Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondolsz erről?

Mit gondolsz erről?

Figyelt kérdés
"Igen aggasztó látni,hogy a saját szüleink is megöregszenek,és tudni,hogy semmit nem tehetünk ez ellen.Úgy peregnek le az évek a szemünk előtt,mint ahogy a hús jön ki gilisztaként a darálóból,és egyszer csak a szemünk elé tárul a kép: egy nap öregnek látjuk őket"
2017. aug. 31. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt, hogy klassz.

Nem élhetünk örökké, mindenki megfog halni, élet velejárója. Ha nem lenne halál, nem lehetne élet sem.

2017. aug. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Találó. Annyit módosítanék, hogy nagyon gyors darálóból jönnek ki nagyon gyorsan a giliszta-húsok.
2017. aug. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Stílust tekintve: Közhelyes mondanivaló túlontúl csöpögős és tartalomidegen nyelvezettel.


Igen, aki megöregszik azt öregként fogjuk látni. Ez eléggé egyértelmű. De nem "egy nap". Nem úgy öregszik senki sem hogy lefekszik aludni és másnap már öreg.


Azért írtam hogy "tartalomidegen" mert ez a húsdarálós metafora eléggé szétvágja az összképet.


A húsdaráló nem éppen egy gusztusos szerkezet miközben működik. Nem éppen pozitív érzeteket társítunk hozzá.

Az öregedés folyamatát összemosni a húsdaráló látványával, eléggé tapintatlan, és lebecsmérlő kép.


Öregedni méltósággal, nemesen is meglehet. Amikor valaki nem egy emberi ronccsá, az élet által ledarált hústömeggé válik, hanem egy sokat látott, sokat tapasztalt személlyé, akinek a tekintetéből egy mélyebb tudás árad. Lehet hogy eltűnik a fiatalos hév, a lobogó intenzitása az életnek, de helyette ott van egy megfontoltság, tekintélyt parancsoló bölcsesség.


Így is meg lehet öregedni. Nem csak a demenciába csúszó nyuggerek léteznek, akikre teljesen jó a húsdarálós példa.

Akik darálthúsként végzik öreg korukra, azok nem csak maguknak köszönhetik azt, hanem a környezetük is tehet róla. Még szép hogy leépül rengeteg idős, mikor a családja teljesen magára hagyja, és a férje/felesége időközben meghal.


Az idős ember lelke még mindig lehet élő, és akkor kívülről sem egy sorvadó testet látunk, hanem egy sokat megjárt testet. Van különbség.

2017. aug. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 piriiiii ***** válasza:

Sajnos van benne igazság - tudom, nem jó dolog, de engem valóban aggaszt az idő múlása, pedig tulajdonképpen az élet nagy része még előttem áll.

Ellenben például ez a hasonlat... hát... elég csúnya. Sokkal szebb és odaillőbb lenne: "mint a lepergő homokszemek" vagy ilyesmi.

2017. aug. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezért fontos, hogy minden együtt töltött percet megéljünk mind velük, mind az egyéb ismerőseinkre vonatkozóan. Ha gondunk van velük, akkor azt beszéljük meg, de ne vita legyen a vége, hanem építő jellegű beszélgetés.
2017. aug. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Leírhattad volna, kitől származik ez az idézet. Amúgy szerintem jól hangzik, bár személy szerint nekem nem annyira tetszik. Mindenesetre jó annak, aki látja megöregedni a szüleit.
2017. szept. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!