Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a telihold valamennyire befolyásolhatja a viselkedésünket?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, hogy én pl nagyon érzékeny szoktam lenni olyankor és egész nap sírhatnékom van. Nektek nem szokott ilyen, vagy hasonló lenni teliholdkor?
2017. szept. 7. 09:41
 1/9 Captain Logic ***** válasza:
18%
Mert meleg vagy. Semmi
2017. szept. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én feszültebb vagyok és nemtudok aludni
2017. szept. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is alvásproblémám van 3-4 napig.
2017. szept. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A pontos magyarázatot nem tudom, de valami olyasmi, hogy telihold idején feszültebb az idegrendszer, az ember éberebb, több stressz hormon termelődik. Ezt a jelenséget már a régi időben is megfigyelték, ilyenkor az állatok is nyugtalanabbak voltak. Statisztikákból kimutatható, hogy telihold idején több a gyilkosság, öngyilkosság, és egyéb erőszakos bűncselekmény.
2017. szept. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem tudom pontosan mi az oka de teliholdkor nem tudok jól aludni..most is hullafáradt vagyok..
2017. szept. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
butaság, hogy a meleg miatt. lehet télen is telihold, akkor is hatással van legalább is rám... meg szerintem a nőkre jobban hatással van mint a férfiakra..
2017. szept. 7. 10:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, de nalunk az egesz csalad (meg a tavolabbi rokonsag is, ferfiak, nok is) csak forgolodnak olyankor egesz ejszakanap, meg mar elotte is neha 1-2 nappal. Egyikunk se tud aludni.
2017. szept. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tudjuk, hogy a Hold nélküli Földön egészen brutális állapotok uralkodnának: szélsőséges éghajlat, három órás nappalok, ezerötszáz napos évek, elenyésző szárazföldi élővilág. A Hold gravitációs hatása miatt jött létre ugyanis az árapály jelenség - a földfelszín felé mutató részei megemelkednek, az előtte és mögötte fekvő területek pedig lesüllyednek -, mellyel lelassult a Föld forgása, és lehetővé vált rajta az élet kialakulása. Ez a földmozgás a tengervizeknél a legszembetűnőbb, hiszen a folyékony testek alakja könnyebben változik.

Felmerül a kérdés: ha a Hold ilyen erőket tud megmozgatni bolygónk felszínén, mi akadálya, hogy a kb. 60-70%-ban vízből álló emberi szervezetre is hasonló befolyással legyen?

2017. szept. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Teliholdkor a Föld kerül a Nap és a Hold közé. Bolygónkat ekkor két oldalról is erős gravitációs erő éri, és mivel a Hold felénk eső oldalát süti a Nap, a jelenség erős fénnyel is jár. Nem csoda, ha holdtöltekor megbolydul a világ. Bizonyos elméletek szerint az emberi szervezet feszültséggel, idegeskedéssel reagálhat erre a nyomásra, a fokozott vérérzékenység miatt állítólag a sebek is jobban vérezhetnek ilyenkor. Érzelmeink felerősödhetnek, a negatív gondolatok többszörösen törhetnek a felszínre. Jellemző lehet az alvászavar, a nyomott, depressziós közérzet, illetve bizonyos felmérések szerint teliholdkor megnőhet a bűnözések, közúti balesetek, gyilkosságok és öngyilkosságok száma is.
2017. szept. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!