Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Merjek belevágni egy új...

Merjek belevágni egy új kihívásba?

Figyelt kérdés

Kaptam egy munkalehetőséget 200 km-re a szülőhazámban... Ahol élek az egy kicsi, nyugodt város. Ahova mehetnék ,az ehhez képest nagy és ott van élet bőven..

Nem nagyon van olyan, ami vagy aki ide kötne. a családommal meg akarom szakítani a kapcsolatot, mert nyomós okot adtak rá.

barátaim nincsenek..

De azt tudni kell hogy 3 éve járok pszichológushoz, akivel nagyon jó a viszonyom, nagyon sokat segített már. azért mentem hozzá eredetileg mert nagyon szorongtam, és sokat változtam azóta, de még azért van bennem szorongás, főleg ha ilyen új dolgokról van szó, ezért félek is a kihívástól.. meg szoktak lenni pánik rohamaim.. nem tudom mennyire bírnám ezt az új dolgot.. új város, új emberek, új meló... Szóval nem tudom ,hogy hogy döntsek. tudom, hogy ezt nekem kell tudni.. Csak félek ,hogy rosszul döntenék. Félek attól ,hogy ha elmennék akkor visszaesek, és újra olyan szorongós leszek, mint voltam..

viszont itthon a családom bánt.. vernek, lelkileg is bántanak... írtam is már a családi dolgokkal kapcsolatosan is kérdést itt ezen az oldalon.

szóval itthon se lenne jó maradni. emiatt. nem tudom mit tegyek.. itthon 100 ezer ft- os fizuval nehéz albérletbe költözni... Ahova munkát kapnék , ott lenne ingyenes szállás és kb olyan 160-170 ezer körül kereshetnék, ami az eddigi munkahelyeimhez képest igen jó, és ráadásul csak a kajára kellene költenem meg tusfürdő...stb.. ilyesmikért.. szóval sokat tudnék félretenni..

meg ha bele gondolok... mondjuk 3-4 hónap múlva se tetszene az ott lét, hazajöhetnék és már lenne elég pénzem albérletre itthon is és még pénzem is maradna... de valamiért fájó szívvel hagynám itt ezt a várost..

Az élet ilyen néha merni kell változtatni... Csak azt szeretném megkérdezni, hogyan erősítsem meg magam? hogy bírjam a kihívásokat? és könnyebben tudjak döntéseket hozni?

mert jelenleg elég rossz vagyok döntés hozatalokban..


2017. szept. 1. 11:30
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp. Erről szól az élet. Élni kell az ilyen lehetőségekkel. A válltozásra pedig próbálj meg nem negatívan gondolni hanem pozitívan. Végre kiszakadsz abból ami eddig megviselt és nehezítette az életed. Most tiszta lappal indulsz és az életkörülményeid sokkal jobbra fordulhatnak. Ha pedig bármi gond lenne akkor az a 200 km nem egy olyan nagy táv amit ne tudnál megtenni hetente, két hetente egyszer. De az is lehet, hogy ez a válltozás után már szükséged sem lesz segítségre.
2017. szept. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!