Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy ember erőfesz...

Ka.ka.o kérdése:

Hogyan lehet egy ember erőfeszítéseit megdícsérni (és nem a teljesítményét)?

Figyelt kérdés

Kísérletek, vagy legalább egy kísérlet azt mutatja, hogy az ember jobb eredményt ér el, ha nem a teljesítményét dícsérik meg, hanem az erőfeszítését. És akkor mer nagyobb, nehezebb dolgokba is belefogni, motiváltabb lesz.


Ezt szeretném alkalmazni. De a kérdés ez: hogyan dícsérhetem meg az erőfeszítést anélkül, hogy furán hangzava, vagy úgy, hogy a teljesítményét keveslem, és csupán azért dícsérem az erőfeszítést, mert mást nem tudok? :D


HOGYAN LEHET JÓL DÍCSÉRNI AZ ERŐFESZÍTÉST?


2017. szept. 14. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyra értékelem az erőfeszítésedet.

Le a kalappal az erőfeszítéseid láttán.

Enged meg, hogy megdicsérjelek az erőfeszítéseidért.

Nagyon tetszik nekem, hogy ilyen komoly erőfeszítéseket teszel.

2017. szept. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem - ha az erőfeszítés eredménnyel járt - akkor az is megfelelő, ha rámutatsz az összefüggésre. Tehát az dicséretbe belefoglalod, hogy az eredmény az erőfeszítés hatására született. Például:


Nagyon szép eredményt értél el, látszik, hogy sok munkát fektettél bele.

Örülök, hogy javítottál az iskolában, kitartóan dolgoztál az eredményekért.

2017. szept. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább úgy, hogy csak simán megdicséred mindenféle mellébeszélés nélkül.


Csak nem hangoztasd hogy az "erőfeszítését" dicséred, mert az hülyén hangzik. Csak dicsérd meg amit csinál hogy tudja, jól csinálja.

2017. szept. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2017. szept. 15. 12:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez így nem csak a megfogalmazástól függ, nekem teljesen mindegy, hogy fogalmazod.

A gondolatmeneted kapcsán én inkább az idõzítésre gondoltam. Vagyis nem csak akkor dícsérsz meg embereket, amikor elértek valamit, pl. versenyeken, hanem a mindennapokban is (vagy a verseny közben is dícséred, nem csak az eredmény hirdetésnél). FAKE friendnek szokták hívni azokat, akik csak akkor vannak veled, ha a csúcson vagy, ez jutott eszembe errõl.:)

Az én értelmezésemben itt egyszerūbben: teljesítmény=nyeremény

Én ezt olyan formában hallottam, hogy nem nyerésre kell törekedni, hanem fejlõdésre. Ez is csavarosan hangzik, de az a lényeg, hogy a nyerés külsõ tényezõktõl is függ, így a szerencsén múlik, míg az erõfeszítés és a személyes fejlõdés csak az adott emberen múlik. Nem csak dícsérgetsz embereket, hanem rávilágítod arra is, hogy nem csak a nyerés fontos, pl. valaki tehetséges, de béna csapattársak miatt veszíthet, vagy igazságtalanság miatt, ha rosszul ítélték meg az eredményeit, stb.

2017. szept. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!