Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi ember a...

Miért van ennyi ember a nyelvtanulás ellen? (Több lent)

Figyelt kérdés

Nagyon sokaktól hallom, hogy ezen a véleményen vannak: magyarok vagyunk, tehát magyarul kell beszélnünk/ miért tanulnék más nyelveket/ hasonló számomra logikátlan érveket hoznak fel. Oké, ez személyfüggő, de én például angolt és németet is tanulok az iskolában, itthon magamtól elkezdtem az oroszt, és később tervezem a lengyelt és a svédet is megtanulni, és sosem úgy álltam hozzá, hogy a hátam közepére sem kívántam.

Szóval igazából az egyik kérdésem, hogy aki így vélekedik, miért? Miért kell ennyire ellenezni más nyelvek tanulását?

A másik, hogy nektek mi a véleményetek erről?



2016. okt. 5. 17:16
 1/7 Sunshinedoll ***** válasza:
72%

Mert buták. Manapság pl ha valaki akadémikus karrierre vagy csak jobban fizető munkára vágyik, akkor tudnia kell valamilyen nyelven. A tudományos életben pl elengedhetetlen az angol, mert minden cikket angolul publikálnak. De még egy kisebb, akár vidéki cégnél se ártana, ha van valaki, aki tud angolul, hogy tartsa a kapcsolatot az esetleges külföldi partnerekkel.

Mert oké, ha valakinek bőven jó, ha falun a kisboltban eladó, és nem kell neki az angol, de mondjuk aki már nagyobb városba megy pincérnek, annak illik tudnia legalább egy idegen nyelvet.

2016. okt. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Így van ahogy az első mondja ,mert buták.

Én is beszélek németül és most tanulok angolul is. A nyelvtudás nagyon fontos. Mi egy kis ország vagyunk. Mint egy nagyobb amerikai város akkora a lakosságunk.Szóval ne foglalkozz az ilyen ember véleményével. Majd az idő téged igazol.

2016. okt. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Két okból lehet valaki a nyelvtanulás ellen:

1. Beéri azzal hogy egy olyan munkakörben dolgozik ahol nem szükséges nyelvet tudnia.

2. Nem nézi jó szemmel azt hogy külföldre mennek dolgozni és le akar beszélni másokat a nyelvtanulásról.

A 2. esettel még egy magán nyelviskolában is találkoztam szép számmal, ráadásul még nyelvtanárok közt is.

2016. okt. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Mert feleslegesnek tartják.

.

Anyóka és apóka kinn ül a ház előtt a kispadon.

Megáll egy autó, a sofőr kérdi őket németül.

Fejrázás az öregek részéről.

Kérdi őket angolul, az eredmény dettó.

Kérdi farnciául, ugyanaz.

- Látod apókám, csak meg kéne tanulni valami idegen nyelvet!

- Minek? Látod, ő hármat is tudott, mégse ment velük semmire!

2016. okt. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek járt a zöld pacsi! :D

Egyébként egyet értek veletek.

2016. okt. 5. 18:23
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ambició,kérdező.:)

Őszinte ambició. Nem mindenkiben van meg,és akiben nincs.. az azt szeretné,hogy másnak se legyen. Mindenki irigy a sikeres jövő felé haladó emberkékre. Tégy egy szívességet nekik,és tanúlj tovább ezerrel! Sok sikert! :)

2016. okt. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2016. okt. 6. 05:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!