Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy rázzak le egy személyt,...

Hogy rázzak le egy személyt, hogy ne bántsam meg?

Figyelt kérdés

Rendes is meg kedves is, szerintem csak jó szándékból írogat nekem, de úgy érzem, hogy egyre jobban idegesít. Nem akarok több üzenetet kapni tőle, mert nincs semmi témánk, minden nap ugyanazt kérdezi, unalmas és semmi kedvem már válaszolgatni neki.

Eddig folyton faggatott, hogy meséljek magamról. Én meséltem is. Volt, hogy egy kisregényt írtam neki, ő meg válaszolt két sorban, hogy ez nagyon jó. Ő is mesélt kicsit magáról, de nincs sok közös témánk. Alig érdekli valami az életben. Minden nap ír, hogy mi újság velem, aztán válaszolok és ő meg erre benyom egy :)-t.

Talán csak próbál kedves lenni, de én nem szeretem az ilyen egyoldalú beszélgetéseket. Mintha semmiről se lenne véleménye. Humora sincs egyáltalán, nem tudok vele viccelődni, ha próbálok, akkor is csak valami smileyt ír. Szóval nem élvezem vele a kommunikációt, nincs kedvem már válaszolni a leveleire.

Én írtam rá egy kérdése alatt, segítettem neki, mert hasonló dolgok történtek velem is. Leírtam neki a tapasztalataimat, segíteni akartam neki. Ezután kezdtünk el kicsit ismerkedni. Az elején még kíváncsi is voltam, hogy milyen személyiség lehet, de úgy érzem, hogy még nem beszéltem ilyen unalmas emberrel. Később meg is kérdezte egyébként, hogy nem baj-e, hogy írogat nekem, persze azt mondtam, hogy nem.

Már egy ideje minden nap csak az jön, hogy na mit csináltam ma, milyen volt a napom, és akármit írok, ő csak bevág valami smileyt vagy egy mondatot, hogy az jó. Az egész beszélgetés tartalmatlan, és ő is nagyon unalmas. Tényleg nem szeretném megbántani, habár legszívesebben megmondanám neki, hogy nem lehet vele egy rendes beszélgetést folytatni, unalmas és idegesítő. Van egyáltalán személyisége? Nem szeret semmit. Nincs hobbija. Talán sok más embernek sincs nagyon hobbija. De neki még véleménye sincs semmiről. Ha meg próbálok vele beszélni egy témáról, csak azt mondja, hogy egyetért velem, meg ez jó, az jó. Na meg persze az állandó mosolygós fej... Nagyon bunkó lennék, ha simán csak letiltanám? Nem tudom, mit írjak neki, hogy ne legyek szemét, és abbahagyja az írogatást.


2017. szept. 2. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
igen, bunkó lennél. nem leszel szemét, ha őszintén leírod neki, hogy szerinted nincs értelme annak, hogy beszéljetek, és kész. persze elmondhatod részletesen is, hátha segít ez neki...de annál nincs gázabb, ha valaki kvázi ok nélkül letiltja a másika, hisz írod, hogy egyébként nincs vele bajod, és ezt ő is így tudja. csak nézne ki a fejéből, hogy most mégis mivel éremelte ezt ki?
2017. szept. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Én ugyanilyen helyzetben voltam. Nem tiltottam le simán csak nem válaszoltam többet. Lehet bunkó vagyok. Nem tudok mit csinálni. Nem akartam azt mondani neki, hogy ne haragudj, de idegesítesz, mert tudom, hogy nincsenek barátai ugyanakkor olyan témákat tudott néha felhozni, hogy egészen megrökönyödtem. Nagyon nem egy világ voltunk. Nem válaszoltam többet és azóta sem írt.
2017. szept. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
1-essel teljesen egyetértek. Indoklás nélkül nem válaszolni többet valakinek/letiltani valakit igenis bunkóság. Ha viszont megírod neki, hogy mi a helyzet, akkor nem az.
2017. szept. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen írd meg neki, hogy miért nem akarsz vele beszélni.

Nem vsak azért, mert bunkóság lenne csal letiltani, hanem azért is, mert ezzel lehet, hogy egy pozitív jellemfejlődést indítasz el benne.


Lehet, hogy nem lesz nagyon boldog, picit megbántófik, de ha letiltanád is ugyanrz lenne, csak a "fejlődés" maradna el.

2017. szept. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

a beszélgetés lényege a kölcsönösség.

mindenhol. személyesen és írásban egyaránt.

ha megkérdezi, hogy veled miújs - megírod, elmondod, akkor utána esetleg illik visszakérdezni, hogyésveled? :)

személyesen könnyebb a történetre reagálni, hisz a mesélő-beszélőnek vannak gesztusai, érzelmi kifejezései, és tudja a másik a jelekből, hogy mire kell figyelni. írásban ez nagyon nehéz, mert nem lehet a viselkedést megállapítani.

persze sokszor van az, hogy nincs reakció, főként, ha nem ismerjük a másikat.

írásban nagyon nehéz, főleg ha nincs semmi közös múlt, közös szál, közös élmény....

szóval ez a dolog itt még nem jelent semmit, a szmájlis reakció semmit nem jelent.

mutatni kell a másik felé érdeklődést.


persze én tudom, hogy írásos kommunikációnál is van érdektelenség.


ha csak írásban kommunikáltok, akkor a lekoptatás nem nehéz, nem írsz választ, és eltűnik a másik.


személyes kontaktusnál meg ilyenkor a hanyagolás jelenti a befejezés kezdetét. ha kérdez a másik, gyors válasz, "köszijól" és spuri... :)


sose tudni, mikor bántjuk meg a másikat. az a másik ember mércéje, hogy hol bántódik meg...


ha nem érdekel, akkor ne rabold az idejét... az csak egyre bántóbb lesz, ha tovább húzod a dolgot és a végén benyögöd, hogy nem is érdekel téged.


amúgy a labdát dobálni kell. ha nincs labdája, dobj neki egyet, kettőt, hármat (és te hogy vagy? milyen volt a te napod? nincs véleményed arról, amit írtam? szerinted is jól tettem amit tettem? - és ha még mindig nincs semmi ÉRDEMLEGES részéről, akkor egyszer csak annyit írj, hogy szia, sajnos nincs mit mesélnem most, szia, pill. ..... vagy nincs szia... semmi sincs...) :)

2017. szept. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Nekem is elmeséled.

Milyen napod volt?

2017. szept. 3. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekem is sok ilyen emberrel van tapasztalatom innen, akik nem képesek semmit se hozzátenni a beszélgetéshez, legfeljebb ha én kérdezek, visszakérdezik ugyanazt, vagy csak egy smiley-t írnak, úgyhogy elhiszem, hogy rohadtul idegesítő tud lenni.


Szerintem próbáld meg tapintatosan leírni neki, miért gondolod, hogy nincs értelme folytatnotok a beszélgetést. Jó esetben megérti, rossz esetben nem válaszolsz többet neki, ha zaklat, akkor pedig letiltod. De csak úgy indoklás nélkül eltűnni/letiltani, az igen, bunkóság lenne.

2017. szept. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
27%
Szia, hogy aludtál Kincsem.
2017. szept. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!