Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan kell igazán környezettu...

Hogyan kell igazán környezettudatosan és megfontoltan élni?

Figyelt kérdés

Szelektív hulladékgyűjtés illetve kizárólag visszaváltható üdítős flakonok vásárlásán túl még.

Igyekszek nem kidobni semmit, ami még menthető, hogy ne sokszorozzam a szemetet.

A ruháimra is vigyázok, amit lehet, azt megvarrok, majd idővel otthoni lesz belőle, a végén pedig rongy.

Ami nem alkalmas erre, azt leadom a gyűjtőkonténerbe, remélhetőleg jó helyre kerül.

Kozmetikumok terén nem tudok megoldást, hiszen a legtöbbje flakonban van, amiket nem is hasznosítanak újra. Hiába szimpatikusak a csomagolás mentes kozmetikumok (Lush), ezek számomra nagyon drágák.

Hallottam már róla, hogy valahol külfüldön tervezik egy olyan drogéria megnyitását, ahol otthonról viszed a flakonokat, és magadnak tudsz beléjük csapolni sampont, tusfürdőt, hajbalzsamot a konténerekből. Bár ez sajnos egészbiztos nem lesz általános, mivel a szép csomagolás még mindig az egyik leghatékonyabb marketingfogás.

Egyrészt ott a gondolat, hogy ezt a valamit miattam gyártották le, és én leszek az, aki eldobja, és ezzel sokszorosítja a szemetet, másrészt viszont azzal, ha megveszek valamit, én is hozzájárulok, csak idézőjelesen ugyan, de munkát adok, biztosítok azoknak, akik ezt a terméket a gyárban legyártották, az ugyanolyan egyszerű embereknek, mint én.


Mivel lehet még környezettudatosabban élni?


Ti miket alkalmaztok a mindennapokban?


2017. aug. 28. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

mi úgy szoktuk, hogy csak pénteken égetünk gumit és a kert végébe ássuk el a műanyag palackokat amiket természetesen összetaposunk!

a komposztot heti 2x belocsoljuk hipóval, biztos ami biztos

a környéken kellő mértékű gyomirtót használunk és benzint használunk gazoláshoz

a használt olajat és a kocsikból lejött fáradt olajat a kertben hasznosítjuk, mert gátolja a gyomok szaporodását, természetesen ez nem káros a fákra, azokat rég kivágtuk

2017. aug. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Go Vegan!
2017. aug. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

-kerüld a műanyagot: pet palack helyett üveg vagy fém kulacs, csapvíz, préselt gyümölcslé, bambusz fogkefe, üveg vagy fém szívószál... de sajnos a lista szinte végtelen, rengeteg műanyagot használunk a mindennapjaink során... ezeket próbáld helyettesíteni más, természetesebb és tartósabb anyaggal

-ruhákat ne fast fashion üzletekből vásárolj (H&M, C&A, Zara...), hanem vagy etikusan előállított, magyar tervezőktől vagy turkálókból

-ne pazarolj ételt, annyit vegyél egyszerre, amit meg is tudsz enni

-ne használj kemikáliákat tisztítószerként, mert a lefolyóba öntve ezek szennyezik a környezetünket. helyette mosódió, természetes illóolajok légfrissítőnek és öblítőnek, ecet, citromsav és szódabikarbóna tisztítószerként

-készítsd magad a kozmetikumaidat, vannak receptek az interneten, és csak egyszer kell flakont venned.

-ha a kozmetikumaidat vásárolod, akkor vegán, állatokon nem tesztelt és lehetőleg hazai termékeket vegyél.

-takarékoskodj az árammal, ne menjen semmi feleslegesen

-közlekedj tömegközlekedéssel, biciklivel, gyalog

-próbáld meg a lehető legtöbb dolgot digitalizálni, így kevesebb papírt kell elhasználnod: naptár helyett Google naptár, bevásárlólista helyett telefonos alkalmazás, online hírek, e-mailes meghívók, koncertjegyek, e-vonatjegy, elektronikus számlafizetés...

-vásárolj termelői piacon, magyar húsboltban, kerüld a nem idényélelmiszereket és a szupermarketeket

-tampon, betét helyett (ha nő vagy) használj intimtölcsért, ami évekig kibírja

-legyen mindig nálad vászontáska, bevásárlókosár, utasítsd vissza a nejlonzacskókat

-komposztálj

-eldobható borotvák helyett használj tartós borotvát (nem tudom, mi a neve, olyan mütyürre gondolok, amihez csak a pengéket kell újravenni)

-ha elvitelre kérsz kávét, vigyél magaddal bögrét, termoszt (vagy lehet kapni üvegből direkt erre a célra tervezett pohárkát, Keepcup a neve)

-amit lehet, vásárolj használtan, és mielőtt végleg megszabadulnál valamitől, győződj meg róla, hogy tényleg javíthatatlan-e

2017. aug. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves harmadik, jó ötleteket adtál :)
2017. aug. 28. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!