Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 30 évesen új egyetemi szak,...

30 évesen új egyetemi szak, pályamódosítás? Érdemes belevágni?

Figyelt kérdés

Mivel egy 3 éves alapképzés kell hozzá, 33 évesen lennék a szakmában pályakezdő...


Már van diplomám, és a szakmában dolgozom 6 éve, de nem szeretem, sose ez volt az én világom, csak 18 évesen még nem tudtam, milyen szakra menjek, ezt sikerül kiokoskodni. Azóta viszont egyre inkább húz a szívem egy tök más irányba, és mostanra már biztosan tudom, hogy azt szeretném csinálni.


Keresett szakmáról van szó, sok állást kínálnak, de 33 éves pályakezdőként biztos nagy hátrányban lennék. Amúgy pénzem lenne az újabb egyetemi szakra, munka mellett is meg tudnám oldani levelező szakon, rugalmas teljesen a munkaidőm. Szóval nem arról van szó, hogy otthagynám a munkámat és visszamennék nappalira. Levelezőn csinálnám munka mellett.


Nagyon szeretném, csak félek, hogy utána a korom és tapasztalatlanságom miatt nem kellenék sehova, pedig amúgy hiányszakmának számít.


Szerintetek?


2017. jún. 17. 22:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem vágj bele
2017. jún. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Persze, fiatal vagy. Én most érettségizem 35 évesen. És gondolkodom a főiskolán is. Egy erős 80%.
2017. jún. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)


2-es válaszoló, hajrá, neked is menni fog!

2017. jún. 17. 22:42
 4/16 anonim ***** válasza:
Nagyon köszönöm, én is remélem. Rá vagyok izgulva, tény. De ez is megadja a tanulás zamatát, teljesen más, mint a munkahelyi stressz. Kicsit nosztalgikus is. Szerintem tanulj, ameddig lehet. Jó a tanulás - elismerést ad az ismeretségi körödben is, új ismereteket szerzel, és ha van olyan barátod, aki szintén szeret tanulni, jó vele spekulálni, megosztani a véleményed. Ez ritka.
2017. jún. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha hiányszakma, akkor szerintem nem fog számítani a korod és a tapasztalatlanságod. Én 35 vagyok, 10 éve diplomás, 8 éve dolgozom a szakmámba vágó területen, de így is érzem, hogy nem mindig ezt fogom csinálni. 5-10 év múlva könnyen lehet, hogy valami teljesen mással foglalkozom majd, ami nyilván újabb tanulást fog igényelni.

Manapság nem ritka dolog a (többszöri) pályamódosítás, szerintem nincs is vele semmi baj.

2017. jún. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 jafnrétti ***** válasza:

Olyat is ismerek, aki 45 évesen váltott pályát, igaz, nem pont úgy, ahogy te, ő pedagógusból fodrász lett, de imádja csinálni, sikeres benne, és örül, hogy meglépte ezt.

Amúgy én is 30 vagyok, és még bőven benne van a pakliban, hogy szerzek még egy diplomát, ha egyszer lesz keretem a tandíjra. Nem olyan kirívó dolog ám ez :)

2017. jún. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Itt az ideje, hogy belevágj! Valósítsd meg amit szeretnél! Bontakoztasd ki a rejtett tehetségeidet!


Nem kell félned a korábbi másik diplomád és másirányú tapasztalataid erősíteni fognak.

2017. jún. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Egy kérdés: Akarod? Igen? Akkor nem értem a kérdésed.
2017. jún. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Vágj bele. Én is levelezőn jártam egyetemre, mellette dolgoztam. Volt olyan csoporttársam aki 50 éves volt. Nappalin a legidősebb 35-40 éves volt.
2017. jún. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a biztató szavakat, azt hiszem, igazatok van. :)
2017. jún. 18. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!