Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell életben hagyni az...

Miért kell életben hagyni az ilyen újszülötteket?

Figyelt kérdés
Nyilván mindenkit megillet a létezés joga az élet. De belegondolva az aki végtagok nélkül vagy súlyos rendellenességel stb. születik az élet megnehezíti az ilyen emberek életét, kiválasztottak, ha a szülők és az orvosok nem engednék az életben maradását ezen újszülötteknek keresztbehúzható lenne a sors is ez által, nem kellene szörnyülködni és sajnálkozoni szerencsétleneken és nekik is megváltás lenne. Még mielőtt ráeszmélne arra hogy ő nem olyan mint a többi és elmarad a kortársaitól élete végéig. Csak úgye a szülőben benne van az a biológiai késztetés hogy fel kell nevelni a gyereket mindenáron. És ez itt a baj. Tudom barbárul hangzik megölni egy csecsemőt csak azért mert nem egészséges, minden ember megérdemli a normális életet ennek előszobája viszont az egészséges megszületés.
2017. szept. 1. 23:13
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Lehet a kérdés címét nem jól fejeztem ki.
2017. szept. 1. 23:16
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Egyet kell értenem veled annak ellenére, hogy én is beteg vagyok. Mikor megtudtam, hogy már születésem előtt kiderült, hogy nem leszek egészséges és mégsem vetettet el azóta kicsit haragszom rá...
2017. szept. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
Saját döntése eldönteni annak aki így születik hogy akar/tud-e így élni. Ahhoz pedig hogy döntésképes legyen, el kell telnie elég sok időnek. Egy csecsemő nem tud dönteni ilyen dolgokkal kapcsolatban.
2017. szept. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%

"nem kellene szörnyülködni és sajnálkozoni szerencsétleneken "

Nálunk sajnálkoznak. Más országokban rengeteg segítséget kapnak, és el is fogadják őket olyannak, amilyenek. Ők is igyekeznek teljes életet élni a hiányosságaik mellett.

2017. szept. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

Csak ugye vannak olyan emberek,akik így is tudnak boldogok lenni. Miért ne kaphatnának egy esélyt? Attól,hogy valaki beteg,nem feltétlen lesz szenvedés az élete. Lehet,hogy nehezebb lesz neki sokminden,de ez nem jelenti azt,hogy lehetetlen boldognak lennie.

Azokkal mi van,akik egészségesen születnek és később,baleset vagy betegség miatt vesztik el a végtagjukat vagy tolókocsiba kényszerülnek stb? Őket is meg kellene ölni,mert nehezebb nekik,mint egy egészséges embernek? Ez amúgy is mindenki magánügye,hogy bevállalja-e vagy sem. Örüljön,aki nem megy át ilyen problémákon.

Persze,hogy benne van a késztetés egy szülőben,hogy felnevelje a saját vérét bármi áron. Az a baj,ha nem. Remélem,kérdező,nincsen gyermeked.

Miért zavar ennyire téged,ha fogyatékossággal élő emberek is élnek a világon? Sosem lesz mindenki tökéletes állapotban sajnos.

2017. szept. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
Egyetertek veled, es hozzafuznem h ugyanezt gondolom azokrol, akik baleset utan elethosszon at vegetalnak.
2017. szept. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%
Aki pl olyan rendellenességgel születik, hogy bizonyíthatóan soha nem lesz cselekvőképes és élete végéig 0-24 órás felügyeletre szorul, azokat tényleg érdemesebb lenne elaltatni, mert a saját, és a környezetük életét is megnehezítik.
2017. szept. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
29%
Ha valaki így is megtalálja az élet értelmét maguk számára, akkor nem szükséges "megölni" őket.. Viszont ez egy hosszú folyamat nagyon. Példának ajánlanám Nick Vujicicot; boldog ember és nincsenek végtagjai. Humora is szuper, emberileg is csodálatos. Van egy szép felesége, és egy kis gyerkőce. :)
2017. szept. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%
Nézz meg egy paralimpiát, aztán kérdezd meg bármelyiket, választotta volna a mostani élete helyett a halált?
2017. szept. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%
Ezt így könnyű kijelenteni. Nyilván senkit nem jó szenvedni látni. De személy szerint ha szülőként erre kényszerülnék, nem tudnám épp ésszel feldolgozni a tényt, hogy gyakorlatilag megölettem a a saját gyerekemet, esélyt sem adva neki.
2017. szept. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!