jól.

2017. aug. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nadya és Nadyn :3
2018. jan. 8. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kini :)) ***** válasza:
A Veronika és a Tamara Magyarországon is eléggé megszokott nevek, tehát nem hangzanak idegenül, viszont a többit biztos nem adnám a gyerekemnek.
2018. jan. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!