Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ítélik el azt, aki...

Miért ítélik el azt, aki fiatalon akar "kiégni", vagy meghalni?

Figyelt kérdés

Szó sincs öngyilkosságról, inkább az önpusztítóra életmódra gondolok kiégés alatt. Dohányzás, alkohol és koffein fogyasztás.


Normális életem van, van diplomám, dolgozok, de a mának élek. Nem érdekel, mi lesz velem a távoli jövőben, nem is akarom megérni. Nem arra szeretném építeni az életem, hogy majd valamikor "boldog és egészséges" lehessek. Nekem jó így. Ez az én döntésem. Az egyetlen függőségem a dohányzáshoz köthető, nem vagyok alkoholista, egyéb tudatmódosító szerekkel nem élek.


A nézeteim miatt akik nem ismernek, elítélnek. Mi az oka ennek? Miért elvárás öregkorunkra alapozni? Miért "muszáj" várni az öregséget?


Csak hogy tisztázzam, nem máról holnapra élek, nem dobálom a pénzt, meg sem tehetném, és nyílván előre gondolkodok, de maximum 2-3 éves távlatokban.


2014. szept. 4. 23:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem az öregkorra kell alapozni, de ahhoz nem kell túl sok ész, hogy az ember felfogja: a dohányzás káros az egészségre, és a felnőtt, érett gondolkodás egyik jele, hogy az ember felfogja a következményeket. Egyszer szeretnél gondolom gyereket, azt látni akarod felnőni minél tovább.
2014. szept. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Az emberek ilyenek, ha valaki máshogy él, abba szeretnek belekötni. Mifelénk én vagyok a "különc", 21 évesen iszok, dohányzok, bulizok, zenélek, utazgatok, míg a legtöbb hasonló korú ismerősöm férjhez megy és/vagy gyereket/gyerekeket szül. Szerintük ez a normális, nekem meg eszem ágában sincs huszonévesen megpecsételni az egész hátralevő életem. Még a saját rokonaim is furán néznek rám, hogy ennyi idősen nem a nyugdíjalapomba gyűjtögetek, és nem jegyeztek még el... dehát ez van, mások véleményétől függetlenül úgy élem az életem, ahogy nekem tetszik. De azért szeretnek belekötni. Gondolom, unalomból, vagy a fene tudja... talán rájöttek, hogy ők elpazarolták, vagy épp pazarolják a fiatalságukat egy bizonytalan jövőért, és szeretnék, ha nekünk se lenne jobb. :D
2014. szept. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy inkább, ha jön az életedbe egy változás, márpedig jönni fog, akkor meg majd csak lesel, hogy hogy elkúrtad. Gyereked születik például, aztán akkor büszke lehetsz, hogy egy alkoholista farok vagy, pedig alig múltál 30... Hány meg hány emberi tragédiáról vannak filmek/sorozatok/cikkek stb. hogy hogy megbánták azt, hogy ezt meg azt tették, gengszterek stb. Az az igazság, hogy te a mának élsz, de mások látják, hogy mi lesz veled a jövőben, és ez elkerülhetetlen. Mondjuk én szarok rá, csak az az idegesítő, mikor valaki csodálkozik, ha megmondják neki mekkora barom, ő meg csak sok sok év után fog rájönni, hogy mennyire igazuk volt az embereknek, de most még te vagy felháborodva emiatt... Mentsd le a kérdésed, és sok év múlva nézd meg újra, és látni fogod, ez biztos.
2014. szept. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2: Azért a részeg tivornyázós bulizások és füstölés mint a gyárkémény, továbbá a gyerekszülés és vasárnap templombajárás között van még bőven lehetőség, hogy az ember nem savanyodik be, de úgy szórakozik, hogy közben nem cseszi szét a testét.
2014. szept. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Vagy amikor az apuka tönkreteszi a családja életét, mert ő a mának él és szarik mindenre... Persze ez nem biztos, hogy veled előfordul, csak sok példa volt már rá, és ezért ítélnek el. És hidd el, akinek egy kicsit is köze volt ilyen szar élethez, ilyen köcsögök miatt, azok szívesen felakasztanának a nézeteid miatt, mert ez nem vicc, ez szimplán felelőtlenség... Persze, ha csak a saját életedet teszed tönkre akkor ezek nem vonatkoznak rád, akkor egészségedre...
2014. szept. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%
Na, hát éppen erről beszélünk. Mi így élünk, és akkor rögtön mi vagyunk a hülye barmok. Szerintem meg az a hülye barom, aki 19 évesen gyereket szül, aztán rinyál, hogy nem tud elmenni szórakozni, és striás lett a hasa. Tisztában vagyok vele, hogy mennyire egészségtelen a dohányzás, meg a többi, de LESZ*ROM, ha nem csinálnám, akkor is ugyanannyi esélyem lenne meghalni. 7 év füstöléssel a hátam mögött egészségesebb vagyok, mint az emberek nagy része. De köszi az aggódást.
2014. szept. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj az ilyen emberekkel, hogy semmi nem érdekli őket csak önmaguk, kihasználnak mindent, és mindenkit maguk körül, csak azért, hogy nekik jó legyen. Hiszen egyszer élnek, és amúgy is ki nem sz.rja le a másikat.

Ami pedig a dohányzást illeti megnyugodhatsz aranyom, meg fogod te még fizetni annak az árát. Kórházban dolgozom, ha tudnád hány és hány szégyenkező, megbánó arcot láttam, infarktus, thrombózis, vagy rák esetén, ugyanis a dohányzás nem csak tüdőrákot okoz... szóval hány megbánó arcot láttam amikor be kellett vallaniuk, hogy ők 20 éve, 30 éve dohányoznak.

2014. szept. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

az is egy fajta öngyilkosság.


szerintem az emberek többsége nem ítéli el ezt, mert eszerint él, kivételes a környezeted.

2014. szept. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6: "Szerintem meg az a hülye barom, aki 19 évesen gyereket szül, aztán rinyál, hogy nem tud elmenni szórakozni, és striás lett a hasa."


Még egyszer leírom: a féktelen tivornyázás és a 19 évesen gyerekszülés között még van tengernyi lehetőség, hogy az ember jól érezze magát anélkül, hogy a testét rombolja.



"ha nem csinálnám, akkor is ugyanannyi esélyem lenne meghalni."


Akkor csináld, hajrá.


"7 év füstöléssel a hátam mögött egészségesebb vagyok, mint az emberek nagy része. "


Ezt azért ne hidd. Ennek hosszútávú következményei lesznek. A te életed, te fogsz ezzel együtt élni.


[link]

2014. szept. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A fenének sincs kedve 60+-os nyugger zombiként élni egy öregek otthonában. Igyunk, együnk, mindent csináljunk amíg tudunk. Olyan 50-55 éves nagyon max. 60 èves korig bőven elég èlni egy embernek.
2019. nov. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!