Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi számít jobban: a végzettség...

Mi számít jobban: a végzettség vagy a tapasztalat?

Figyelt kérdés
Ha például nekem nincs meg az álláshirdetésben feltüntetett/elvárt végzettség (még csak közöm sincs hozzá iskola ügyileg), de a tapasztalatom bőven meg van akkor jelentkezzek e vagy ne is próbálkozzak?

2016. okt. 26. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi bajod történne, ha jelentkeznél? Maximum nem kapod meg az állást, de így nagyobb esélyed lesz rá, hogy igen, mintha nem próbálnád meg.

Vannak olyan helyek, ahol kötelező végzettségnek megfelelő embert felvenni az adott állásra, de van olyan is, hogy valami más álláshelyre felvesznek végzettség nélkülit és végzi a munkahelyen belül azt a feladatot is, amit iskola hiánya ellenére is el tud végezni. Egy kis ott töltött idő után kiderül mindenkiről, hogy mire képes és az alapján számítanak rá. Így lehet előre lépni és még közben a sulit is el lehet végezni hozzá, ha jó munkahelyet fogsz ki.

2016. okt. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Blade Bone ***** válasza:
100%
Szerintem tapasztalattal több az esélyed, és a sima vállalkozók nem is igazán szoktak foglalkozni a szakmai iratokkal.
2016. okt. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szolgáltató cégről van szó, nem vállalkozóról.
2016. okt. 26. 22:12
 4/8 Blade Bone ***** válasza:
100%
Az baj.
2016. okt. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A felhasználó ***** válasza:
24%
Az számít jobban amelyik neked nincs.
2016. okt. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én tanultam már főiskolán könyvelést, pénzügyet, de nem olyan típusú a diplomám, és tavaly egy 52es okj-t végeztem pénzügyi ügyintézőit, szószerint 2hónap alatt gyorstalpallóval, semmi újat nem tanultam de van már róla papírom. Láss csodát a mostani helyemre rögtön felvettek: pénzügyön dolgozok könyvelőkkel, még csak be se kellett mutatnom a bizonyítványt sem. De a tudat, hogy van és szerepelt a cv-be belépő volt ide. Én azt mondom a papír még mindig fontosabb, de ha már felvettek, akkor meg a tapasztalataid lesznek a mérvadóak.
2016. okt. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Munkahely és munkakör függő. Az én posztomra pl. előírás, hogy milyen végzettséggel kell rendelkeznem és nagyon nagyon sok ilyen van, főleg a szolgáltatóknál.

Egyébként nálunk azt preferálják, ha az embernek végzettsége és tapasztalata is van. Mindezek mellett állandóan dolgozik és nem kell neki sokat fizetni... :D

2016. okt. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

én a helyedben jelentkeznék, de nem várnék sokat

tapasztalatból mondom, hogy a tapasztalat ezerszer többet ér, de bekerülni nehéz nélküle

22-es csapdéja---

2016. okt. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!