Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most olvastam, hogy az új...

Most olvastam, hogy az új Iphone, (IphoneX) kezdőára 380 ezer forint. Ti hogyan gondolkoztok erről?

Figyelt kérdés

Ez a 380 ezer forintos ár kiverte a biztosítékot nálam. Ki vesz majdnem félmillió forintért telefont? Egyáltalán minek vesz ilyesmit? Ebből a pénzből már egy egész jó használt autót lehet venni. Vagy egy fizetős egyetemi év....

Akárhogyis, nagyon fura látni, amikor beülök egy moziba, hogy 16-18 éves lányok 300 ezer forintos telefont nyomkodnak.


Természetesen nem zavarna a jelenség, ha nem itthon, hanem pl, Svájcban élnénk. De így hogy tudom, ez a szomszéd néni fél éves nyugdíja, nagyon fura.


Elnézést, nem akartam szenteskedni, vagy elitélni bárkit, csak picit kiakadtam.



#iPhone X #380 000 Ft
2017. szept. 13. 17:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Ha sokat keresel, akkor simán megveszed. Viszont itt nem a legjobb a helyzet, rohadt drága, szerintem nem az Applet kell hibáztatni, mivel amcsiban sokkal többet keresnek, ennyi pénz nem olyan durva kiadás. Itt viszont igen.
2017. szept. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Engem így sem zavar a jelenség, hogy itt élek. A magyarázata nagyon egyszerű: eszem ágában sincs ilyen készüléket venni és látens ifónos sem vagyok.
2017. szept. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%

Csak szólok nem tudom milyen a helyzet M.o. ,de leírom hogy nálunk mi van.

Az új iPhone kezdőárak ált. 800-1000 € körül vannak . Sok olyan szolgáltatói csomag van amit ha átszámolsz akkor 300€ jön ki a telefon( szóval sokkal olcsóbb). Vagy apuci odaadta a régi telóját mert neki ki lehet váltani a legújabbat és hülye lenne ha nem tenné.

A másik az én ismerőseim pedig 200-300€ vesznek használtat persze feketén így van az hogy 15 évesek is 6S sel a kezükben futkosnak.

2017. szept. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

Akkor nincs semmi gond, ha az a bizonyos 16-18 éves tinilány a saját, általa megkeresett pénzből veszi meg az említett telefont.

Egyszer úgyis rájönnek, hogy a pénz nem minden, felesleges ilyen drága telefont venni és , hogy ettől nem lesznek jobb emberek.

2017. szept. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Mit zavar az engem, hogy kinek milyen telefonja van? Én pl. dohányzom, az is egy fölösleges (sőt, káros) dolog. De amíg én keresem a pénzem, addig arra szórom el, amire kedvem tartja. De a dohányzás helyett hozhatom példának a Starbucks kávéját, a szobányi ruhát amit a tulajdonosa sose vesz fel, a rendelt kaját főzés helyett...
2017. szept. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
25%
mert menő státuszszimbólum.
2017. szept. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

"Egyáltalán minek vesz ilyesmit?"


Kocsi, lakás már van. Valamire kell költeni a pénzt.

2017. szept. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Magyar viszonylatban valóban dràga. De amùgy nem vészes. Magam is megveszem, no nem azèrt hogy villogjak vele, hanem mert nekem ez vàlt be legjobban. (Meg aztán az àra sem zavar nagyon)
2017. szept. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
22%

Tény hogy baromi magas a telefonok ára. Főleg ha belegondolok hogy én anno 150-ből már fullos asztali gépet vettem.


Másrészt ha megnézed pár még a 100-200 ezer forint körüli telefonok is drágának számítottak, majd felszaladt 2-300 felé az áruk, mégis veszi mindenki mint a cukrot.


Amúgy ilyen telefont kétféle ember vesz, aki megteheti és nem kiadás neki, meg aki megveszi valami drága csomaggal és fizeti évekig részletre.


Ez van, manapság nagyobb presztízs lett a telefon az átlag embernek mint bármi más. Mert egy jó ház 100+ milliókba kerül, egy jó autó 20+ millióba, míg egy telefont ehhez képest aprópénzért megvesznek az emberek és ugyanazt kapják mint a "gazdagok".

2017. szept. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem egy telefonért bármi van benne rengeteg. Én mindig 30 és 50e között veszem az új telefonjaimat 3-4 évente. Nem mindig csúcskategóriás, de amit kell azt tudja.

De ha valaki megveszi ennyiért akkor ennyit ér. Engem meg nem kötelez senki hogy megvegyem szóval nem zavar.

2017. szept. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!