Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miskolc, Rigó Zoltán utca...

Miskolc, Rigó Zoltán utca (Hejőcsaba, a mai Mécses út) Kiről és miért kapta a nevét?

Figyelt kérdés

Rigó Zoltán a nagybátyjám volt, (soha nem ismertem) aki meghalt a forradalomba de nem találok semmit a neten,hogy miért neveztek el róla utcát,mit tett,mi volt?

Nem véletlen,fater mesélt egy két dolgot a bátyjáról de keveset...sajnos.



2017. szept. 27. 02:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Látom, hogy régi kérdés, nem tudom, aktuális-e még. Az Észak-Magyarország 1970. november 5-ei számában írják, hogy ünnepség volt „az 1956-os ellenforradalom idején mártírhalált halt kommunisták, katonák tiszteletére”, és a megkoszorúzott sírok közt említik Rigó Zoltán sírját a hejőcsabai temetőben.


Ezt találtam még:

„Rigó Zoltán áv. sorkatona, 21 éves, Hejőcsabán, 1935-ben született. Apját a második világháborúban vesztette el. Bevonulása után a belső karhatalomhoz került. A dunai árvíz alkalmával életmentő munkát végzett. A VII. kerületben ölték meg.”


[link]

2023. júl. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia. Rigó Zoltán,kiről az utcát nevezték el a nagybátyám volt.

Sajnos én csak annyit találtam róla,hogy a Keleti Pu.nál igazoltatták,évszám nincs,illetve egy régi újság cikk amin Rigó Zoltán hadnagy szerepelt egy emlék táblán. Apai nagyapámról sincs semmi info! Apám több mint 20 éve elhunyt,megrögzött hazudozó volt igy apai ágról szinte nincs informácóm.

Szüleim még gyerekkoromba elváltak.

Köszönöm segitséged!

tegnap 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!