Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha kedvelem a...

Mit tegyek, ha kedvelem a tanáromat?

Figyelt kérdés
A koromat nem adnám meg, nem hinném hogy az lenne a fontos. Az irodalom a mindenem, s elkezdtem egy magántanárhoz járni. Minden óra elején iszunk egy bögre teát, utána tanulunk de sokszor kisiklunk egy újabb és újabb témára. Vitatkozunk, filozofálunk, könyveket ajánl nekem, egyszer összefutottunk egy kiállításon is, mert mint kiderült, mindketten imádjuk Szűccs Attillát. Mire észbe kaptam, már teljesen bele estem. Sosem hittem a nagy szerelemben vagy bármi hasonlóban. De amikor olvasunk, vagy valamilyen teát főzünk... Már remegek. Sokszor, kerülünk olyan helyzetekbe, ahol már a tanár-diák kapcsolat véleményem szerint eltűnik. Pl. nem kedvelem a szemkontaktust, ő meg volt, hogy már maga felé fordította a fejemet, hogy nézzek az ember szemébe. Akkor volt 5 mp csönd, aztán folytattuk az órát. Ami most a leginkább a fejembe zakatol, az az hogy abbahagyom az óráját. Nem megyek hozzá többet. Csak nagyon kedvelek vele lenni, s nem tudom mi volna a helyes. Ez nem egy egyszerű "bejön a csaj/srác" ez komoly.

2017. aug. 31. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Csak nagyon kedvelek vele lenni, s nem tudom mi volna a helyes."

Az ami nektek a legjobb.

Ha élvezed a társaságát, kedveled őt, miért akarsz elmenni? A helyedben eszembe se jutna el menni máshova, hanem kiélvezném ezt az egészet, és amit írtál az alapján a tanár is jól elvan veled.

2017. aug. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha csak barátként kedvelném, egyszerűbb lenne... de így. nagyon.. nehéz vagy nem tudom hogy mondjam
2017. aug. 31. 18:33
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ott ne hagyd az óráját!

Örülj, hogy jó fej, kedves tanárod van!:)

2017. aug. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Most így minden konkrétum nélkül elég neéz lesz válaszolni. Se a te, se pedig az ő nemét és korát nem tudjuk. Így nem lehet konkrétumokat írni.
2017. szept. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kor nélkül nem lehet erre mit mondani.

Ha te 16 éves vagy ő meg 40 akkor nincs miről beszélni. És nyilván hasonló szituáció lehet, mert akkor nem született volna meg a kérdés.

2017. szept. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ő 25 éves, én 16. Ő férfi én nő. Így már számít bármit is?
2017. szept. 4. 16:12
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Számít. Mert ha te 12 lennél ő meg 60 akkor kicsit más lenne a leányzó fekvése. Szerintem ebben az esetben nem olyan nagy baj, bár én egyesektől megkaptam hogy pedofil vagyok amiért 16 éves lány tetszik pedig én csak 21 vagyok. :D
2017. szept. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Szerintem meg hagyd ott. Már régen nem az irodalomról kezd szólni nálad a dolog. Vagy döntsd el: jól érzed magad vele, de nem számít, hogy tanulsz-e, csak a társaságában légy, akkor maradj. Ha tanulni akarsz igazán, akkor válts. Szerelem nálad a küszöbön, és ez más irányba terel. Különben nagy a korkülönbség szerintem. Részéről mi a helyzet? Érzed a viszonzás hajlandóságát? Mert ha nem, akkor csak szenvedni fogsz így! Ha igen, akkor nem az irodalomról fog szólni, hanem arról, amiről sok irodalmi mű szól: a beteljesülésről vagy a beteljesületlenségről.
2017. szept. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kim Bo Mao ***** válasza:
Szerintem nem hiába érzed azt hogy abbahagynád az óráját. Szerintem mindenképp érdemes legalább egy időre abbahagyni hogy tisztuljon a fejed és legyen egy kicsi nyugtod.
2018. márc. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!