Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fiatalon kiégni?

Fiatalon kiégni?

Figyelt kérdés

Viszonylag fiatal vagyok még 30hoz közel, de az életemben semmi nem alakul úgy és alakúlt eddig se úgy, hogy az minimális boldogsághoz elég legyen. Egyre rosszabb minden és már nem érzem azt se hogy lenne értelme küzdeni vagy próbálni változtatni...már nem tudom, hogy ez simán depresszió vagy "kiégtem" belefáradtam már most az egészbe...

Volt vagy van valaki hasonló helyzetben? Gondoltok az öngyilkosságra? Vagy mit vártok a jövőtől? Így le lehet élni egy életet? Kösz a normális válaszokat, ha a kérdés nem is feltétlenül az :D



2017. szept. 9. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nem kiégés. Ez inkább az hogy 30 körül sok embernél jön egyfajta pánik és számot vetés arról hogy fiatal korában mit ért el. Ezzel nem vagy egyedül. Majd átlendülsz rajta és meglátod hogy később már le se szarod az éveket és hogy mi teljesült és mi nem.
2017. szept. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
persze van ilyen is, 30 választóvonal ilyen szempontból, de nálam nem az van, hogy nem értem eleget, hanem hogy egyáltalán semmit...nincs semmim és senkim konkrétan, barátok ismerősök akik akadnak is tudatosan vagy nem leépítem őket és eltűnnek. Az a baj ezen már most nem érzem, hogy változtatni akarok...nincsanak céljaim, maximum 1-2 álmom, de egy 10en éves is komolyabban veszi mint én, és nem is teszek érte semmit. Én ezt inkább kiégésnek nevezném, mint egy 30as kapuzárási pániknak.
2017. szept. 9. 16:15
 3/6 anonim ***** válasza:
A kiégés(burnout) pszichológiában leírt fogalom ,ha beírod google-ba, hogy a "kiégés szakaszai" megtudod vizsgálni magadon a tüneteket és szakaszokat,de szerintem nem minden fekete és fehér ,főleg hogy a pszichológia nagyon száraz ismeret,és nem lehet minden emberre ráhúzni egy adott sablont.Nem tudni milyen az életed,milyen álmaid vannak amikről lemondták/félretetted,mennyire reális,mennyire frusztrál hogy nem valósítod meg ezeket a dolgokat,meg persze sok mást amit említettél csak te tudod magadnak megválaszolni.A szubjektív véleményem az,hogy ez nem kiégés,(nézz utána tényleg,)azt látom,hogy toporogsz az életedben,nem tudsz felelős döntéseket hozni,hanyagolod a kapcsolataid,de a nagyfokú tétlenség ,enyhétől kezdve nagyon súlyos depressziót is okozhat,és szerintem te picit ebbe a depresszióba kezdtél belecsúszni,de ha felismered a problémáid,könyvek,előadás,pszichológus,naplóírás,ezotéria vagy bármi más útján akkor összébb tudod szedni magad.Lehet,hogy azért jutott eszedbe a kapuzárási pánik mert keveset szórakoztál a tizen -huszonéveidben?Vagy az zavar,hogy a te korosztályod már elköteleződik egy párkapcsolatban esetleg családot alapít,de te még nem tartasz ott?Gyakorolj egy kis önismeretet valamilyen formában.Az öngyilkosság nagyon övön aluli dolog,azért mert nem tudsz mit kezdeni magaddal még erős túlzás.A figyelem hiány miatt lehetnek ilyen gondolataid.Nem szoktad elképzelni,ahogyan bejelentik a tv/újság/interneten hogy meghalsz és mennyi ember meghökken?Vagy azt hogy elmennek a temetésedre?Én tizenévesen sokszor elkélzeltem,és ez 100%ig annak a jele,hogy ez csak egyfajta romantikus képzelgés,azért mert szeretetre,figyelemre,vagy csak társaságra vágysz.20N
2017. szept. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3: Van benne igazság, amit mondasz...az biztos, hogy nem szórakoztam eleget, eleve sose voltak komolyabb barátaim, inkább csak imserősök, haverok...de folyamatosan építettem lefele őket is. Az önimsereti dologgal az a baj, amit írtam is, hogy egyszerűen nem érzek rá motivációt, lehet nem a pszichológiai értelemben vett kiégés, de nem tudom máshogy leírni, mikor már belefáradsz abba, hogy változtass és magadért nem fogsz, másom meg nincs...Öngyilkossággal is senkit nem ráznék meg, sőt lenne 1-2 valaki akinek könnyebb is lenne hoszútávon. Szerintem a temetésemre külön meghívó kellene hogy ne csak az a pár rokon legyen ott kötelességből, akivel még akapcsoaltot se tartom...nem tudom mi változtatna ezen, pár kapcsolat se már rájöttem.
2017. szept. 9. 23:17
 5/6 A kérdező kommentje:
Van mindig 1-2 ember aki próbált segíteni, de egyszerűen őket is leépítettem, nem engedtem nekik, csak szánalmasnak éreztem tőle magam, hogy senkim nincs ő meg majd elrángat ide-oda hogy :" höhh ő itt a lúzer ismerősöm, akinek senkije sincs had csatlakozzon már" :D
2017. szept. 9. 23:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez nem kiégés, csak céltalanság. Kezdj el legalább sportolni, hogy jobban érzed magad, megnőjön az önbizalmad.
2017. szept. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!