Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem figyelnek sokan egy...

Miért nem figyelnek sokan egy beszélgetés közben?

Figyelt kérdés

A helyzet elkeserítő. Egyre többször tapasztalom, amikor beszélgetek valakivel, hogy nem rám figyel, hanem valami teljesen másra. Miközben legtöbbször nem én kezdeményezem a beszélgetést. Elkezdek mesélni valamit, aztán egy idő után mintha a falnak mondanám. Pedig nem vagyok unalmas és nem az van, hogy nem hagyom szóhoz jutni a másikat. Ő kérdez, én meg válaszolok és ennyi. Én ezt nem is értem, szerintem ez nagyon modortalanság, illetlenség, sőt bunkóság. Akkor inkább hagyjuk egymást békén.

Én direkt mindig próbálok maximálisan figyelni egy-egy beszélgetés során, mert én fontosnak tartom ezt. Ha én ezt adom, akkor hasonlót is várok vissza. Ez így működik, de úgy látszik, csak szerintem.

Sokszor érzem is már, hogy mintha nem is érdekelné a másik felet, amit mondok. Ilyenkor abba szoktam hagyni a beszédet és előre szoktam fordulni (suliban). Ezt meg még észre sem veszik legtöbbször. Én nem is értem, tényleg.

Mi a véleményetek erről? Lehet ez ellen valamit tenni?


2017. szept. 29. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem nagyon lehet mit tenni ilyesmivel, csak túllépni rajta. Más emberek viselkedését megváltoztatni nem tudod, mérgelődni rajta pedig időpazarlás.
2017. szept. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én például elég sokszor nem tudok maximálisan oda figyelni, mert annyira érdekel, hogy mi van körülöttem, hogy akaratlanul forgolódok, és egyszerre próbálok a beszélgető partneremre, és a környezetemre is koncentrálni.
2017. szept. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem figyelnek, mert egy rakat baj van a fejükben ami eltereli a figyelmüket.

Ez ellen azt tudod tenni, hogy aki nem figyel rád annak te is csak hablatyolsz, számítasz rá hogy nem is veled beszélget hanem saját magával.


Én az ilyen emberekre is szoktam figyelni, de nagyon, és mindig ő rájuk reagálok, ezért nagyon jól érzik magukat és ők is figyelni kezdenek rám.

2017. szept. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocs, megismételnéd rövidebben? :P
2017. szept. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A rövidített változat az nem ugyanaz.

A lényeg viszont: mikor beszélgetek valakivel, akkor ő nem figyel arra amit mondok, miközben ő kezdeményezte a beszélgetést. Számára fontosabb a környezetében levő többi ember tevékenysége, így másfelé tekinthet.

2017. szept. 30. 12:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Irányíthatod a kezeddel a figyelmét, ha elkalandozik megérintheted a vállát, a figyelmét neked kell fenttartani, irányítani. A tanároknál sem vlletlenül vont anno pálca, a figyelmetlen diák kapott a subidan kadonenit, ami nem fáj...
2017. szept. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mert el lehet mondani a bajodat öt mondatban is.


Én akkor nem figyelek, mikor csak mondja-mondja-mondja, és se vége se hossza, vagy tizennyolc kerülőt tesz közben.

Ha olyanom van, akkor simán otthagyom.

2017. okt. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!