Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A vőlegényem anyja azt mondja...

A vőlegényem anyja azt mondja hogy tegezem de nem tudom Arra tanítottak hogy adjam meg a tiszteltet és igy nem tudok idősebbet tegezni nekem nagyon furcsa hogy egy jóval idősebbnek azt mondjam hogy szia. Valaki tuddna ebben segiteni?

Figyelt kérdés
Negatív kommenteket nem kérek.
2017. szept. 3. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól még megadhatod egyéb módon is a tiszteletet, hogy tegezed, ne sértsd meg azzal, hogy továbbra magázod.
2017. szept. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont azzal nem adod meg a tiszteletet hogy kérése ellenére magázod.
2017. szept. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha felajánlotta, tegezd te is. Ne sziázd le, mondj inkább szervuszt, az tisztelettudóbb. Mindig add meg a figyelmet, tiszteletet neki, így érdemelheted ki a megelőlegezett bizalmát.
2017. szept. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A tisztelet megadását nem csak a magázás jelenti. Mint ahogy a magázás sem feltétlenül a tisztelet jele.

Van olyan, akit magázok, de nem azért mert tisztelem, pont ellenkezőleg, utálom és lenézem (mert egy hazug ember és ártott másoknak), és nem szeretném ha bármilyen közelebbi viszony lenne köztünk. Viszont van olyan akit tegezek (tanárom volt), viszont ugyanúgy tisztelem és szeretem és tisztelettel beszélek vele/róla. Szóval ez nem ilyen fekete-fehér dolog, hogy a magázás tisztelet a tegezés haveri viszony. Nyugodtan tegezd, az elején lesz csak furcsa, aztán meg már tök természetesen fog jönni. :)

2017. szept. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő ezt szeretné akkor boldog lessz, ha megadod neki.
2017. szept. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

igen, azt is szokták mondani, hogy az idősebbnek van joga felajánlani a tegezést, tehát ha felajánlja, akkor nincs ebből semmi gond.


nekem inkább azoknál nem megy, akikkel régebbi a kapcsolatom. bevett szokás, hogy amikor a diák elballag az iskolából, akkor a tanárja felajánlja, hogy mostantól nyugodtan tegezhetjük...nekem ez nem menne...

2017. szept. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Tegezd nyugodtan, megengedte. Kamaszként is tegezek felnőtteket, mert megengedték.

Kedves, szeretne veled jóban lenni.

A tisztelet megadása pedig nem a magázás, hidd el.

2017. szept. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!