Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek olyan van hogy ha...

Szerintetek olyan van hogy ha az ember elér egy bizonyos életkort akkor nem az iskolai végzettség számít a sikerben hanem a tapasztalat?

Figyelt kérdés
Amikor az ember pályakezdő nézik milyen végzettsége van, tanár, mérnök, milyen mérnök: gépész, villamos, informatikus, vagy közgazdász. De hallottam később ha az ember olyan 40 éves lesz ez jóformán tökmindegy, a tapasztalat számít, persze amíg az ember eléri ezt az életkort el kell érni valamit, karrier szintjén. Ez igaz lehet? Vélemények?
2017. szept. 17. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Amikor frissen végzett programozó voltam és sehol sem kellettem, akkor rá is jöttem, mások is mondták, hogy a tudás, tapasztalat számít, nem a végzettség, még pályakezdőként is (akinek esze volt, 3 év után ment dolgozni, nem várta meg az egyetemi diplomát). Persze attól függ, milyen szakma s azért csak jelent valamit a diploma, ha már nincs tapasztalat, de kegyetlenül nehéz volt anno (minek születtem baby boomkor...).


Ha csak az állásajánlatokat nézzük, végzettség, millióféle tudás és több év tapasztalat kell kezdő programozóknak.

A többi szakmáról kevesebbet tudok.

2017. szept. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

jó csak tegyük fel van egy műszaki diplomád, mondjuk villamosmérnök.


És elvágnak egy cégnél mert nekik gépész kell, te meg villamosmérnök vagy, de 1-2 hónap alatt meg lehetne tanulni amit kell és mondjuk erre a helyre a munkára igazából tökmindegy.


Na ez nem idegesítő?


De lehet később ezzel nem foglalkoznak, hogy neked most melyik a pontos szakterületed, hiszen lényegében nem is olyan fontos, mert van átjárás, átfedés a specializációk között.


Persze most nem a pék vs. asztalosmester vagy varrónő vs. közgazdász esetekről beszélek.

2017. szept. 17. 14:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően mindenhol a tapasztalat és a tudás számít. 40 éves korodra meg alapvetően elég sok tapasztalatot összeszed az ember.


Ettől függetlenül vannak feladatkörök, munkakörök ahol kell a végzettség, kell a papír mint igazolás, hogy te elvégezheted azt a feladatot amit elvégzel.


És ez nem életkor függő. Én például nem fejeztem be az egyetemet, viszont van 2-3 évnyi munkatapasztalatom. Ezzel már sokkal előrébb vagyok szakmán belül, mint az aki teljesen "szűz" de papírja van. Jelenlegi cégemnél is részt vettem két teljes projektben, előkészítéstől kezdve az átadásig. Többet tanultam ez alatt mint egyetemen 3x annyi idő alatt. Néha jött céghez 1-1 új ember, nulláról kell őket "felnevelni" és a többségük idő előtt le is lép, más irányt választ, stb.


Vagy vannak építésvezetőink, különböző szinteken. Azért nem mindegy hogy odajön valaki frissen végezve hogy "szeretné ezt csinálni" de nulla tapasztalata van. Vagy van egy olyan ember aki 20 éve nyomja és amint ránéz egy projektre, tudja mi kell hozzá, hogy áll össze, mikre kell figyelni, mikor kit kell hívni.

2017. szept. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a siker lehet teljesen független az iskolától!

a siker nem azt jelenti, hogy az iskolában megtanult dolgokat alkalmazod!

szóval te mit is értesz itt siker alatt?

2017. szept. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"szóval te mit is értesz itt siker alatt?"


Igen máshogy értettem a sikert, arra gondolok legyen az embernek bevétele egy nagyobb összeg, nem havi 80.000 Ft, autót fenntartani ne biciklit, saját lakás, pénz elmennni éttermekbe, kávézóba, stb.


Nem arra gondoltam hogy miniszter meg ilyenek.


Csak ne "nullán" éljen az ember.

2017. szept. 17. 14:56
 6/6 anonim ***** válasza:

én 3 szakmával 300 fölött keresek

húgom vállalkozóként érettségi NÉLKÜL szintén ekörül, mert amúgy nem egy buta lány, csak akkoriban eléggé leszarom típus volt


ismerősöm szintén informatikus végzettséggel gyárban dolgozik, őt nem tartom sikeresnek


másik ismerősöm gyári munkásként baromi komoly informatikus dolgokat tud elvégezni, őt nagyon sikeresnek tartom és be is akarom vonni a később terveimbe


az, hogy valaki mennyit keres az nem az iskola függvénye, elég sok dologtól függ még ez


régi kollégám ruhaiparban kezdte a pályafutását és később lett informatikus (50-es nő manapság)


sokan mondják, hogy én vagyok túl fizetve, pedig ez nem igaz, nem én vagyok túl fizetve, hanem ők vannak alul!

nehogy már egy ápoló keressen 90-120 között (mondjuk manapság elvileg már emelték), míg egy vendéglátós keres 150-300 között akár


az iskola, siker, pénz eléggé külön állnak

én például sokkal több pénzt tudnék keresni, de nem érezném magam sikeresebbnek, engem nem a pénz motivál, másból van meg a sikerélményem


24F

2017. szept. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!