Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Friss jogsival egyedül vagy...

Friss jogsival egyedül vagy felügyelettel vezetni? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Körülbelül két hónapja van meg a jogosítványom. Igazából még nem nagyon van rá szükségem mert nem járok el sehova, a városon belül is inkább csak sétálok vagy buszozom. Valamint általában anyukámnál van az autó, ő azzal jár dolgozni, tehát napközben csak ritkán tudnám elvinni. Ettől függetlenül azért vezetek mert gyakorolni kell, máskülönben nem megy, illetve nyilván kocsival gyorsabb, egyszerűbb eljutni A-ból B-be.

Az első pár alkalommal egyértelmű volt, hogy jött velem az apukám mert még meg kellett tanulnom pár dolgot, új autó, mi hol van stb., ekkor még jó volt, hogy ott van mert tudott segíteni, de egy ideje már inkább zavar, hogy folyamatosan beszél és magyaráz, sürget, valamint minden apróságba beleköt, ami nem végzetes hiba és inkább gyakorlás kérdése. Engem ez idegesít, zavar és nem tudok koncentrálni. Én tisztában vagyok vele, hogy attól, hogy kaptam egy jogsit még nem tudok rögtön vezetni, de azért az alapok mennek, nincsen rá szükségem, hogy mindent 100x elmondjon mert attól én még nem fogom tudni, hanem gyakorolnom kell és majd menni fog. Ezt neki is megmondtam és azt mondta, hogy ő csak segíteni akar, ha zavar, akkor menjek egyedül,ő bármikor odaadja az autót (illetve most itt van egy másik is, azt is elvihetem), ha másnak nem kell. Mondta, hogy ő megérti, ha zavar mert mindenki máshogyan vezet, mindenki máshogyan érzi magát jól és biztonságban, ő már kb. 30 éve minden nap hosszú órákat vezet, rutinos stb., teljesen máshogyan áll hozzá a dolgokhoz mint én.

Ugyanakkor más pedig azt mondta, hogy ez felelőtlenség, hülyeség mert így biztosan baj lesz, ezért mindenképpen üljön mellettem egy felnőtt, akinek van jogsija és tud nekem segíteni.


Szerintetek szükséges a felügyelet vagy nem? Ti egyedül tanultatok vezeni vagy mindig volt egy kísérőtök?


2017. szept. 11. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:
23%
Lehet, hogy csak gyakorlás, de hidd el, jobb, ha van ott valaki. Gőzöd sincs, hogy fogsz reagálni egy váratlan helyzetre.
2017. szept. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség a felügyelet.


Egyrészt így sosem fogsz önállóan dönteni, mindig várod a megerösítést a másik valakitöl, másrészt meg ha tényleg veszélyes helyzetbe kerülsz, akkor úgysem tud semmit tenni helyetted, ha meg rádordít, akkor csak még rosszabbul fogsz reagálni.


A jogosítványt amikor megkapja valaki, attól kezdve ÖNÁLLÓAN epes vezetni és semmi szüksége másra, aki beleszól. Emellett ha te egyedül "harcolsz" kicsit a vezetéssel meg az autóval, csak akkor fogod érezni, hogy mikor mi a jó módszer.

2017. szept. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem felelőtlenség. 2 hónapig volt melletted valaki, most már ideje, hogy egyedül gyakorolj, rutint csak így fogsz szerezni. Nyilván nem azzal kezdenél, hogy havas, jeges szerpentinen furikázol.:-)
2017. szept. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Horus magnus est ***** válasza:

Amíg rá nem érzel az autóra, addig legyen melletted valaki. Mivel már párszor veled utazott, most már inkább egyedül kéne vezetned.

Amúgy a jogosítvány, csak jogot ad a forgalomban való részvételre, nem jelenti, hogy tudsz vezetni. Az autót esetleg tudod kezelni, és a táblákat is ismered, de ennyi.

2017. szept. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!