Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy minél...

Miért van az, hogy minél okosabb egy férfi, annál nehezebb találnia párt magának?

Figyelt kérdés

Magasak az elvárásaim, mégis reálisak.

Egyáltalán nem teljesíthetetlen és több dolgon kell átmenni, hogy megfelelj, így ha látom fejlődőképes az ember, elnézőbb vagyok.


Azonban azt vettem észre, hogy direkt NEM AKARNAK fejlődni. Mindenki szeret buta maradni, engem meg kinéznek.


Kérem a kedves válaszolókat, nem érdekel a ,,akinek van elvárása az így jár", ,,ne legyenek elvárásaid", és a ,,csak a szeretet zámít nem az ész".


Köszönöm az ésszerű válaszokat előre is.

20/ffi.



2017. szept. 21. 21:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Fordított irányban ugyanez érvényes. Férfiak helyett nagyra nőtt óvodásokat látok a 20-30 közti korosztályban. Éltképtelenek, ha van is eszük, nem arra használják, amire kell, szerencsétlenkednek, lusták, a másik véglet pedig agresszív.
2017. szept. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

"így ha látom fejlődőképes az ember, elnézőbb vagyok" - ez nettó arrogancia, ilyen partner nekem nem kellene! (nem bántani akarlak, esetleg fel sem tűnik neked)


Szerintem ez az okos nők esetében is igaz. (Mármint, hogy sok férfi inkább elmenekül:))

2017. szept. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem fogom elfogadni ezt a fajta pasi logikát, hogy kiemeltek magatokból egy határozottan pozitív tulajdonságot, aztán erre fogjátok a sikertelenségeiteket.

Amúgy meg mégis miben méred ezt az egész fejlődőképességet? Hogy mennyire tud a te érdeklődési köreidhez idomulni?

2017. szept. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Nekem most pont egy veled egyidős, átlagnál magasabb intelligenciájú srác tetszik... De nem hiszem, hogy valaha is érdekelném őt komolyabban.
2017. szept. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

3-as:

Megvan mi pazarlás szerintem s mi nem.

Ha mondjuk ügyvédnek vagy fiszemfa-zom tudja, nemzetközi tanulmányokra áldozol 5-7 éved, na azt pazarlásnak hívom.


Nem kell teljesen egyforma érdeklődési kör, azonban résztartományok, amik egyeznek elengedhetetlenek.

Hogy támogasson a munkámban, hiszen ha nem is érti és nem is érdekli, hogy a fenében támogatna ?

Aki meg nem támogat, az felesleges.

2017. szept. 21. 22:21
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem az "intelligenciáddal" van baj, hanem azzal, hogy azt hiszed, te fostad a Napot.

Én biztosan nem akarnék olyan embert magam mellé, aki meg akarja határozni, mik lehetnek a céljaim, az álmaim, milyen munka lehet szerinte hasznos.

És azon gondolkoztál már, hogy TE miben tudod a párodat támogatni? Vagy az ő karrierje, céljai nem számítanak?

Jönne, hogy kétségbe vonjam, tényleg annyira értelmes vagy-e, mint amennyire magadat annak hiszed, de nem fogom ezt tenni, hiszen egy kérdésből nem ítélhetlek meg. Csak annyit kérek, hogy képzeld el a fordított helyzetet, mi lenne, ha neked kellene a párod elképzeléseihez igazítani a terveidet.

2017. szept. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

kedves utolsó válaszoló:

Mi lenne, ha én dönteném el számomra mi a fontos ?

Mi lenne, ha nem szólnál bele, hogy nekem mi a fontos ? :D


Úgy őszintén, ha karriert akar, akkor mehet is, le is út, fel is út. Az intelligens ember nem karrierista. Az mind időpazarlás.

Lesz kurvsok pénzed, nincs szabadidőd, újgazdag vagy, semmirekellő, nincs ízlésed, mások véleményére adsz - köszi, nekem nem kell ilyen élet, se ilyen feleség :)

2017. szept. 21. 23:07
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó válaszod, űtős, de igazi. Respekt.
2017. szept. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A leereszkedő stílust senki sem szereti. Az is érzi, hogy lekezelik, aki nem nagyon okos. Ez senkit sem motivál fejlődésre.

Ragaszkodhatsz az elvárásaidhoz, de mivel eddig nem hoztak sikert, talán érdemes volna újra átgondolni a szükségleteidet.

2017. szept. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%

"Az intelligens ember nem karrierista"

te élből nem tűnsz intelligensnek, hisz eléggé lenéző vagy, sőt inkább okoskodó ostobának tűnsz az írásod alapján

úgy tűnik nem vagy tisztában vagy a karrierista vagy az intelligens fogalmával

majd ha fejlődtél, tanultál, tapasztaltál eleget, akkor sok mindent meg fogsz érteni, mi miért hogyan működik


és nem az okosság miatt nehéz párt találni, hanem az elvárások miatt és a sok-sok tulajdonság miatt ami jellemzi az adott egyént, továbbá a keresés helye és módja is lehet hibás


ha jössz ilyen nagy mondatokkal, hogy "Az intelligens ember nem karrierista", akkor én is mondok neked valamit, az Intelligens ember nem hangoztatja magáról, hogy az, hisz ezt tudják, érzik mások. Te inkább csak ostobaságot sugárzol és nem intelligenciát.

Vagy csak az arroganciád jól leplezi az intelligenciádat.

2017. szept. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!