Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért utálja sok magyar ember...

Miért utálja sok magyar ember Amerikát?

Figyelt kérdés
Amerika alatt az Usa-ra gondolok. Gyakran hallani emberektől, leginkább a felnőttektől, akik még a kommunizmus idején születtek. Pl. Ha valami új trendi dolgot csinál valaki, akkor rögtön jön a beszólás, hogy majmolja Amerikát. Engem ez általában nagyon bosszant. Miért kell ragaszkodni annyira a régihez, a megszokotthoz? Sokan egyszerűen nem hajlandóak új dolgokat csinálni, fejlődni. Csak szidni a nyugatot. Vagy pl. Hogy az amerikaiak hülyék. Őszintén szólva itt is erősen keresni kell az értelmes embereket. Ha valaki még ki megy dolgozni, akkor meg ki van utálva. Ebből gondolom, hogy zömében a jobb anyagi körülmények miatt utálják az ott élő embereket. Irigyek amiért nekik jobb az életük. SZERINTEM. Ti hogy látjátok ezt?

2017. okt. 2. 17:41
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
68%

99%-a még nem is járt Amerikában de mindig mindent jobban tud mi van ott, na az ilyenek főleg az elutasítóak. Nekem több rokonom is ott él kint és nem hiszem rosszabb lenne mint más ország.

Én akkor szoktam nevetni mikor jön a Halloween és közlik: "nálunk halottak napja van nem helloween és ne majmoljuk már az amerikai ünnepet" ugye a tájékozatlanok itt buknak ki...mivel egy ősi kelta ünnep, október 31.-én van nem is halottak napján ami meg másik tudatlanság hogy nov.1-jén mindenszentek, és nov.2.-án van halottak napja.:) De ugye tudod: "ne majdmold az amerikai ünnepet" mondja a sok tájékozatlan okostojás.

2017. okt. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Egyetértek. Egyébként a Halloween-t is beleakartam írni a kérdésbe, de végül nem tettem.
2017. okt. 2. 17:47
 3/31 anonim ***** válasza:
0%
Az amerikai társadalomról tűpontos képet ad bármelyik rendőr-feka összecsapás vagy iskolai lövöldözés. Vagy akár a te gondolkodásod, hogy a trendiséget az USÁ-hoz kötöd. Nem sok autonómia adatott meg neked. Nem tagadom, hogy az irigylés is lehet egy szempont de na... Miért annyira furcsa hogy bárki utálja az USÁ-t az iraki háború vagy Hirosima&Nagaszaki után? Én mellesleg székely vagyok és hát elég erősen autonómia-párti, de sokkal több erkölcsi érv szól amellett (feltéve, hogy szólhat erkölcsi érv utálat mellett), hogy utáljam az USÁ-t minthogy utáljam Romániát
2017. okt. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Személy szerint számomra nincs semmi szimpatikus az amerikai "kultúrában", életvitelben, semmi esetben sem költöznék ki, tökéletesen jól érzem magam Európában - ezt úgy mondom, hogy jártam kinn nem egyszer és nem vagyok irigy, nincs miért irigykednem, magam is jól élek. Kinek mi, nekem nem való, pedig nagy híve vagyok az újításnak és fejlődésnek. A Halloweent amúgy imádom, hiszen kelta ünnep, ezért itt Írországban ahol élek hatalmas hagyománya van - mindig mosolygok, amikor "hülye amcsi ünnep" címszó alatt szidják, miközben még csak nem is az :D


Egyébként rengetegen félnek az ismeretlentől, amitől félnek, azt pedig szidják nagy hanggal, sajnos gyakori emberi tulajdonság. Igazán nem fogom én sem megérteni, mire jó ez bárkinek, de inkább nem foglalkozom ilyen korlátolt emberekkel.

2017. okt. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
64%
Az amerikaiak elég nagy része tényleg hülye. A közoktatásuk még a mienknél is sokkal rosszabb (aki gazdag az mehet magánsuliba és ott rendesen tanulnak), persze államonként különböző, de az tuti, hogy valahol az érettségin csak igaz hamis-os illetve a,b,c,d-s választós kérdésekből áll, szóval ha csak végig tippeled is simán átmehetsz rajta, ami elég jól jellemzi a helyzetet. Meg hallottam ó olyat is, hogy matekból sok részt olyan szinten tanulnak érettségiig mint mi általánosban, szóval van alapja az ilyen dolgoknak. Persze van elit képzés is, ami meg világszínvonalú.
2017. okt. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
52%
képmutató de ez európára is igaz
2017. okt. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
76%

Nem érdekel, ha átveszünk és élvezünk olyan amerikai dolgokat, mint a halloween, vagy a kutyafilter, a legtöbb szokásunkat amúgy is loptuk valahonnan, szóval miért ne...? Viszont az usa politikája, és és a lakosai gondolkodásmódja az országukról, meg úgy általában a világról kimondhatatlanul taszító. Nem hiszem, hogy a kérdés kiírásakor neked az járt volna a fejedben, hogy mennyi vér is tapad amerika kezéhez, és hogy milyen megrögzötten és ijesztően próbál az usa birodalommá előlépni (belefolyik más országok helyi konfliktusaiba, és vezetésébe, próbál terjeszkedni, stb) és átgázol mindenen a saját előrébb jutása érdekében. Ha van kedved egy kis esti olvasgatáshoz, nézz utána az usa és az Al-Qaeda kapcsolatának...

Az amerikaiak pedig - még az okosabbja is - képtelenek feldolgozni a tényt, hogy nem ők a világ középpontja, és hogy nem mindenhol mennek úgy a dolgok, mint ahogy náluk. Akárhányszor látok egy amerikait amerikán kívüli eseményekről nyilatkozni, folyton a saját társadalmuk törvényein és szokásain át próbálják értelmezni az eseményeket.

Amerika egy bizarr ország, és tényleg pazarlás pont a halloween féle piti semmiségek miatt utálni... Viszont ha amiatt panaszkodnának az ismerőseid, hogy az elnökük egy nukleáris háború szélére sodorta a világot, miközben náluk van a világ nukleáris fegyvereinek a java, akkor tényleg egyet kéne hogy értsek velük.

2017. okt. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Én teljesen hétköznapi dolgokra gondoltam, nem politikai vagy történelmi dolgokra. Ez egy teljesen más dolog. Nem szoktam figyelembe venni egy ország történelmét vagy politikáját. Ilyen szemlélettel nem mennék mondjuk Németországba vagy utálnám a németeket, mert nem értek egyet Hitlerrel. Ahogy szerintem nem lehet okolni vagy utálni egy amerikai állampolgárt a ország vezetői döntései miatt. Ez már egy elég bonyolult téma.
2017. okt. 2. 19:04
 9/31 anonim ***** válasza:
48%
Mert még nem jártak ott :D
2017. okt. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
27%
Mert igazuk van ha neked amerika a fejlödés nagyon le vagy maradva.
2017. okt. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!